Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Reklama sklepu meblowego w Internecie


Reklama sklepu meblowego w Internecie7 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Branża meblarska jest niewątpliwie bardzo konkurencyjna. Sklepów sprzedających meble jest bardzo dużo zarówno tych mających oddziały stacjonarnie, jaki i sklepów internetowych. Jak można promować produkty i stworzyć przynoszącą zyski strategię marketingową? Po pierwsze konieczna jest szczegółowa analiza dotychczas wykonanych działań i wyciągnięcie wniosków. Możemy dowiedzieć się, jaka forma reklamy przyniosła wzrost sprzedaży i co trzeba jeszcze poprawić, a co w ogóle nie przełożyło się na konwersję. Nie wolno zapominać o sprawdzeniu działań marketingowych konkurencji. Dzięki temu możemy poznać, na jakie razy inne firmy są wysoko, gdzie się reklamują?

Podczas przygotowywania planu marketingowego musimy wiedzieć, kto jest naszą grupą odbiorców. Jak często klienci dokonują zakupu, jaki mają budżet, jaka forma dostawy ich interesuje, czy finalizują zamówienie online czy w sklepie stacjonarnym itd. Dzięki temu poznamy potrzeby klientów i będziemy mogli je spełnić.

Jak reklamować internetowy sklep meblowy?

Przede wszystkim możliwości jest wiele, mu skupimy się na na najważniejszych kanałach dotarcia do potencjalnego klienta.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Pozycjonowanie

Każdy sklep internetowy, żeby przynosił zyski musi być wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania. Przed rozpoczęciem działań konieczny jest odpowiedni dobór fraz, możemy skorzystać z dedykowanych narzędzi np. Planera słów kluczowych, Google Search Console lub sugerowanych podpowiedzi do fraz wpisywanych w wyszukiwarce Google. Konieczna jest też optymalizacja strony i stworzenie odpowiednich treści. Dla sklepów, które oferują dużo produktów polecane będą słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. To frazy, które najczęściej są wpisywane przez użytkowników i generują wysoką konwersję.

Google Moja Firma

Warto stworzyć profil w Google Moja Firma, bo jest to usługa darmowa, a daje wiele korzyści. Po pierwsze możemy umieścić w niej wszystkie najważniejsze informacje o firmie np. adres, telefon, godziny otwarcia, opinie o sklepie, zdjęcia. Klienci mogą sprawdzić na mapie, gdzie mieści się nasza siedziba. Stworzenie takiego profilu pozytywie wpływa na pozycjonowanie lokalnych fraz.

Przeczytaj również  Tworzenie dobrego tytułu strony internetowej pod pozycjonowanie

Social media

Każda firma powinna prężnie działać w social mediach, najlepiej skupić się na 2-3, żeby na każdym z nich być aktywnym i regularnie umieszczać informacje. Dzięki social mediom możemy mieć kontakt z naszymi klientami, a także zdobyć nowych. Możemy informować o promocjach, ciekawych wydarzeniach. Dobrym pomysłem może być zatrudnienie znanej osoby, która w mediach społecznościowych będzie promować naszą markę.

Porównywarki cen

Warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki cen np. Opineo, Ceneo lub Skąpica, bo w ostatnim czasie wielu użytkowników pomija Google i wyszukuje produkty bezpośrednio w porównywarce cen. Dzięki temu klienci oszczędzają czas, bo szukając konkretny produkt od razu otrzymują informację, w których sklepach jest dostępny i ile kosztuje. Taki rodzaj reklamy wiąże się z niskimi kosztami, a może zwiększyć ilość użytkowników na stronie.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak promować sklep meblowy w internecie?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *