Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm - Pozycjonowanie / Jak sprawdzić statystyki strony internetowej w Google Analytics?


Jak sprawdzić statystyki strony internetowej w Google Analytics?25 października 2018 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Skuteczne pozycjonowanie stron to proces długotrwały, rozłożony w czasie, który wymaga zarówno planowania, jak i podejmowania działań na bieżąco. Nieodzowna w tym celu jest analiza statystyk witryny, najlepiej przy użyciu narzędzia Google Analytics. Zastanawiasz się jak sprawdzić statystyki strony internetowej? Już wyjaśniamy.

Dlaczego warto sprawdzać statystyki?

Statystyki dotyczące strony internetowej dają dostęp do licznych informacji na temat odwiedzających ją użytkowników i ich zachowania. Dzięki nim dowiadujesz się, ile osób dziennie odwiedza Twoją stroną, jak dużo czasu na niej spędzają, w jakich godzinach najchętniej na nią zaglądają i wiele, wiele więcej. Dlaczego wiedza na ten temat jest tak istotna? Ponieważ stanowi najwartościowsze źródło wiedzy odnośnie do realizacji celów, z myślą o których powstała strona.

Statystyki witryny są bardzo ważne ze względu na pozycjonowanie stron. Na ich podstawie można zweryfikować przyjętą strategię, sprawdzić określone rozwiązania, porównać oczekiwania na temat odpowiedzialności w różnych przedziałach czasowych, wykrywać mocne i słabe strony witryny czy podejmować działania mające na cel wzmocnienie tych pierwszych i wyeliminowanie drugich. Nieanalizowanie statystyk strony WWW jest jak błądzenie po omacku i pośrednio wiąże się z ryzykiem gorszego zwrotu z inwestycji oraz obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlatego każdy, kto poważnie myśli o swojej stronie internetowej, powinien regularnie korzystać z najlepszego narzędzia do sprawdzania i analizy statystyk, jakim jest Google Analytics.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie stron, a opisy produktów w sklepie internetowym

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Google Analytics w służbie Twojej stronie WWW

Jeżeli zastanawiasz się jak sprawdzić statystyki strony internetowej – Google Analytics to wciąż rozwijane narzędzie, za pośrednictwem którego dowiesz się dosłownie wszystkiego na temat użytkowników i ich zachowania na Twojej stronie internetowej. Poznasz nie tylko liczbę, ale również narodowość, wiek, płeć, a nawet zainteresowania odbiorców Twoich treści. Dowiesz się też, z jakich urządzeń i systemów operacyjnych korzystają i skąd przychodzą na Twoją stronę. To bardzo cenne informacje, które możesz wykorzystać do jeszcze lepszego dostosowania witryny do potrzeb i wymagań osób, które ją odwiedzają.

Przeczytaj również  Jak stworzyć skuteczne wezwanie do działania - CTA?

Funkcje Google Analytics bynajmniej nie ograniczają do podawania suchych danych. Oprócz analizy wielu informacji narzędzie to pozwala mierzyć konwersje i tworzyć różnego rodzaju eksperymenty, które umożliwiają wyciągnięcie daleko idących wniosków na temat funkcjonowania strony i jej użytkowników. Choć początkowo Google Analytics może się wydawać trudne w obsłudze, po krótkim wdrożeniu i przetestowaniu poszczególnych opcji oraz modułów nie powinno być problemów z nawigacją ani efektywnym wykorzystaniem tego narzędzia. W praktyce jest ono niezbędne w pozycjonowaniu stron internetowych, choć oczywiście nie jedyne i nie należy się ograniczać wyłącznie do niego, ale to osobny temat.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak sprawdzić statystyki strony internetowej? [Google Analytics]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *