Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Marketing / Jak sprawdzić statystyki w Google Moja Firma (Google Maps)?


Jak sprawdzić statystyki w Google Moja Firma (Google Maps)?30 stycznia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Wizytówka Google Maps może być bardzo pomocna, jeżeli mamy firmę na rynku lokalnym. Możemy skierować naszą usługę lub produkty do osób w ich obecnej lokalizacji. Możemy kontrolować, ile razy wyświetlił się profil naszej firmy w Mapach Google. Wykorzystując statystyki wyświetlania profilu możemy sprawdzić, na ile nasza firma jest popularna pośród obecnych i potencjalnych klientów. W panelu administracyjnym możemy odnaleźć „Statystyki”, które odnoszą się do oglądalności profilu Google Moja Firma. Możemy dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy wykorzystują Mapy Google i wyszukiwarkę do odnalezienia naszej wizytówki. Otrzymamy też informacje, jakie dokładnie działania wykonują potencjalni klienci. Informacje znajdują się w zakładce statystyki, która jest na stronie głównej w panelu administracyjnym znajdującym się w menu z boku strony. Mamy tam do wglądu dziewięć raportów, wyjątkiem są kawiarnie i restauracje, dla których dostępnych jest 10 raportów.

W jaki sposób użytkownicy znajdują Twoją firmę?

czyli ile jest wejść na wizytówkę z internetowej wyszukiwarki Google? Dzięki raportowi dowiemy, ile osób było na wizytówce, czy nasza marka jest rozpoznawana, czy trafili do nas obecni czy nowi klienci? Możemy się dowiedzieć, że są to tzw.:

Przeczytaj również  Jak spełniać oczekiwania klientów w obsłudze sklepu internetowego?

Wyszukiwania bezpośrednie” – czyli tacy klienci, który znali nazwę naszej firmy lub adres siedziby.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Odkrywane” – tacy użytkownicy, którzy znaleźli się na wizytówce poszukując określonych usług kategorii lub usług powiązanych z naszą firmą.

Wyszukiwane hasła to nowa statystyka Google Moja Firma od pewnego czasu dostępna na wszystkich kontach Google Moja Firma. Google doradza, żeby najczęściej wyszukiwane frazy wykorzystywać w trakcie przygotowywania treści na wizytówkach lub reklamach Google Ads. Można je również wpisywać w trakcie optymalizacji profilu Google Maps, umieszczając je np. w tekście opublikowanym w sekcji: „Podane przez firmę”.

Raporty w Google Moja Firma

Wszystkie dane są grupowane w określonych przedziałach czasowych: tygodniowym, miesięcznym i kwartalnym. Niestety Google nie udostępnia historycznych informacji, dlatego nie są one wyświetlane. Możemy sprawdzić, jaka jest popularność wizytówki w określonym czasie, na stronie głównej panelu administracyjnego trzeba kliknąć w zakładkę „Skuteczność”. To jedyne miejsce gdzie Google prezentuje, jak zmienia się procentowa liczba interakcji na naszym profilu Google Moja Firma.

Przeczytaj również  Klimatyzacja - reklama firmy klimatyzacyjnej [chłodnictwo]

Wyświetlenia zdjęć – dowiemy się jaka jest liczba wyświetleń zdjęć twojej firmy i konkurencji. Google przedstawi nam informacje o tym, jak wyglądają nasze zdjęcia na tle innych firm o podobnej tematyce.

Liczba zdjęć – tutaj znajdziesz zestawianie fotografii umieszczonych na twojej wizytówce i profilach konkurencji. Google porządkuje zdjęcia na firmowe i umieszczone przez użytkowników. Jeśli nasza firma wygląda gorzej niż konkurencja, trzeba się zastanowić nad dołożeniem dodatkowych fotografii do wizytówki. Możemy też nakłonić użytkowników do umieszczania swoich zdjęć.

Możemy też sprawdzić w jakich godzinach, w które dni firmę przeważnie odwiedzają klienci. Google śledzi użytkowników, dlatego z raportu dowiemy się gdzie znajdują się użytkownicy.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak sprawdzić statystyki w Google Moja Firma [Google Maps]?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *