VD » Blog » Optymalizacja Witryny - Pozycjonowanie / SEO » Wprowadzenie do SEO cz. 2 – optymalizacja stron internetowych


Wprowadzenie do SEO cz. 2 – optymalizacja stron internetowych

Publikacja: 3 sierpnia, 2017| Aktualizacja: 21 maja 2021

optymalizacja strony www
Zobacz jak zwiększyliśmy sprzedaż o 739%

Optymalizacja stron internetowych to wszystkie działania wewnątrz witryny, mające na celu poprawienie pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google. W poprzedniej części Wprowadzenia do SEO pisaliśmy czym jest pozycjonowanie strony, jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe oraz jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarkom. Dziś podpowiemy Wam, jak jeszcze można poprawić widoczność w Google działając w granicach naszej strony internetowej.

 

Zobacz: Wprowadzenie do SEO cz.1 – Jak zacząć pozycjonowanie stron Internetowych

 

Atrybuty ALT obrazków


Alternatywny opis obrazka, to tekst który wyświetla się na stronie, w przypadku gdy obrazek nie może się załadować (ze względu na słabe łącze, brak zdjęcia na serwerze itp.). Pełni też inną funkcje, daje Google znać czego dotyczy grafika. Możemy to w łatwy sposób wykorzystać, wplatając słowa kluczowe w atrybuty ALT. Należy jednak pamiętać, że atrybuty powinny być różne dla wielu grafik i nie warto wrzucać w każdą z nich samego słowa kluczowego, należy je raczej wplatać w rzeczywisty opis obrazka. Aby dodać alternatywny opis do obrazka należy dodać atrybut ALT w znaczniku <img> jak poniżej:

<img src=”http://mojastrona.pl/obrazek.jpg” alt=”alternatywny opis obazka”>

 

Linkowanie wewnętrzne


Jak wspominaliśmy wyżej, linki z innych (wartościowych) serwisów mają dobry wpływ na pozycję naszej strony. Warto zadbać też o linki wewnątrz naszej witryny, które mogą oddziaływać korzystnie na pozycjonowanie witryny. Wielu specjalistów SEO uważa nawet, że linki wewnętrzne mogą całkowicie zastąpić działania „zewnętrznego SEO”, tym bardziej warto o nie zadbać. Na podstronach czy w artykułach na blogu warto tworzyć odnośniki do innych podstron, podobnych tematycznie lub nawiązujących w jakiś inny sposób. Ułatwia to algorytmom Google poruszanie się po witrynie oraz odpowiednie zindeksowanie zawartości strony, co może pozytywnie wpłynąć na pozycję w wyszukiwarce.

 

Metadane, a optymalizacja stron


Metadane w informatycznym żargonie nazywane są „danymi o danych” lub „informacją o informacji”. Mówiąc prosto, na przykładzie strony internetowej, są to informacje na temat witryny, takie jak opis, słowa kluczowe czy tytuł. Meta title oraz meta description, to informacje, które wyświetla Google w wynikach wyszukiwania. Poza wyszukiwarką, te dane mają też wpływ na interakcje użytkownika, gdyż to właśnie od tytułu i opisu strony zależy, czy potencjalny klient wejdzie na naszą stroną. Optymalna długość meta title pod wyszukiwarkę Google to ok. 50-70 znaków, natomiast meta description to ok. 200-250 znaków. Jedno i drugie powinno zawierać w sobie słowo kluczowe (meta description w pierwszym zdaniu). Znacznik meta keywords nie jest brany pod uwagę przez Google od jakiegoś czasu, natomiast zwracają na niego inne wyszukiwarki. Możemy w nim dodać konkretne słowa kluczowe, których dotyczy nasza witryna.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *