Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Sposoby na podnoszenie efektywności sklepu internetowego


Sposoby na podnoszenie efektywności sklepu internetowego20 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Jeśli chcemy żeby nasz sklep internetowy miał dobrą renomę, zadowolonych klientów i przynosił zyski musimy zadbać o kilka elementów. W związku z tym, że konkurencja w e-commerce jest ogromna sama ładna strona nie wystarczy. Zastanówmy się więc, co ma wpływ na efektywność sklepu internetowego i jak ją poprawić?

Persona zakupowa

W związku z rozwojem technologicznym właściciele sklepów mogą obsłużyć większą ilość klientów i zwiększyć sprzedaż. Z tego powodu należałoby poznać inne metody na poprawienie skuteczności e-sklepu. Dobrym rozwiązaniem może być utworzenie person zakupowych, tzn. profilu faktycznego konsumenta. Wpłynie to na poznanie zapotrzebowań, pragnień i ewentualnych niepokojów klientów, co w konsekwencji przyczyni się do wdrożenia właściwych rozwiązań w sklepie. Chodzi o to, żeby badać dostępne dane i informacje odnośnie osób wchodzących na stronę. Możemy wykorzystać do tego przydatne narzędzia do monitoringu zachowań w internecie, social mediów lub analityki witryn, np. Instagram, Facebook i Google Analytics. Czasami nasi klienci samodzielnie przekazują nam wartościowe dane poprzez wypełnienie ankiety, w trakcie zakładania konta lub poprzez kontakt z działem obsługi klienta. Tego typu zabiegi pomagają właścicielowi sklepu na przygotowanie i wdrożenie przygotowanej pod konkretnego odbiorcę lub grupę docelową treści lub działań reklamowych, które mają za zadanie uwzględniać potrzeby konsumenta.

Przeczytaj również  Lead scoring - co to jest i jak działa?

Content marketing

Posiadane dane z przygotowywania person zakupowych można wykorzystać w content marketingu. To świetne działanie promocyjne dla sklepu, które ma za zadanie przygotowywać ciekawe, unikalne i wartościowe treści, które są odpowiedzią na potrzeby i zamiłowania określonej grupy docelowej. Efektem tych działań powinna być sprzedaż naszych produktów i zwiększenie zysków. W zależności od profil naszej strony, content markieting może mieć przeróżne formy np. filmiki wideo, artykuły poradnikowe, teksty sponsorowane, artykuły specjalistyczne, infografiki, a także instrukcje obsługi. Tego typu działania oprócz utrzymywania relacji z użytkownikami, wpływają na poprawę widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Pisząc artykuły dobrze jest wziąć pod uwagę obecne trendy i zapotrzebowania dla pytań konsumentów lub określonego okresu np. przedświątecznego. Przykładowo przed Bożym Narodzeniem ilość treści poradnikowych znacznie się zwiększa, bo internauci szukają ciekawych pomysłów odnośnie propozycji prezentowych, pakowania podarunków, ciekawych przepisów świątecznych i modnych ozdób choinkowych itd.

Przeczytaj również  Jak zostać liderem rynku?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Responsywność witryny

Zadbanie o responsywność strony jest dzisiaj koniecznością. Według najnowszych danych firmy Gemius wynika, że w 2019 roku 61 % użytkowników dokonało zakupu poprzez smartfona. Warto zatem przygotować wersję mobilną strony, wszystkie zdjęcia i treści muszą się dopasowywać do wielkości ekranu, trzeba zadbać aby witryna była czytelna, szybko się ładowała i w prosty sposób można było dokonać zakupu. Strona powinna dobrze działać na różnych urządzeniach mobilnych, np. smartfony i tablety. Jeśli mamy taką możliwość możemy przygotować osobą aplikację i proponować ją naszym klientom.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak zwiększyć zyski w sklepie internetowym?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *