Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Strony Internetowe Wrocław [Cennik]


Strony Internetowe Wrocław [Cennik]9 stycznia 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

W dzisiejszych czasach prowadzenie działań promocyjnych jest po prostu wymagane od przedsiębiorców. Konkurencja jest coraz większa i żeby utrzymać się na rynku, trzeba po prostu dać się zauważyć konsumentom. Z uwagi na swoją wielozadaniowość i popularność, obecnie duża część firm niemal machinalnie decyduje się na założenie własnej strony internetowej. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej elastycznych form promocji, a coraz większe znaczenie Internetu w naszym świecie powoduje, że prawdopodobnie także najlepsza. Warto zatem przyjrzeć się temu, co się składa na cenę strony internetowej i ile ona kosztuje w 2022 roku.

Co wpływa na cenę strony internetowej?

Na końcową cenę strony internetowej wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim poszukując wykonawcy, po kontakcie z firmą lub freelancerem zaczniesz otrzymywać pytania dotyczące wizji strony, jej przeznaczenia, rodzaju itp. Wszystko to wpłynie na jej końcowy koszt. Warto jednak przyjrzeć się poszczególnym czynnikom, które w największym stopniu wpływają na cenę strony internetowej.

  • Typ strony internetowej

Jest to podstawowa sprawa – jakiej strony internetowej potrzebujesz? Czy chcesz spełniać swoją pasję i po prostu prowadzić bloga na własnej stronie, czy może zamierzasz prowadzić wszystkie firmowe działania w Internecie? Będzie to podstawowy czynnik wpływający na cenę. 


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Prosta strona blogowa będzie zdecydowanie mniej kosztowna od strony sklepu internetowego lub profesjonalnej i rozbudowanej strony firmowej, która spełnia wszystkie najnowsze branżowe trendy. Jakie jeszcze można wyróżnić najpopularniejsze strony internetowe?

  • Wykonawca strony internetowej
Przeczytaj również  Neuromarketing - co to jest?

Druga sprawa to wykonawca strony internetowej. Jest to rynek, jak każdy inny. Znajdziesz oferty bardzo atrakcyjne cenowo, a także takie, które będą zdecydowanie powyżej średniej rynkowej. Jednak największe różnice będą pojawiały się pomiędzy freelancerami, a profesjonalnymi firmami/agencjami np. firmy SEO z Wrocławia. W pierwszym przypadku, koszt strony będzie zdecydowanie mniejszy, ale może się wiązać z pewnymi komplikacjami w przyszłości (np. brak wsparcia, niedociągnięcia, błędy w projekcie). 

Wybierając profesjonalną firmę, koszt strony internetowej będzie zdecydowanie wyższy, jednak tego rodzaju przedsiębiorstwa zazwyczaj oferują obsługę posprzedażową, administrację strony, wsparcie techniczne i wiele więcej. Dlatego druga opcja wydaje się być bezpieczniejsza, chociaż należy zauważyć, że nie jest to regułą. Najbardziej pożądani freelancerzy mogą być równie drodzy, a ich projekty mogą być najwyższej klasy – warto o tym pamiętać.

  • Czas wykonania strony

Na końcowy koszt strony internetowej bez wątpienia będzie także wpływał jej termin wykonania. Bardziej skomplikowane strony, mogą powstawać przez długi czas, np. 100 dni. Jeśli tego rodzaju projekty, chcielibyśmy otrzymać w zdecydowanie krótszym czasie, musimy się liczyć z dodatkową opłatą. Chociaż warto zaznaczyć, że nie daje to gwarancji, że dana firma zgodzi się na np. skrócenie czasu o połowę. Może to negatywnie wpłynąć na jakość strony internetowej, dlatego firmy mogą się na to po prostu nie zgodzić.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej w 2022 roku?

Wiedząc już co wpływa na cenę końcową stron internetowych, możemy teraz podać przybliżone kwoty, z którymi musimy się liczyć, chcąc posiadać własną stronę internetową. Oczywiście należy pamiętać o innych, drobnych wydatkach takich jak zakup domeny, hosting, opcjonalna administracja strony itp. Dlaczego? Zanim się dokona zakupu określonej rzeczy, trzeba wiedzieć czy możemy sobie pozwolić na jej utrzymanie.

W zależności od umowy, możemy zająć się tym sami i dostarczyć agencji interaktywnej niezbędne materiały lub poprosić taką firmę, aby wszystkim się zajęła. Warto pamiętać, że domena, hosting i opcjonalna administracja to koszty stałe, które wpisuje się w tzw. utrzymanie strony internetowej. Jak się one kształtują?

  • Domena – w zależności od formy zdobycia, statystyczna cena domeny to koszt w granicach 50 zł.
  • Hosting – tutaj na rynku mamy bardzo wiele możliwości. W zależności od typu naszej strony będziemy potrzebowali innego/lepszego hostingu. Statystycznie jednak, możemy uznać, że ceny będą oscylowały w granicach 100 zł na rok dla małych stron i do nawet kilkuset złotych miesięcznie w przypadku skomplikowanych serwisów internetowych.
  • Administracja – opcjonalna, ponieważ sami możemy się tym zajmować. Chodzi o przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania, naprawę ewentualnych błędów, zarządzanie plikami itp. Można zauważyć, że ceny na rynku w specjalistycznych firmach zaczynają się od 100 zł miesięcznie.
Przeczytaj również  Jak wykorzystać unboxing w celach promocyjnych?

Koszt wykonania strony internetowej – kilka słów na koniec

Ostateczny koszt strony internetowej zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Ciężko jednoznacznie wskazywać zakres cenowy, gdy nie ma się żadnych dodatkowych informacji odnośnie konkretnego projektu. To ile będzie nas kosztować strona internetowa może zależeć od wykorzystanych motywów, to czy będzie oparta na systemie CMS (np. WordPress), jakie funkcje będzie miała posiadać (np. formularze, sprzedaż, blog, sklep) i wiele, wiele więcej.

Można wskazać, że statystycznie przedsiębiorców nie interesują już proste strony wizytówki i decydują się na profesjonalną stronę internetową, spełniającą najwyższe i najnowsze standardy użyteczności, SEO, UX itp. W przypadku stron opartych o WordPressa, ceny zaczynają się np. od 5 000 zł. i mogą sięgać do 20 000 zł. Aby jednak wiedzieć, jakiej strony potrzebujemy i ile będzie ona kosztowała, najlepiej spotkać się bezpośrednio z agencją, która wskaże nasze potrzeby i dokona wyceny strony internetowej. Prowadzisz biznes we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami w celu wyceny. Obsługujemy klientów z Wrocławia i okolic.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Strony Internetowe Wrocław [Cennik]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *