Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm / Jaki hosting pod WordPress? Ranking 2023


Jaki hosting pod WordPress? Ranking 20233 grudnia 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo firm oferujących usługi hostingowe i wybór odpowiedniej może przyprawić człowieka o zawrót głowy. Przede wszystkim wystarczy powiedzieć, że to na jaki hosting się zdecydujemy nie jest bez znaczenia w kontekście naszej strony internetowej. Jeśli działamy na WordPressie, musimy skupić się na hostingach, które przede wszystkim będą w pełni kompatybilne i nie będą nam utrudniać pracy. Na co trzeba zwracać uwagę oraz jaki hosting pod WordPress można rozważyć?

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze hostingu pod WordPress?

Na wstępie warto zaznaczyć, że skoro WordPress to najbardziej popularny CMS na świecie to oznacza, że raczej nie musimy się obawiać, że ma jakieś wygórowane wymagania. Trzeba powiedzieć, że zdecydowana większość dostępnych na rynku hostingów będzie je spełniać, ale nie oznacza to, że wszędzie będzie tak samo dobrze się sprawował. Przed dokonaniem wyboru, warto zwrócić uwagę na:

  • PHP – powinien być przynajmniej w wersji 7.3. Starsze odpowiedniki albo utraciły wsparcie, albo niedługo utracą, co może się wiązać z obniżonym poziomem bezpieczeństwa naszej strony internetowej.
  • Miejsce na dysku – zwykle otrzymasz do dyspozycji znaczny zapas miejsca na dysku, ale jeśli Twoja strona jest/będzie zaopatrzona w dużą liczbę multimediów i obawiasz się o jej przyszłość, skontaktuj się z obsługą klienta. Warto zrobić wywiad, sprawdzić czy będzie możliwe rozszerzenie oferty lub po prostu jej dopasowanie do Twoich potrzeb.
  • Bazy danych – WordPress potrzebuje bazy typu MySQL. Część z firm na rynku oferuje często tylko jedną bazę, co będzie się wiązało z możliwością tylko jednej instalacji strony. Warto zwrócić uwagę na to przed zdecydowaniem się na konkretną firmę, jeśli potrzebujemy hostingu dla większej liczby witryn.
  • Transfer – najogólniej mówiąc to ilość danych wysyłanych z serwera do użytkowników. Im większy będzie ruch na Twojej stronie, tym większy transfer będzie Ci potrzebny. Warto jednak zaznaczyć, że znaczna część firm oferuje nielimitowane transfery.
  • Prędkość – można tutaj wskazać m.in. typ dysku, czas odpowiedzi serwera (TTFB), a także protokół HTTP/2. Obecnie najlepiej w przypadku dysków, jeśli byłyby to SSD/NVMe, które po prostu są szybsze od ich starszych odpowiedników.
  • Bezpieczeństwo – wymienić należy przede wszystkim tzw. backup strony, certyfikat SSL, pomoc i wsparcie techniczne od strony hostingodawcy. Obecnie firmy raczej wszystkie te parametry gwarantują, warto jednak sprawdzić na jakich zasadach. Backup powinien być robiony codziennie i obejmować przynajmniej 14 dni. Chociaż coraz częściej można spotkać się z 30 dniowymi kopiami bezpieczeństwa.
  • Liczba kont e-mail – warto zwrócić na to uwagę, szczególnie jeśli posiadamy dużą firmę lub będziemy zatrudniać w niedalekiej przyszłości dużą liczbę pracowników. Część usług hostingowych po prostu nakłada limity i będziemy musieli się liczyć z np. możliwością założenia tylko 5 kont.
Przeczytaj również  Jak założyć sklep na WordPress?

Są to istotne parametry, których nie należy pomijać przy wyborze hostingu dla naszej strony w WordPressie. Oczywiście wszystko będzie zależne od tego, jaką stronę posiadamy lub będziemy posiadać. Czy będzie to rozbudowany sklep e-commerce obsługujący tysiące klientów, czy np. jedynie blog internetowy. Warto zaznaczyć, że poszczególne firmy będą oferować różne parametry w poszczególnych pakietach ze swojej oferty.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Ranking hostingów pod WordPress 2022

Ofert na rynku jest bardzo dużo i ciężko wskazać uniwersalne najlepsze usługi hostingowe. Wiemy już co należy sprawdzać przy wyborze hostingu, aby nie trafić na nieprofesjonalną firmę. Możemy więc przywołać kilka ofert, które posiadają wymienione przez nas parametry, na zadowalającym poziomie:

  • KEI – firma posiada szybkie dyski, oferuje bezpośredni kontakt z administratorem strony (w ramach problemów technicznych). Pod względem bezpieczeństwa mamy do dyspozycji darmowy SSL oraz 30 dniowy backup. Na tym hostingu w ramach naszego pakietu nie będzie również problemów z migracją strony. Ceny zaczynają się od 79 zł. netto na rok.
  • LH – firma oferuje szybkie dyski, a także kontakt mailowy z opiekunem klienta w razie wystąpienia problemów technicznych. Certyfikat SSL jest w cenie usługi, a backup w przypadku tej firmy wykonywany jest dla ostatnich 14 dni. Posiadamy nielimitowany transfer, a i migracja nie będzie stanowiła problemu. Nie ma ograniczeń co do ilości stron i kont e-mail. Ceny rozpoczynają się od 100 zł. Jednak w momencie pisania tego artykułu, firma oferuje promocję na wszystkie pakiety (ceny od 37,5 zł. na rok).
  • cyberfolks – w ofercie firma posiada szybkie technologie dyskowe, certyfikat SSL w cenie usługi, a także backup wykonywany co 6 godzin do 28 dni wstecz. Dostępna jest migracja, a transfer wynosi 250 GB miesięcznie. Ceny rozpoczynają się od 199 zł., jednak aktualnie trwa promocja, dzięki której hosting w firmie cyberfolks można wykupić już od 99 zł. na rok.
Przeczytaj również  Analityka internetowa i narzędzia do analizy ecommerce

Podsumowanie

Ciężko jednoznacznie wskazać najlepsze, uniwersalne usługi hostingowe pod WordPress. Głównie przez to, że ofert dostępnych na rynku jest naprawdę mnóstwo i przez popularność WordPressa, zdecydowana większość firm oferuje usługi zorientowane na właśnie tego CMSa. Warto jednak pamiętać, czym należy się kierować przy wyborze hostingu i że zawsze powinniśmy zwracać uwagę na warunki umowy. To na jaki hosting się zdecydujemy, powinno być przede wszystkim zależne od tego, jaką stronę posiadamy lub będziemy posiadać.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jaki hosting pod WordPress? [Ranking 2023]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *