Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing - Pozycjonowanie / Formy reklamy internetowej


Formy reklamy internetowej15 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 12 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Zastanówmy się co zrobić, gdy zainwestowaliśmy w zaprojektowanie i stworzenie sklepu internetowego ale nie przynosi on dochodów? Jakie działania należy przeprowadzić, żeby znaleźli nas klienci? Jaką formę reklamy wybrać, żeby zwiększyć rozpoznawalność marki i poprawić konwersję na stronie? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie da się wypromować e-sklepu od razu, to długofalowy proces, więc warto jak najszybciej wziąć się do roboty i cierpliwie czekać na efekty naszej pracy.

Plan działania i cel kampanii

Zanim rozpoczniesz pracę przygotuj plan działania. Oszacuj, ile może kosztować każdy rodzaj promocji, ile ty możesz przeznaczyć na ten cel, jakie działania jesteś w stanie wykonać sam, a do których konieczne będzie zatrudnienie specjalisty, jakie narzędzia mogą być pomocne, zrób analizę konkurencji i sprawdź, która forma reklamy przynosi im zyski? Przygotowanie takiego planu jest niezbędne, jeśli chcemy odnieść sukces i nie narazić firmy na zbędne wydatki. Jeśli reklamujesz nową markę, to celem kampanii będzie zwrócenie uwagi konsumentów na swoją firmę. Musisz ich zachęcić, żeby chcieli poznać twój brand. Dopiero później zaprezentujesz, to co sprzedajesz.

Przeczytaj również  Tworzenie strategii i planu marketingowego firmy

Grupa docelowa

Zanim wybierzemy odpowiednią reklamę warto zastanowić się, jaka jest nasza grupa docelowa, czyli jakie ma zainteresowania, płeć, wiek, styl życia itd. Im dokładniej ustalić, komu chcemy wyświetlić reklamę, tym łatwiej będzie przygotować treści, które ich zainteresują. Dobierz odpowiednie artykuły do grupy docelowej i ją promuj. Pokaż im, że twoje produkty będą dla nich przydatne. Dostosuj styl wypowiedzi, komunikacji do odbiorców, do młodych osób trzeba się zwracać na luzie, a osoby starsze wolą bardziej oficjalny ton. Zastanów się, jakie emocje i skojarzenia ma wywoływać twój brand. To marka prestiżowa czy z tanimi artykułami, wysokiej jakości, a może z produktami niszowymi. To wszystko wpływa na to, którą formę promocji wybierzemy i jaki wybierzemy sposób komunikacji.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Dobór formy promocji

Pamiętaj, że możliwości jest sporo, dlatego trzeba się zastanowić jaki jest nasz budżet, do kogo chcemy trafić i dopiero wtedy wybrać odpowiednie formy promocji. Jeśli dopiero zaczynasz lepiej skupić się na 2-3 sposobach reklamy, niż wybrać wszystkie i na każdą przeznaczyć bardzo małą ilość środków. Działając w taki sposób nie odniesiesz żadnego sukcesu.

Social media

To bardzo dobra forma promocji, bo założenie profilu np. na Facebooku, Instagramie czy Twitterze jest bezpłatne. Warto stworzyć firmowy fanpage i informować obecnych klientów o promocjach, ciekawych wydarzeniach i nowych produktach. To dobre miejsce do zdobywania nowych klientów, wystarczy że ktoś z ich znajomych udostępni nasz post i nasz zasięg się zwiększa. Możemy też odpłatnie promować nasze posty, żeby wyświetlały się większej ilości użytkowników.

Przeczytaj również  Jak stworzyć i wybrać odpowiednie logo?

To świetna opcja promocji, bo po wpłaceniu budżetu do Google i przygotowaniu kampanii praktycznie od razu nasza reklama wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania. Mamy do wyboru m.in. linki sponsorowane, Zakupy Google, reklamę banerową w sieci partnerskiej

Pozycjonowanie

Ta forma promocji jest bardzo skuteczna, szczególnie jeśli zdecydujemy się na promowanie fraz z długiego ogona. Wymaga odpowiedniego wybrania raz, wdrożenia optymalizacji, przygotowania contentu i właściwego linkowania. Na efekty przyjdzie nam trochę poczekać, ale z pewnością ta forma promocji wpłynie pozytywnie na wzrost konwersji.

YouTube

Mamy możliwość publikowania kilkusekundowych reklam wideo. Będą się wyświetlać podczas oglądania przez użytkowników innych, dłuższych filmików. Na YouTube możemy też sami prowadzić kanał z filmikami. To świetna opcja do reklamowania nowych produktów, zamieszczanie wideo z recenzjami lub instrukcjami. Możemy postawić siebie jako specjalistę w swojej dziecinie, co wpłynie na pozytywny odbiór marki.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Formy reklamy internetowej [2023]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *