Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Reklama biura rachunkowego [Marketing]


Reklama biura rachunkowego [Marketing]10 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Każda firma w Polsce musi prowadzić księgowość, dlatego mogłoby się wydawać, że nie trzeba reklamować usług księgowych. To nieprawda, konkurencja nie śpi i jeśli chcemy się utrzymać na rynku konieczne jest promowanie swojej firmy. Sprawdźmy, jaka reklama będzie dla nas najlepsza?

Google Moja Firma

W związku z tym, że większość firm księgowych prowadzi swoje usługi na rynku lokalnym bardzo ważne jest założenie wizytówki w Google Moja Firma. Gdy będziemy mieć uzupełniony profil nasza firma będzie się wyświetlać wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania, a także w mapach Google. Nasi klienci znajdą tutaj informacje odnośnie adresu, godzin otwarcia, numeru kontaktowego, linku do naszej strony, opinii i zdjęć. Będą mogli sprawdzić na mapie, gdzie dokładnie się znajdujemy.

Pozycjonowanie

Jeśli chcemy wyróżnić się w gąszczu konkurencji, która w tej branży jest ogromna, warto postawić na pozycjonowanie strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Podczas przygotowywania słów kluczowych warto wybrać te, które zawierają nazwę miejscowości np. biuro księgowe Wałbrzych, a w większym miastach również dzielnicę np. biuro księgowe Poznań Jeżyce. Poza tym wzmacnianie fraz z długiego ogona niskim kosztem poprawi wynik jakości np. książka przychodów i rozchodów Poznań Jeżyce.Kampania Google Ads

Tę formę reklamy możemy stosować przez cały rok lub wziąć pod uwagę sezonowość niektórych fraz np. rozliczenie pit Poznań i skorzystać z niej tylko w określonych miesiącach. Ta forma reklamy ma tę zaletę, że nie trzeba czekać na efekty. Wystarczy przygotować reklamę, wpłacić budżet do Google i już jesteśmy widoczni w wyszukiwarce.

Aplikacje do pobrania

Wiele biur rachunkowych udostępnia swoim klientom bezpłatne narzędzia księgowe, które ułatwiają pracę. Takie aplikacje umożliwiają szybkie przesyłanie dokumentów, prosty dostęp do niezbędnych danych i łatwy kontakt z księgową. Warto poinformować o tym na stronie internetowej i umieścić na niej podlinkowane logo naszej platformy księgowej, żeby był do niej uproszczony dostęp.

Przeczytaj również  Marketing dla Hoteli / Pensjonatów / Agroturystyki [Inspiracje]

Lity referencyjne i opinie

Prowadzenie księgowości jest bardzo ważną kwestią i właściciele firm nie chcą decydować się na współpracę z pierwszą lepszą firmą bez doświadczenia. Przed podpisaniem umowy analizują wiele czynników i jednym z nich jest zadowolenie obecnych klientów. Potencjalny klient chce wiedzieć, czy terminowo wywiązujemy się z obowiązków, jesteśmy rzetelni i jak wygląda kontakt z naszymi pracownikami? Warto przygotować kilka listów referencyjnych i poprosić naszych klientów o wrzucenie ich na papier firmowy i podpisanie. Warto referencje umieścić na stronie internetowe na dedykowanej podstronie. Możemy też poprosić klientów o napisanie opinii na naszym profilu w social mediach i wizytówce w Google Moja Firma.

Certyfikaty/Uprawnienia

Z pewnością dużym plusem będzie umieszczenie na naszej stronie internetowej wszelkich certyfikatów, ukończonych kursów i uprawnień. To oznaka, że pracownicy biura rachunkowego cały czas się szkolą i zwiększają swoje umiejętności. Dla przyszłego klienta, to gwarancja, że nasze usługi będą wykonywane na najwyższym poziomie. Możemy też wspomnieć, że nasza firma spełnia określane wymagania i otrzymała np. Certyfikat Centrum Informacji Księgowej.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama biura rachunkowego [Marketing]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *