Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Social Media - Marketing / Jak należy wybrać cele reklamowe na Facebooku?


Jak należy wybrać cele reklamowe na Facebooku?2 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Social media umożliwiają dotarcie do nowej grupy odbiorców oraz pielęgnowanie relacji z obecnymi klientami, przypominanie im o ciekawych wydarzeniach, nowych produktach lub zaangażowanie w akcje społecznościowe i konkursy. Chcąc rozreklamować firmę na Facebooku warto najpierw zastanowić się, jaki cel chcemy osiągnąć? Możliwości, jakie daje ten serwis są ogromne, dlatego żeby w całości z nich skorzystać musimy znać cel.

Jakie wyróżniamy cele reklamowe na Facebooku?

Facebook wyróżnia trzy podstawowe cele: świadomość, konwersję i działanie. Decydując się na każdy z nich finalnie uzyskamy inne efekty.

1. Celem świadomości jest wywołanie zaciekawienia tym, co chcemy zaproponować w sieci. To tzw. budowanie świadomości marki, artykułów, które sprzedajesz i usług, które oferujesz i poprawianie zasięgów. Świadomość dzieli się na 2 kategorie:


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Rozpoznawalność marki wykorzystujemy, jeśli pragniemy poprawić identyfikowanie naszej firmy w sieci, jednakże chcemy uniknąć zaangażowania użytkowników w tworzenie treści lub rejestrowanie na stronie. To dobre rozwiązanie dla dużych koncernów, których celem nie jest zwiększenie sprzedaży, ale budowanie rozpoznawalności brandu. Ten cel nie jest polecany małym firmom, bo wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, które nie przyniosą spodziewanych zysków.

Przeczytaj również  ATL, BTL oraz TTL - czym są?

Zasięg jest świetny, w sytuacji gdy nasze działania promocyjne mają trafić do konkretnej grupy osób przy określonym budżecie dziennym. To dobra strategia dla mniejszych firm, bo docieramy do jak największej ilości osób zainteresowanych wąskim tematem np. pasjonatów motocykli.

2. Decydując się na konwersję pragniemy, aby zwiększyła się liczba osób, które mają wykonać jakąś czynność, np. zarejestrowanie się w sklepie, pobranie płatnej aplikacji itd. Jeśli chcemy wykorzystać ten cel trzeba udostępnić Facebookowi informacje do przeprowadzenia analiz, a także zainstalować Facebook Pixel. Warunkiem jest także generowanie min. 15 konwersji tygodniowo, oczywiście im więcej tym lepiej. Te dane dostarczą niezbędne informacje do badań na temat klientów. W sytuacji, gdy konwersje będą mniejsze cel kampanii zostanie błędnie zoptymalizowany, a co za tym idzie fundusze na reklamę mogą zostać zmarnowane.

Przeczytaj również  Jaki sklep internetowy wybrać? Najlepsze Platformy [2023]

Sprzedaż z katalogu to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną reklamować artykuły. Konieczne jest połączanie katalogu artykułów z Facebookiem.

Wizyty w firmie to cel, który polecany jest właścicielom kilku różnych sklepów, gdy pragną reklamować usługi użytkownikom, którzy są akurat niedaleko nich. Klient widzi reklamę we właściwym czasie, bo algorytm bierze pod uwagę aktualną lokalizację użytkownika.

3. Wybierając cel działanie mamy szansę pokazać naszą ofertę osobom zainteresowanym naszymi produktami. W związku z tym szansa na to, że użytkownicy będą się mocniej angażować jest większa.

Ruch ma na celu pomoc w tworzeniu ruchu poza social media. Przykładowo zapoznanie się z artykułem na naszej stronie lub obejrzenie wideo. Reklama jest kierowana do użytkowników, którzy prawdopodobnie będą zainteresowani naszymi usługami na podstawie ich zachowań.

Instalacje aplikacji ta forma promocji jest oferowana użytkownikom, którym chcemy proponować nasze aplikacje.
– Wiadomości umożliwia namówienie większej ilości użytkowników do przesyłania wiadomości w Messengerze do twojej firmy.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak wybrać cel reklamowy na Facebooku?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *