Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?


Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?13 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Słowo kluczowe to inaczej mówiąc fraza, którą wyszukuje internauta w wyszukiwarce internetowej. Takie słowa kluczowe są niezwykle istotne, jeśli chcemy pozycjonować nasza stronę internetową, Właściwy dobór fraz to połowa sukcesu jeśli chcemy żeby nasza witryna znalazła się wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania. Musimy odpowiednio przeanalizować i wybrać słowa kluczowe, żeby nie okazało się że są niewpisywane przez użytkowników, nie są dokładnie związane z nasza branżą lub są tak konkurencyjne, że nie mamy szans przebić się na wysokie pozycje.

Po co nam analiza fraz?

Przeprowadzenie analizy fraz jest niezwykle ważne, bo odpowiedni dobór fraz wpływa na cały, długofalowy proces pozycjonowania. Musimy wybrać takie słowa kluczowe, które faktycznie przełożą się na wzrost odwiedzin strony i poprawę konwersji. Po co nam fraza, która zwiększa ruch na stronie, ale generuje duży współczynnik odrzuceń, bo internauci nie znajdą tego czego szukali (fraza jest zbyt ogólna)? Jeśli dokładnie nie sprawdzimy potencjału fraz może się okazać po kilku tygodniach pozycjonowania, że straciliśmy tylko czas i pieniądze.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie sklepów internetowych z tym samym asortymentem

W jaki sposób odnaleźć właściwe podpowiedzi odnośnie fraz?

Na początku najlepiej wypisać wszystkie frazy, jakie przyjdą nam na myśl. Dopiero potem odrzucimy te niewłaściwe na podstawie odpowiedniej analizy. Jeśli znasz swoją branżę, wiesz, które produkty sprzedają się najczęściej, przejrzysz konkurencyjne witryny lub postawisz się w roli klienta, to jesteś w stanie przygotować taką listę. Te kilka najważniejszych fraz ułatwi nam przygotowanie innych bardziej dokładnych słów kluczowych, które będziemy pozycjonować.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Narzędzia do analizowania fraz

Jest wiele rożnych darmowych lub płatnych programów do analizowania słów kluczowych. Warto z nich skorzystać, bo te frazy które według nas są idealne wcale nie muszą takie być. Do pozycjonowania musimy wybrać wyrażenia po przeprowadzeniu szczegółowych badania. Pamiętajmy jednak, że odpowiednie narzędzia do analizy są tylko pomocą, ostateczną decyzję podejmujemy my sami biorąc pod uwagę naszą branżę i znając obecną sprzedaż w sklepie.

1. UberSuggest

UberSuggest to przykład pierwszego narzędzia do analizy słów kluczowych, znajdziemy go pod adresem www.ubersuggest.org. Musimy wpisać interesującą nas frazę, a algorytm przejrzy zasoby internetu i poda nam wiele kombinacji naszego wyrażenia. Zaletą tego programu jest to, że przeszukuje również wyszukiwarki YouTube i wyszukiwarki w sklepach. Lista fraz, które otrzymamy będzie naprawdę imponująca i koniecznie musimy sprawdzić, czy wszystkie wyrażenia faktycznie pasują do naszej działalności. Nie możemy mechanicznie skopiować wyników, bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku.

Przeczytaj również  Reklama salonu kosmetycznego - Marketing

2.Planer słów kluczowych

Planer słów kluczowych to następne warte wykorzystania narzędzie znajdujące się pod adresem ads.google.com. Google bierze pod uwagę m.in. częstotliwość wyświetleń i współczynnik klikalności i na ich podstawie, dowiemy się, jakie inne frazy powiązane z naszą warto promować, poznamy ilość wyszukiwań, a także informację na temat konkurencyjności. Chcąc skorzystać z Plenera należy utworzyć konto i prowadzić kampanię reklamową.

3. SureferSEO

SurferSEO to idealny program do analizowania fraz. Jest dostępny pod adresem surferseo.com. Pomaga w analizie witryn, pozycji i treści, ale w szczególności konkretnych słów kluczowych, skupia się analizowaniu danych zewnętrznych.

4. Seoptimer

Kolejnym ciekawym narzędziem jest Seoptimer dostępny pod adresem seoptimer.com. Musimy podać adres sklepu konkurencyjnej firmy, a potem badamy otrzymane wyniki. Sprawdzamy, jakie frazy są wpisywane w odniesieniu do stron konkurencji. Dzięki temu dowiemy się, jakie frazy oni promują, a to z pewnością przyda się podczas przygotowywania naszej reklamy.

5. Senuto

Niezwykle przydatne narzędzie do analizy to Senuto, dostępne pod adresem www.senuto.com/pl. Umożliwia szczegółową analizę raz zbiera informacje odnoście ponad 100 milionów słów kluczowych.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *