Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Większa sprzedaż przez strategię content marketingową


Większa sprzedaż przez strategię content marketingową11 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Content Marketing jest w ostatnim czasie bardzo modny. To bardzo efektywny sposób zaciekawienia nowej grupy odbiorców. To nienarzucająca się forma promocji, aktywizująca użytkowników, która pełni również rolę informacyjną. Możemy przedstawić naszą firmę w roli eksperta, dzięki czemu klienci nam zaufają. Sprawdź, w jaki sposób zacząć swoją przygodę z content marketingiem i jak przygotować skuteczną strategię?

Sprawdź działania konkurencji

Jeśli na twojej stronie nie dzieje się nic ciekawego, ilość odwiedzin strony cały czas jest na średnim poziomie, a potencjalni klienci szybko wychodzą z serwisu, to powinna zapalić się nam czerwona lampka. Warto szybko coś zmienić, bo konkurencyjne firmy z pewnością prowadzą ciekawego bloga, przygotowują filmiki poradnikowe lub przesyłają klientom infografiki. Dobrze jest przeprowadzić analizę konkurencji, sprawdzić jakie działania marketingowe wykorzystują inne strony i samemu skorzystać z najciekawszych propozycji. Jeśli u nich to się sprawdza, to u nas też będzie. Musimy dostosować naszą strategię content marketingową do obowiązujących trendów.

Przeczytaj również  Jak zwiększyć wartość koszyka w sklepie internetowym?

Co to jest strategia content marketingowa

Strategia marketingowa jest to kluczowa część naszych działań marketingowych, które bezpośrednio wpływają na ruch na stronie, konwersję i ostatecznie na zyski firmy. To dość pokaźny raport zawierający szczegółowy przegląd ustalonych celów i ich dotychczasową realizację, a także nieprawidłowości w do tej pory stosowanych metodach rozwoju. Strategia content marketingowa pokaże nam szczegółowo w jaki sposób do tej pory działał nasz brand i zsynchronizuje nowe działania uwzględniając obecne trendy, potrzeby użytkowników i działania konkurencyjnych firm. Innymi słowy strategia content marketingowa skupia się na wartościowej i użytecznej dla odbiorców treści e-commerce i jest niejako stworzeniem odpowiedniego planu rozwoju i przeprowadzeniu zaplanowanych prac w określonym czasie.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jakie korzyści przynosi stosowanie strategii content marketingowej?

Właściwie przygotowana strategia marketingowa to gwarancja osiągnięcia zamierzonych celów biznesowych. Dowiemy się dzięki niej, co uda się nam uzyskać wykorzystując odpowiednio dobrane zabiegi promocyjne. Otrzymamy dane na temat dotychczasowej pracy sklepu, czyli jak wyglądał do teraz e-commerce. To ważne informacje zwrotne, bo dzięki nim wiemy, czy nasze działania mają jakikolwiek sens. Znając nieefektywne elementy możemy wprowadzić konieczne zmiany lub całkowicie z nich zrezygnować, żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty. To wszystko wpłynie na zwiększenie ilości osób odwiedzających stronę i docelowo na sumę przeprowadzonych transakcji.

Przeczytaj również  Zakupy przez urządzenia mobilne

Czy strategia content marketingu to konieczność?

Powinniśmy raczej zadać sobie pytanie, czy stać nas nie nie korzystanie ze strategii content marketingu? Obecne trendy pokazują, że tego typu forma reklamy jest niezwykle skuteczna i nie można z niej rezygnować. Użytkownicy niejako wymagają od właścicieli firm otrzymania treści na najwyższym poziomie, z których uzyskają wszystkie niezbędne im informacje. Musimy sobie uświadomić, że rzetelnie przygotowana strategia content marketingowa to gwarancja zysków.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Content Marketing - Jak tworzyć treści, które sprzedają?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *