Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing - Pozycjonowanie / Reklama sklepów z branży spożywczej


Reklama sklepów z branży spożywczej5 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Już od jakiegoś czasu zauważalny był trend zamawiania żywności w internetowych sklepach spożywczych. Pandemia koronawirusa pogłębia tę tendencję. Wiele małych lokalnych sklepów, a także duże znane marki wprowadziły do swojej oferty zakupy online z możliwością odbioru osobistego lub dostawą do domu. Teraz pytanie, czy duże zapotrzebowanie na tego typu usługi zwalnia nas z pozycjonowania? Czy warto zadbać o dobrą pozycję w wyszukiwarce Google? Oczywiście, konkurencja w tym sektorze jest duża i pozycjonowanie strony to konieczność.

Zalety kupowania online

W ostatnim roku ilość zamówień online znacznie się zwiększyła. Zakupy w sieci są przede wszystkim bezpieczne, nie jesteśmy narażeni na zakażenie COVID-19. Poza tym nie tracimy czasu w kolejkach i na dojazd do sklepu, możemy wygodnie wybrać interesujące nas produkty, na spokojnie zapoznać się z cenami, składem artykułów i aktualnymi promocjami.

Z jakich urządzeń korzystają konsumenci?

Najczęściej zakupy spożywcze robimy z wykorzystaniem desktopa i laptopa, mniej osób korzysta z urządzeń mobilnych. Ten trend powoli się zmienia, bo wiele sklepów oferuje wygodne aplikacje mobilne, które po pierwsze są dostosowane do wielkości ekranu i wygodnie się z nich korzysta, po drugie częstą praktyką jest zachęcenie klienta do ściągnięcia i używania aplikacji w zamian za dodatkowe rabaty, bezpłatny transport lub dodatkowe gratisy.

Przeczytaj również  Czym różni się Pozycjonowanie stron od SEO?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Kto kupuje w sieci?

W spożywczych sklepach kupują kobiety i mężczyźni, jednakże panie robią to znacznie częściej. Większość osób wybierających zakupy przez internet, to osoby młode lub w średnim wieku, najczęściej w większych miastach. Może to być związane z brakiem dostępności takich usług na wsiach i małych miasteczkach.

Pozycjonowanie lokalne

Decydując się pozycjonować stronę sklepu spożywczego najlepiej skupić się na pozycjonowaniu lokalnym. Warto dodać do słowa kluczowego miejscowość. Tutaj przyjdzie nam również z pomocą long tail, czyli wybieranie fraz z długiego ogona. Skupiamy się wtedy na konkretnych produktach, czyli dokładnie tym, czego szukają klienci. Takie frazy są łatwiejsze w pozycjonowaniu i szybciej znajdą się wysoko w wynikach organicznych.

Linki zewnętrzne

Dobrą praktyką jest zdobywanie linków z innych stron np. blogów, portali branżowych itd. Każdy jakościowy link do strony wpływa pozytywnie na widoczność strony w wyszukiwarce Google. Poza tym, jeśli znajdzie się o naszym sklepie artykuł na popularnym blogu, to nasz e-sklep stanie się bardziej rozpoznawalny i jego czytelnicy mogą skorzystać z naszych usług.

Przeczytaj również  Employer Branding - Budowanie marki pracodawcy

Użyteczność strony

UX to bardzo ważne zagadnienie, musimy zadbać o odpowiedni podział na kategorie i podkategorie. Użytkownicy nie mogą mieć problemu z poruszaniem się po sklepie i wyszukiwaniem artykułów. Strona musi być przyjazna, użyteczna i musi się szybko ładować. Trzeba zadbać o dodatkowe zakładki np. ostatnio kupione, promocje, propozycje dla ciebie itd. Takie działania ułatwią klientom poruszanie się po stronie.

Social media

Chcąc zwiększyć rozpoznawalność marki i utrzymywać relacje z klientami warto założyć profil sklepu w social mediach. Po pierwsze możemy informować o ciekawych promocjach, wydarzeniach, nowych produktach, organizować konkursy, ankiety. Jeśli profil będzie prowadzony ciekawie, to jest szansa że nasi fani udostępnią post i zobaczą go ich znajomi. Warto również skorzystać z płatnego promowania postów lub skorzystać z kampanii Facebook Ads. Takie działania, to szansa na zdobycie dodatkowych linków prowadzących do naszej strony, co wpłynie pozytywnie na SEO.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak reklamować spożywcze sklepy internetowe?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *