Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Marketing / Platforma CStore – Pozycjonowanie sklepu [Wskazówki]


Platforma CStore – Pozycjonowanie sklepu [Wskazówki]4 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Decydując się na przeniesienie swojego biznesu do internetu konieczne jest wybranie właściwego CMS-a z późniejszym pozycjonowaniem, żeby trafić do nowych użytkowników i rozwijać swoje usługi. Sprawdźmy zatem co to jest platforma Cstore i jakie możliwości daje pozycjonowanie strony opartej o to oprogramowanie? W jaki sposób dobrze zoptymalizować ten system do zarządzania treścią?

Co to jest Cstore?

Cstore to polski CMS polecany zarówno dla mniejszych, jak i większych systemów CMS. Oprogramowanie jest stosunkowo niedrogie. Jego zaletą jest w miarę proste stworzenie i późniejsza obsługa sklepu internetowego również dla właścicieli firm, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z e-commerce. Cstore umożliwia także w miarę łatwe i szybkie wprowadzenie podstawowych wytycznych optymalizacyjnych. Natomiast wdrożenie szczegółowych działań może wymagać znajomości tematu i wiedzy specjalistycznej.

Przeczytaj również  Co to jest cold mailing w e-mail marketingu?

Oprogramowanie dla e-commerce

Oprogramowanie Cstore oferuje wiele ciekawych funkcji, które mają wpływ na skuteczność działań marketingowych i zyski sklepu. Przede wszystkim należy wspomnieć o dobrej integracji systemu, łatwej obsłudze klientów i możliwości wdrożenia optymalizacji pod pozycjonowanie. CMS jest do kupienia w 2 wariantach. Pierwszy Open Source to zakupienie jednorazowej licencji z możliwością utrzymania witryny na serwerze swoim lub twórcy oprogramowania. Drugi to SaaS, który opiera się na wynajęciu systemu i ponoszeniu comiesięcznego abonamentu. Obydwa rozwiązania nie są drogie abonament to ok. 90 zł, a licencja ok. 2000 zł.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Zalety CMS Cstore

Główną zaletą platformy sprzedażowej Cstore jest prostota obsługi. Chyba każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o temacie powinien sobie sam poradzić. Mamy również do dyspozycji szeroką bazę ciekawych szablonów. Możemy skorzystać z dobrze przygotowanych analiz, które warto wykorzystać podczas działań marketingowych. Obsługa zarządzania artykułami i kategoriami jest bardzo łatwe. Mocną stroną CMS-a jest integracja z zewnętrznymi systemami typu wyszukiwarki cenowe, aplikacje księgowe, systemy dostaw i płatności, Allegro itd.

Przeczytaj również  Wpływ CTR na pozycje strony w Google [Analiza 2023]

Optymalizacja Cstore

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej wdrażanie optymalizacji nie powinno być problematyczne. Warto już w trakcie konfiguracji witryny wdrażać na bieżąco kluczowe zalecenia optymalizacyjne pod SEO. Warto zwrócić szczególną uwagę na poprawne ustawienie meta danych. System pozwala na szybkie wybranie tytułów i opisów na wybranych podstronach. Roboty wyszukiwarek zwracają na to uwagę, dlatego warto poświęcić czas, żeby powstawiać poprawnie tego typu dane. Kolejnym ważnym czynnikiem jest meta description, który wpływa na to, czy użytkownicy będą zainteresowani odwiedzeniem nasze strony. Warto zwrócić uwagę na content marketing. Musimy przygotować unikalne i wartościowe treści, bo to czynnik rankingowy który wpływa na pozycjonowanie.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Platforma CStore - Pozycjonowanie sklepu [Wskazówki]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *