Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Panding Page – co to jest? [Przykłady]


Panding Page – co to jest? [Przykłady]17 sierpnia 2017 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Landing page to najczęściej samodzielna strona internetowa, która ma na celu skierowanie użytkownika na konkretne działania – kupno produktu/usługi, zapisanie się do newslettera, wypełnienie formularza lub przejście na inną, bardziej obszerną witrynę. Tego typu strony zdobywają ruch przede wszystkim z płatnych reklam – banerów, reklam Google czy w mediach społecznościowych. Jednak korzystając z wyszukiwarki, często można odnaleźć takie witryny w wynikach. Dziś podpowiemy jak stworzyć zoptymalizowany landing page oraz jak jeszcze możemy wpłynąć na jego pozycję w Google.

 

Jak stworzyć skuteczny landing page?


Jak wspomnieliśmy wyżej, strony docelowe mają na celu wywołanie działania przez użytkownika, muszą więc być tworzone z myślą o nim. Musi być przez wszystkim łatwa w nawigacji, czytelna i zawierać wszystkie istotne informacje. Zanim zaczniemy tworzenie landing page, należy ustalić tylko jeden, dobrze przemyślany cel, który chcemy osiągnąć – zakup produktu, wypełnienie formularza czy pobranie pliku. Użytkownik musi być cały czas nakierowywany na wykonanie tej właśnie czynności, dlatego na stronie powinno znaleźć się wyraźne zachęcenie do działania np. „wypełnij formularz” czy „kup teraz”.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie stron i marketing usług medycznych (lekarzy, gabinetów)

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

 

Tworzenie landing page – na co zwracać uwagę?


1. Słowa Kluczowe

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań z tworzeniem i optymalizacją strony docelowej, należy zastanowić się jakie mogą być słowa, które mogą wpisywać użytkownicy szukający usługi/produktu takiego jak nasz. Warto pamiętać, że słowa kluczowe to nie tylko te pojedyncze (np. marketing), ale też dłuższe wyrażenia (marketing internetowy, marketing afilacyjny itd). Na samym początku sensownie jest zrobić listę wszystkich słów kluczowych powiązanych z tematem naszej działalności i spróbować wpisać je w wyszukiwarkę. Czy wyniki wyszukań są zbliżone do naszej witryny? Jeśli nie, należy szukać dalej, jeśli tak możemy zaczerpnąć z tych stron inspirację na kolejne słowa kluczowe. Warto również korzystać z narzędzi takich jak Ubersuggest, Keyword Tool czy Google AdWords Keyword Planner, które podpowiedzą propozycje powiązanych słów kluczowych, oraz pokażą popularność fraz oraz konkurencję.

 

2. Tag <title>

Tytuł witryny to element, który wpływa na pierwsze wrażenie – zarówno użytkowników naszej witryny jak i wyszukiwarek. Warto umieszczać w nim swoje główne słowo kluczowe, należy jednak pamiętać, że to właśnie od tytułu strony często zależy, czy użytkownik wejdzie na stronę czy nie, dlatego należy brać pod uwagę przede wszystkim jego odczucia. Optymalny tytuł pod wyszukiwarkę Google powinien mieścić się w 70. znakach.

Przeczytaj również  Jak sprawdzić i analizować linki przychodzące do strony internetowej?

 

3. Meta description

Pod tytułem witryny w wynikach wyszukiwania widnieje opis, czyli meta description. Wyświetla się tuż pod tytułem strony i można w nim zawrzeć więcej informacji o tematyce strony. Opis strony powinien być napisany prostym językiem, zachęcać użytkownika do odwiedzenia strony, dobrze jeśli zawiera główne słowo kluczowe w pierwszym zdaniu i powinien się zamknąć w ok. 250 znakach.

 

4. Teksty

Tekst pisany na landing page powinien sprawiać, że odbiorca wykona pożądaną czynność np. zapis do newslettera czy zakup usługi. To oczywiście najważniejsze zadanie strony docelowej, jeżeli jednak chcemy by witryna była wysoko w wynikach wyszukiwania, należy wpleść w tekst również słowa kluczowe. Warto używać słów bliskoznacznych oraz różnych odmian słowa kluczowego. Powinno ono się znaleźć w nagłówku H1 (tylko jeden na stronę!), pierwszym akapicie tekstu oraz (najlepiej) w przynajmniej jednym nagłówku niższego rzędu. Zagęszczenie słowa kluczowego w całości tekstu nie powinno przekraczać 2.5%

 

5. Atrybut ALT

Google odczytuje zawartość grafiki poprzez alternatywny opis obrazka. Warto to wykorzystać i dodawać minimum jeden obrazek ze słowem kluczowym w atrybucie ALT na stronie. Aby dodać alternatywny opis do obrazka należy dodać atrybut ALT w znaczniku <img> jak poniżej:

<img src=”http://mojastrona.pl/obrazek.jpg” alt=”alternatywny opis obazka”>


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Panding Page - co to jest? [Przykłady]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *