Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Ile kosztuje założenie sklepu internetowego w 2023 roku?


Ile kosztuje założenie sklepu internetowego w 2023 roku?8 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Od kilku lat widać rosnący trend w ilości zakładanych sklepów internetowych. Sama branża e-commerce jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki światowej. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele przedsiębiorstw musiało przenieść swoje działania do Internetu, ponieważ własny e-sklep był dla nich jedyną nadzieją na przetrwanie. Jeśli Ty stoisz przed wyborem otwarcia własnego sklepu internetowego, dowiedz się ile to kosztuje z naszego artykułu.

O czym warto pamiętać przy zakładaniu sklepu e-commerce?

Jeśli prowadzisz już własną działalność gospodarczą, będziesz miał zdecydowanie łatwiejszą drogę do otworzenia własnego e-sklepu. Co jednak, gdy musimy zaczynać od zera? Musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i zacząć od:

  • Otworzenie własnej działalności – w obowiązującym systemie prawnym, nie możemy bez prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sprzedawać towarów w Internecie.
  • Wybór platformy e-commerce – na rynku dostępnych jest bardzo wiele platform do prowadzenia sklepów internetowych. Musimy się zastanowić na jakich funkcjonalnościach najbardziej nam zależy. Najbardziej popularnymi wyborami są m.in. WooCommerce oraz PrestaShop.
  • Księgowość – najlepiej jest wybrać odpowiednią osobę do tego typu zadań. Znacznie ułatwi to nam zarządzanie naszymi finansami.
  • Sprawy zewnętrzne – chodzi tutaj o wybór serwera, domeny, a także innych rzeczy typu otworzenie firmowego konta w banku itp.
  • Magazynowanie – nie jest bez znaczenia. Przecież musimy czymś handlować. W zależności od sytuacji powinniśmy wybrać określoną powierzchnię magazynową lub zainteresować się innymi modelami sprzedaży, np. dropshippingiem.
  • Obsługa klienta – każdy sklep internetowy powinien posiadać odpowiednią jakość w tym zakresie. Nie możemy pozwolić sobie przecież na olewanie maili, telefonów i innych form kontaktu od klientów. 
Przeczytaj również  Jak zdobyć i utrzymać stałego klienta sklepu internetowego?

Wymienione powyżej czynniki, są najbardziej podstawowymi, ale również wymaganymi aspektami założenia sklepu e-commerce. Zdecydowana większość z nich, będzie oczywiście wiązała się z określonymi wydatkami.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Oprogramowanie typu SaaS

Wbrew dość powszechnej opinii, założenie sklepu internetowego nie jest darmowe. Przede wszystkim, jeśli chcemy otworzyć swoje internetowe stoisko, to musimy zainteresować się oprogramowaniem typu SaaS

Prawdą jest, że wszystkimi czynnościami takimi jak zarządzanie i aktualizowanie oprogramowania, możemy zająć się osobiście, ale SaaS zdecydowanie to ułatwia. Jeśli zdecydujemy się na tego typu współpracę musimy liczyć się z miesięcznym kosztem ok. 70 zł., a jest to kluczowe przy prowadzeniu sklepu e-commerce.

Poza tym w przypadku problemów technicznych, zawsze możemy liczyć na pomoc działu technicznego firmy, na której oprogramowanie się zdecydujemy. Co więcej, jeśli będziemy chcieli zsynchronizować nasz sklep chociażby z Allegro lub płatnościami elektronicznymi, również nie będziemy w tym sami.

Otworzenie sklepu e-commerce – wybór platformy

Jeśli chcesz otworzyć swój sklep e-commerce, część rzeczy będziesz musiał zrobić sam. Jednak przy wyborze odpowiedniej platformy dla Twojego sklepu internetowego, możemy okazać się niezwykle pomocni. Najbardziej interesującymi platformami e-commerce są m.in. PrestaShop oraz WordPress (WooCommerce)

Specjalizujemy się w tych narzędziach i z przyjemnością zoptymalizujemy oraz dopieścimy Twój sklep, do najwyższych standardów. Zaopiekujemy się także sprawami związanymi z wyborem domeny i serwera. Będziesz na bieżąco mógł monitorować wszystkie sprawy związane z Twoim sklepem internetowym. Jeśli potrzebujesz porady lub pomocy, skontaktuj się z nami!

Przeczytaj również  Co wpływa na pozycję produktów na Allegro?

Koszt otworzenia własnego sklepu internetowego

Oprócz kosztów wynikających z oprogramowania typu SaaS (ok. 70 zł miesięcznie) warto jest przeliczyć także inne wydatki. Przede wszystkim prowadzenie własnej działalności gospodarczej kosztuje… Miesięcznie, trzeba się liczyć z cenami rzędu 1500 zł., gdzie uwzględnia się ZUS, ubezpieczenie itp. 

Oferujemy pomoc z zakresu wyboru platformy e-commerce, ponieważ to jakich funkcjonalności będziemy potrzebować, a także jak wiele produktów mamy do zaoferowania, może wpłynąć na tę decyzję, a tym samym wymagane opłaty platform e-commerce, które będą różnić się w poszczególnych sytuacjach.

Należy zwrócić także uwagę na opłacenie księgowości, co może wiązać się z opłatą ok. 200 zł na miesiąc, a opłaty za serwer i domenę to kolejne ok. 100 zł. 

W przypadku jeśli będziemy musieli magazynować nasze towary, może się okazać, że potrzebujemy kolejny 500-1000 zł.

Warto zauważyć, że jeśli sami nie będziemy w stanie obsłużyć naszych klientów, będziemy musieli się liczyć z zatrudnieniem pracowników, a więc kosztami rekrutacji, a także wynagrodzeniami, a więc minimum 2000/3000 zł.

Przed otwarciem sklepu internetowego, warto również zrobić rozeznanie w temacie dostaw, transportu i metod płatności. Tego typu usługi, często są sprzedawane w modelu abonamentowym, a więc lepiej zawczasu porównać oferty i wybrać najbardziej korzystną.

Gdy podsumujemy wszystkie kwoty może się okazać, że miesięczny koszt założenia własnego sklepu internetowego w 2021 roku może wynieść nawet ok. 6000 zł.

Podsumowanie

Założenie sklepu internetowego wbrew powszechnej opinii, nie jest wcale darmowe. Na ogólną cenę składa się szereg zmiennych i zawsze będzie to zależne od naszej sytuacji. To w jakiej branży będziemy działać, co będziemy sprzedawać itp. Podany koszt założenia sklepu e-commerce w 2021 roku jest więc tylko przybliżony i w opracowaniach tego typu, zawsze taki będzie.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Ile kosztuje założenie sklepu internetowego w 2023 r?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *