Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Co wpływa na pozycję produktów na Allegro?


Co wpływa na pozycję produktów na Allegro?21 października 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Pozycjonowanie oferty na Allegro zwiększa szanse dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów, a tym samym na wzrost sprzedaży. Dzięki temu również nasza marka zyskuje w oczach odbiorców, ponieważ wpływa to na rozpoznawalność na rynku, a finalnie pozwala na pozyskanie zaufania użytkowników. Wysoka pozycja produktów na Allegro jest więc jak najbardziej pożądanym zjawiskiem. Co więc wpływa na pozycję produktów?

Algorytm Allegro

Sam algorytm jest kluczem do wysokich pozycji. Jeśli będziemy odpowiadać wszystkim jego parametrom, będzie windowani do góry. Ocenia on samych sprzedawców oraz to, w jaki sposób przygotowują swoje aukcje. Są to wewnętrzne czynniki osób sprzedających, natomiast najistotniejszym czynnikiem zewnętrznym jest liczba użytkowników serwisu, która ostatecznie decyduje się na zakup naszego produktu. Algorytm ocenia również szereg innych zmiennych, takich jak:

  • Udogodnienia dla użytkowników – Allegro Smart czy darmowa dostawa (sprawdź czy to się opłaca)
  • Ogólna obsługa klienta i jej jakość – algorytm bierze pod uwagę szybkość odpowiadania na korespondencję itp.
  • Oceny użytkowników – w szerokim ujęciu, ocenia się terminowość, koszty dostawy, zgodność produktu z jego opisem, a także to czy łamiemy regulamin serwisu)
Przeczytaj również  5 Wskazówek dot. Słów Kluczowych

Aspekty z tym związane mają przede wszystkim największe przełożenie, kiedy odbiorca zdecyduje się na “sortowanie po trafności”. Przy regularnym i skrupulatnym wypełnianiu wszystkich zmiennych, mamy szanse na trafienie na pierwsze pozycję w serwisie Allegro.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Sortowanie po trafności

Trafność to parametr, który domyślnie sortuje aukcje na Allegro. Jest to automatyczne dopasowanie frazy do oferty. Jeśli wszystkie czynniki oceniające przez algorytm są zachowane i mają wysokie wyniki, nasza oferta znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwania użytkowników. Jak się to przekłada na nasze wyniki sprzedażowe? Wystarczy sobie odpowiedzieć na proste pytanie – ile stron na portalu aukcyjnym jesteś w stanie przejrzeć? Jeśli szukamy konkretnego produktu i stosujemy zapytanie w wyszukiwarce serwisu, raczej zdecydujemy się na pierwszą atrakcyjną dla nas ofertę. Przy dużej konkurencji szansa, że na pierwszej stronie nie znajdziemy tego czego szukamy, jest znikoma.

Pozycjonowanie Allegro

Wysoka pozycja na Allegro będzie zagwarantowana gdy będziesz spełniać wszystkie wymogi oceniane przez algorytm. Składa się to na ogólną jakość sprzedaży. Jeśli z odpowiednim zaangażowaniem zadbamy o tę jakość będziemy widzieć efekty w postaci zainteresowania kupujących.

Przeczytaj również  Public Affairs - co to jest?

W kontekście pozycjonowania na Allegro warto również pamiętać, że wewnętrzna wyszukiwarka portalu działa podobnie jak Google – obsługuje synonimy. Nie trzeba stosować dziwnych nazw produktów lub opisów, aby wykorzystać słowa kluczowe. Bez problemu możemy zająć się naturalnością i dopasować ofertę do potrzeb użytkownika.

Warto pamiętać, że opisy produktów można wykorzystać do pozycjonowania naszej oferty w wyszukiwarce Google. Mają one znaczenie wobec organicznych wyników wyszukiwania. Wiążę się z tym również fakt, że w tym miejscu również należy uważać na to, aby treści nie były duplikowane z contentem znajdującym się na naszej stronie internetowej.

Podsumowanie – co wpływa na pozycje na allegro?

Na pozycję w serwisie Allegro, ma wpływ przede wszystkim jakość sprzedaży. Warto zaznajomić się ze wszystkimi parametrami algorytmu Allegro u źródła (Jestem sprzedającym. Na czym polega sortowanie po trafności? – Pomoc Allegro) , ponieważ lista poszczególnych zmiennych jest publikowana i na bieżąco aktualizowana przez zespół serwisu.

 

Źródło:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/jestem-sprzedajacym-na-czym-polega-sortowanie-po-trafnosci-9dGRXKV4MTl


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Co wpływa na pozycję produktów na Allegro? Pozycjonowanie"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *