Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Sposoby na sprawdzanie linków prowadzących do strony


Sposoby na sprawdzanie linków prowadzących do strony27 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Prowadząc biznes internetowy wiemy, jak ważne jest pozycjonowanie strony w wyszukiwarce. Jeśli chcemy osiągnąć zamierzone cele, warto sprawdzić efekty naszych działań. Bardzo ważną kwestią jest budowanie profilu linkowego. Sprawdźmy zatem, czy jesteśmy w stanie kontrolować przyrost linków do naszej strony i jakie narzędzia nam w tym pomogą?

Co daje nam weryfikowanie profilu linkowego?

Specjalista SEO przed rozpoczęciem prac dotyczących pozycjonowania strony z reguły sprawdza profil linkowy strony. To ważne ponieważ wiele osób korzysta z masowego dodawania stron do katalogów lub tzw. farm linków, bo nie ma świadomości, że szkodzi stronie. Tego typu działania grożą obecnie nałożeniem bana przez Google lub całkowitym usunięciem z indeksu, dlatego warto kontrolować tego typu informacje. Musimy pamiętać, że Google zwraca uwagę na jakość linków, a nie ich ilość. Jeden mocny link jest wart więcej aniżeli 100 marnej jakości. Jeżeli zatem stosowaliście tego typu metody, to szybko należy się takich linków pozbyć, żeby tego typu działania nie osłabiły SEO.

Przeczytaj również  Czym kierować się przy wyborze firmy SEO?

Przykładowe narzędzia do kontroli linków

Rozpoznając przygodę z pozycjonowaniem witryny warto zapoznać się z narzędziami do analizy profilu linkowego. Tego typu programy umożliwiają sprawdzić ilość linków, typy anchorów (tekst zakotwiczony, czyli link który możemy kliknąć) i zobaczyć o ile wzrastają w określonym czasie. Kolejną zaletą korzystania z narzędzi do kontroli linkowania jest monitorowanie działań konkurencyjnych firm, co przyda się nam w sporządzeniu listy domen, na których możemy umieścić odnośniki do strony.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Google Search Console

Google Search Console (GSC) to narzędzie darmowe, które umożliwia otrzymanie informacji wyłącznie o naszej stronie, nie możemy sprawdzić, jakie działania prowadzą konkurencyjne firmy. Dane jakie zbieramy poprzez GSC to lista podstron, które najczęściej są linkowane na naszej stronie, rozkład odnośników wewnątrz naszej witryny na konkretnych podstronach, często stosowany w przychodzących linkach anchor tekst i listę portali, które kierują najwięcej linków do naszej witryny. Zaletą tego programu jest możliwość sprawdzania, jakie linki kierują do naszej strony i w sytuacji, gdy jakaś osoba umieszcza linki, aby rozreklamować swoją stronę w wyszukiwarce, to nie ma możliwości ich zablokować. Program nie udostępnia informacji w czasie rzeczywistym, a dostępne w nim dane są jedynie wycinkiem całości. Jednakże tyle danych powinno nam w zupełności wystarczyć.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie strony firmowej - Jak zacząć?

Surfer

Surfer to program odpłatny, ale możemy go przetestować przez tydzień za 1 dolara, który służy do gruntownej analizy witryny, a badanie profilu linkowego jest tylko jedną z wielu ciekawych funkcji. Narzędzie pozwala na porównanie profili linkowych. Mamy możliwość sprawdzić listę linków, które kierują do naszej strony oraz sprawdzić których odnośników nie ma, a na nie linkują się konkurencyjne strony.

Link Explorer (wcześniej Open Site Explorer) to bezpłatny program do weryfikacji profili linkowych. Możemy sprawdzać do 10 domen w ciągu dnia. Pozwala na skontrolowanie ilości linkujących stron i ile jest linków, mamy dostęp do wykresów odnośnie nowych i usuniętych odnośników w ciągu miesiąca i dowiemy się jaki to typ linków. Otrzymamy również spis 50 odnośników przychodzących, 10 najbardziej popularnych anchor tekstów, 10 najchętniej linkowanych podstron i 10 domen kierujących na naszą witrynę, które cechują się dużym zaufaniem.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak sprawdzić linki prowadzące do strony internetowej?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *