Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Marketing / Narzędzia SEO wspierające pozycjonowanie stron internetowych (ecommerce)


Narzędzia SEO wspierające pozycjonowanie stron internetowych (ecommerce)24 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Chcąc odnieść sukces w internecie i przeznaczając znaczne sumy na reklamę, warto przyjrzeć się analizie danych. Kontrolowanie ilość wejść na naszą stronę umożliwia dowiedzenie się, w jaki sposób zachowują się konsumenci, uzyskać informację, czy w witrynie są jakieś błędy lub które elementy można ulepszyć, żeby szybciej i sprawniej działały? Sprawdźmy, które narzędzia do analityki danych mogą się nam przydać?

Jak badać ruch w witrynie?

Narzędzia do weryfikacji ruchu w witrynie są przydatne właścicielowi strony lub osobie nią zarządzającej, marketerom i agencji SEO. Możemy dzięki nim uzyskać wyższe miejsce w wyszukiwarce Google. Sprawdźmy zatem, jakie narzędzie do analityki mamy do dyspozycji?

1. Webtrends to program dla firm, który gromadzi dane dotyczące ruchu w witrynie. Zaletą tej aplikacji jest to, że wszystkie pozyskane dane są należą do nas, w przeciwieństwie np. do Google Analytics, gdzie uzyskane informacje są własnością Google. Webtrends to program odpłatny oferujących kilka pakietów cenowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb. Jeżeli chodzi o zastosowanie, to oprogramowanie proponuje klasyczne metryki odnoszące się do ilości osób wchodzących na stronę. Ciekawą funkcją jest zobrazowanie aktywności internautów za pomocą map ciepła.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie strony firmowej - Jak zacząć?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

2. Google Analytics to znana wszystkim aplikacja, która umożliwia badanie na poziomie zaawansowanym zebrane informacje oraz wygodne przeglądanie statystach witryny. Możemy stworzyć panel z informacjami, raport lub spersonalizowany widok prezentujący te dane, które są dla nas najistotniejsze. Korzystanie z Google Analytics jest dosyć proste, wystarczy umieścić w kodzie witryny lub wtyczce CMS-a odpowiedni kod. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej zebrane informacje należą do Google i mogą zostać przez niego spożytkowane np. do statystyk.

3. Yandex Metrica to bezpłatny program do analizy działań użytkowników. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się więcej nie tylko biorąc pod uwagę metrykę (ilość czasu w witrynie, konwersję i skąd ktoś przeszedł na nasza stronę), ale również możemy stworzyć mapkę z punktami, w które wchodzili internauci, co scrollowali i zobaczyć wideo z informacją, co klienci oglądali na stronie. Ograniczeniem programu jest np. brak funkcji importowania danych, limit 1000 nagrań w ciągu dnia itd.

Przeczytaj również  Reklama i marketing dla hurtowni

Programy do wizualizacji danych

Wszystkie informacje uzyskane przy pomocy programów do analityki musimy w jakiś sposób zaprezentować, dzięki temu wydobędziemy z nich najważniejsze wnioski. Zachęcamy do skorzystania z poniższych narzędzi.

1. Excel to dobry wybór jeżeli nie zależy nam na wyglądzie naszej prezentacji. W prosty sposób można go wykorzystać do przygotowania odpowiednich raportów, tabeli i wykresów.

2. Tableau to profesjonalne narzędzie do prezentowania statystyk związanych z ruchem w witrynie. Umożliwia pobranie danych z kilku źródeł bez potrzeby zastosowania hurtowni danych bądź kostki OLAP. Program wykorzystuje technologię in-memory, tzn. szybciej tworzy analizy poprzez zastosowanie pamięci operacyjnej komputera. To niestety narzędzie płatne, cena to 70 dolarów miesięcznie.

3. Google Data Studio to narzędzie bezpłatne, musimy mieć tylko konto googlowskie. Możemy przygotować specjalistyczne i długie analizy, które możemy udostępnić innym osobom. Dane są przedstawione za pomocą infografiki i wykresów. Aktualizacja jest przeprowadzana na bieżąco.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Darmowe narzędzia SEO wspierające pozycjonowanie stron 2021"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *