Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak reklamować firmę w Internecie? [Reklama Firmy]


Jak reklamować firmę w Internecie? [Reklama Firmy]1 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Prowadząc własną działalność z pewnością masz świadomość, że skuteczna komunikacja to podstawa. Jeśli konsumenci nie będą wiedzieli, że twoja firma istnieje, nikt nie skorzysta z twoich usług. Warto wykorzystać różne środki dotarcia do odbiorcy np. reklama w radiu lub telewizji, ulotki, bilbordy, ale przede wszystkim nie wolno zapominać o promocji w internecie. W dzisiejszych czasach to konieczność, bo większość klientów poszukując produktów i usług zagląda najpierw do internetu. Sprawdźmy zatem, co możemy zrobić dla naszego biznesu?

Czemu promocja w sieci jest taka istotna?

Większość z nas nie wyobraża już sobie spędzenia dnia bez dostępu do smartfona lub komputera. Codziennie sprawdzamy maila, czytamy najważniejsze wydarzenia z Polski i świata, a jeśli szukamy jakiegoś produktu lub usługi, to szukamy ich w przeglądarce internetowej. Zastanówmy się, kiedy ostatnio czytaliśmy ogłoszenia w gazecie lub książce telefonicznej? No właśnie, prawie nikt już tego nie robi. Dlatego koniecznie musimy zadbać o to, aby naszą witrynę łatwo było znaleźć w sieci. Po pierwsze decydując się na reklamę w internecie mamy szansę na przygotowanie konkretnej strategii i możemy dotrzeć do wybranej grupy docelowej, co z pewnością wpłynie na zwiększenie zysków. Kolejną zaletą jest mierzalność efektów, na bieżąco możemy analizować nasze działania, ich skuteczność i w razie potrzeby wprowadzać niezbędne zmiany. Decydując się na promocję w internecie nie musimy skupiać się wyłącznie na jednej formie reklamy, kanałów dotarcia do użytkowników jest naprawdę sporo i tylko od nas zależy, na które się zdecydujemy.

Przeczytaj również  Omnichannel marketing - co to jest?

Ustalenie celu

Zanim zaczniemy prężnie działać w internecie zastanówmy się na spokojnie, jaki cel chcemy uzyskać np. czy chcę zwiększyć rozpoznawalność marki, poprawić sprzedaż konkretnych produktów, dotrzeć do nowych klientów lub zwiększyć przychody firmy? Sprawdźmy, jakie działania przeprowadza nasza największa konkurencja, może warto zawalczyć na tym samym polu? Ustalmy naszą grupę docelową np. klienci lokalni, osoby młode, rodzice z małymi dziećmi itd., bo w zależności od tego wybierzemy inny rodzaj promocji. Warto wiedzieć, jakie potrzeby i wymagania mają klienci docelowi, co ich może zainteresować, gdzie można się z nimi komunikować itd. Mając tego typu informacje dużo łatwiej będzie nam przygotować odpowiednią kampanię.Strona internetowa to wizytówka firmy

Nawet najlepsza promocja w internecie nic nie da, jeśli użytkownik wejdzie na twoją stronę i znajdzie serwis sprzed 20 lat. Warto zadbać o domenę związaną z naszą działalnością i łatwą do zapamiętania, a także nowoczesny wygląd serwisu. Strona musi być użyteczna dla użytkowników, powinni oni bez problemu się na niej poruszać. Trzeba poprawnie uporządkować kategorie, wstawić na stronie przyciski Call to Action i skróty do polecanych bądź najczęściej kupowanych produktów. Witryna musi być responsywna, czyli dostosowywać się do rozdzielczości ekranów urządzeń mobilnych, powinna się szybko ładować. Warto zrezygnować z denerwujących wyskakujących okienek, których nie można szybko zamknąć.

Promocja witryny

Teraz kiedy jesteśmy już wstępnie przygotowani możemy zdecydować się na różne kanały dotarcia do klientów np. pozycjonowanie strony, kampanię Google Ads (kampania Search, remarketing, YouTube,kampania PLA – Merchant Center/kampania produktowa, Kampanie Display – banerowa, w sieci reklamowej, GDN), social media, content marketing i influencer marketing. Wszystko zależy od naszych celów, grupy docelowej i zasobności naszego portfela.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak reklamować firmę w Internecie? [Reklama Firmy]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *