Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak promować stronę internetową?


Jak promować stronę internetową?20 listopada 2018 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Promowanie strony internetowej wymaga wiedzy, umiejętności, doświadczenia i cierpliwości. Na efekty warto czekać, bo często okazują się zaskakująco dobre. Do wyboru jest wiele metod marketingu w Sieci, które dobierzesz w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym sposobom na promowanie strony internetowej.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron dąży do podwyższenia pozycji witryny w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. To bardzo popularna forma marketingu internetowego, która pozwala na wygenerowanie sporego ruchu, a tym samym pozyskanie klientów czy odbiorców. W przypadku komercyjnych witryn, które konkurują na popularne słowa kluczowe, pozycjonowanie jest wręcz niezbędne, żeby się przebić.

Linki sponsorowane

Kampanie linków sponsorowanych, spośród których najpopularniejsza jest usługa Google Ads (dawne Google AdWords), służą do promowania witryny w wyszukiwarkach poprzez opłacenie miejsca reklamowego. O ile więc pozycjonowanie stron wymaga czasu, o tyle dzięki inwestycji w kampanie linków sponsorowanych witryna może pojawiać się w wynikach wyszukiwania natychmiast po skonfigurowaniu ustawień i opłaceniu usługi.

Przeczytaj również  Marketing prawniczy

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

E-mail marketing

E-mail marketing bazuje na relacjach z użytkownikami poczty e-mail, czyli w praktyce z każdym z nas. Zaletą tej formy promocji strony internetowej jest niski koszt w połączeniu z dużym zasięgiem. Największe wyzwanie to natomiast pozyskanie konwersji, co w obecnych czasach, w zalewie niechcianych wiadomości reklamowych wysyłanych pocztą elektroniczną, nie jest łatwe.

Content marketing

Content marketing dąży do publikowania interesującej treści, której celem jest pozyskanie ruchu na stronie, kreowanie wizerunku i zdobywanie zaufania odbiorców. W tym celu wykorzystuje zarówno teksty pisane (m.in. blogi, e-booki, artykuły sponsorowane, informacje prasowe), jak i materiały audiowizualne (m.in. filmy, animacje, memy, audiobooki, prezentacje multimedialne). Zapełnianie witryny wartościową treścią jest korzystne również, jeśli chodzi o pozycjonowanie stron, bo wyszukiwarki internetowe bardzo „lubią” ciekawe, tematyczne publikacje.

Przeczytaj również  Omnichannel marketing - co to jest?

Media społecznościowe

Nie jest sztuką założenie kont w serwisach społecznościowych, lecz ich prowadzenie w taki sposób, aby zyskać popularność i móc wypromować stronę internetową. W zalewie treści publikowanych w social media trudno się przebić, jednak przy odpowiedniej strategii, regularności i umiejętności tworzenia ciekawych, angażujących postów można z powodzeniem dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Influencer marketing

Influencer marketing polega na współpracy z popularnymi blogerami, twórcami czy osobowościami świata Internetu w celu promowania produktów bądź usług. Ponieważ tego rodzaju osoby mają przeważnie naprawdę duże audytorium, dzięki nim można skutecznie dotrzeć do sporego grona odbiorców. Dlatego kluczowy jest wybór influencera do współpracy, tak aby profil jego subskrybentów pasował do Twojej grupy docelowej.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak promować stronę internetową? - VD"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *