Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Sklep PrestaShop – Pozycjonowanie i optymalizacja [Poradnik]


Sklep PrestaShop – Pozycjonowanie i optymalizacja [Poradnik]20 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Każdy wie, że pozycjonowanie strony internetowej to konieczność. Bez odpowiednich działań marketingowych nie jesteśmy w stanie przebić się w gąszczu konkurencyjnych firm. Zastanówmy się, jak skutecznie wypozycjonować sklep oparty na oprogramowaniu PrestaShop? Jakie możliwości daje nam ta platforma, czy są jakieś ciekawe wtyczki dla SEO, co powinnyśmy wiedzieć, żeby ułatwić sobie pracę i aby nasze działania były skuteczne? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

PrestaShop a pozycjonowanie

Właściciel firmy, który zdecydował się na zbudowanie sklepu internetowego na PrestaShop z pozoru korzysta z łatwej opcji. Bo choć oprogramowanie jest w miarę proste w obsłudze i dość intuicyjne, to pozycjonowanie sklepu wcale nie jest tak łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Chcąc dobrze wypromować stronę będziemy zmuszeni przeprowadzić kilka ważnych działań technicznych, które zniwelują błędy w samym oprogramowaniu. Jeśli pragniemy prześcignąć konkurencję, to samo wpisanie słów kluczowych w opisach i artykułach na stronie to zbyt mało.

Przeczytaj również  Czy pozycjonowanie SEO jest procesem ciągłym?

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop to darmowa platforma pozwalająca na stworzenie sklepu internetowego. Samo uruchomienie strony i zainstalowanie najważniejszych funkcji jest dosyć proste. Mamy do dyspozycji wiele ciekawych dodatków, które pomogą m.in połączyć sklep z Allegro. W modelu Saas mamy dostęp do kodu źródłowego, dzięki czemu przy minimalnej znajomości PHP i HTML jesteśmy w stanie wprowadzić niezbędne zmiany.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Pozycjonowanie PrestaShop

Pozycjonowanie sklepu opartego na PrestaShop nie różni się znacząco od działań optymalizacyjnych, jakie musimy przeprowadzić na innych witrynach oparty np. na WordPressie. Problemem może być jednak wdrożenie niektórych zmian w gotowej platformie sprzedażowej PrestaShop. Kłopotliwe będzie np. zoptymalizowanie tagów description, title, nagłówków h1 i modyfikowanie adresów URL. Jeśli chcemy wprowadzić zmiany powyższych elementów, konieczne będzie zainstalowanie odpowiednich wtyczek, które pozwolą na wdrożenie zmian pod kątem pozycjonowania.

Przeczytaj również  FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Content, który wspiera pozycjonowanie stron

W jaki sposób pozycjonować PrestaShop?

Przed rozpoczęciem prac musimy przeprowadzić szczegółowy audyt strony pod kątem SEO. Następnie musimy przygotować właściwe frazy do pozycjonowania z uwzględnieniem oferowanych produktów, lokalizacji usług, konkretnych kategorii. Warto zastanowić się nad słowami kluczowymi z długiego ogona tzw. long tail, dzięki czemu dotrzemy do osób faktycznie zainteresowanych naszymi produktami.

Dodatki w PrestaShop

Zamiast bawić się w kodzie strony przygotowując stronę do pozycjonowania, warto skorzystać gotowych dodatków dla PrestaShop. Możemy wybrać darmowe lub płatne rozszerzenia, które ułatwią nam wprowadzenie koniecznych zmian. Jednym z takich dodatków, który nam się przyda jest SEO Expert, który pozwala w sposób automatyczny wygenerować znaczniki meta description, meta title, meta keywords, ustawić przyjazne linki, a także ustawienie ALT-ów dla obrazków. Innym ciekawym dodatkiem jest SEO Internal Linking, który umożliwia stworzenie zoptymalizowanego linkowania wewnętrznego. Jest tam również dostępny generator mapy strony pod pozycjonowanie, który wpływa na widoczność struktury witryny dla Googlebotów.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Sklep PrestaShop - Pozycjonowanie i optymalizacja [Poradnik]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *