Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak działa Google AdSense i jak na tym zarobić?


Jak działa Google AdSense i jak na tym zarobić?21 sierpnia 2017 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Google AdSense to w pełni zautomatyzowany, najpopularniejszy sposób zarabiania pieniędzy na własnej stronie internetowej lub blogu. Dziś przyglądamy się tematowi AdSense, postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak wygląda zarabianie w ten sposób i czy rzeczywiście można na tym dorobić się przyzwoitych pieniędzy? Jest to na pewno jedno z najprostszych rozwiązań dostępnych do zarabiania na witrynie internetowej, jednak czy najbardziej opłacalne?

 

Konto Google AdSense


Rozpoczęcie współpracy z Google AdSense wymaga jedynie założenia konta oraz umieszczenia w swojej witrynie kodu Java Script w wybranych miejscach w witrynie. Są to boksy reklamowe, w których nasi użytkownicy zobaczą dopasowane do nich reklamy według algorytmu Google. Kiedy będziemy zblizać się do progu wypłaty, Google poprosi nas o weryfikację profilu. Odbywa się ona, podobnie jak w Google Moja Firma, poprzez nadanie do nas listu z kodem weryfikacyjnym, który następnie należy wpisać w naszym profilu AdSense. Od tej pory jesteśmy pełnoprawnymi partnerami Google – możemy umieszczać dowolnie boksy reklamowe, także na nowych witrynach, a także ustawić próg wypłaty, przy którym środki zostaną automatycznie przelane na nasze konto.

Przeczytaj również  Jak poradzić sobie z kryzysem wizerunkowym?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

 

Najważniejsze zasady regulaminu Google AdSense


Współpracując z Google nie warto oszukiwać. Wszystkie takie próby kończą się banem, a pieniądze nie są wypłacane. Algorytmy potrafią wykryć niemal każda próbę oszustwa, dlatego najrozsądniejsze jest uczciwe działanie i trzymanie się kilku najistotniejszych zapisów regulaminu:

 

AdSense w Polsce – ile można zarobić?


Zarabianie dzięki reklamom Google w naszym kraju jest nieco utrudnione w stosunku do krajów Europy Zachodniej czy USA. Jest to spowodowane odmienną specyfiką naszego rynku. Przede wszystkim, stawki za kliknięcie reklamy są zdecydowanie niższe, co jest spowodowane sytuacją ekonomiczną w Polsce, niższymi zarobkami itd. Wiele młodych Polaków korzysta również z oprogramowania blokującego reklamy (AdBlock), co znacznie obniża dochody z AdSense. Stawki za kliknięcia w reklamy są zmienne i bardzo trudno określić ile dokładnie zarobimy. Na wartość kliknięcia wpływ ma dochodowość branży (im droższy produkty, z wyższa marżą, tym większej stawki możemy się spodziewać) oraz konkurencja na dane słowa kluczowe. Im fraza bardziej popularna, tym droższe kliknięcie. Dla przykładu w branży finansowej (kredyty, lokaty, konta) zarobimy około 2-5 zł za kliknięcie, a w branży nieruchomości będzie to 0.5-4 zł. Zakładając, że w reklamy klika około 1% użytkowników i uśredniając stawkę za kliknięcie do 2 zł, łatwo możemy obliczyć potencjalne zarobki znając liczbę użytkowników miesięcznie. Dla przykładu, przy 10.000 użytkowników miesięcznie możemy zarobić ok. 200 złotych. Jak widać AdSense jest raczej nastawiony na witryny internetowe, które mają stosunkowo dużą ilość użytkowników.

Przeczytaj również  Podstawowe zasady na temat zwiększania sprzedaży internetowej


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak działa Google AdSense i jak na tym zarobić? | Virtual Development"

Jedna odpowiedź do “Jak działa Google AdSense i jak na tym zarobić?”

  1. Lukasz pisze:

    Przy 10 tysiacach uzytkownikow wygenerejumy pewnie okolo 15-50tysiexy wyswietlen, i na kazdym wyswietleniu szansa klikniecia w reklame bedzie 1%. Wiec zarobimy 300-1000zl 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *