Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm / 10 najlepszych wtyczek SEO do przeglądarki Google Chrome


10 najlepszych wtyczek SEO do przeglądarki Google Chrome4 stycznia 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Przeglądarki internetowe poza swoim podstawowym przeznaczeniem, jakim jest wyświetlanie różnych zasobów internetowych użytkownikom, mogą być także czymś znacznie więcej. Przeglądarki, podobnie jak WordPress, również posiadają różnego rodzaju wtyczki, które mają za zadanie rozszerzyć poszczególne funkcjonalności przeglądarki lub dodać im zupełnie nowe funkcję. Z uwagi na to, że największą popularnością wśród użytkowników cieszy się przeglądarka Google Chrome, przyjrzyjmy się właśnie jej pod kątem 10 najlepszych wtyczek SEO.

10 najlepszych wtyczek SEO do Google Chrome

  1. SEOquake

Jest jedną z najpopularniejszych wtyczek w branży SEO. Swoje zastosowanie odnajduje przy okazji wykonywania kompleksowych audytów stron internetowych, pokazując najważniejsze wskaźniki mające wpływ na SEO i jak one wyglądają na poszczególnej witrynie. Z pomocą tej wtyczki będziemy mogli także określić gęstość oraz trudność określonych słów kluczowych, a także otrzymamy praktyczny pasek narzędzi na górze przeglądanej strony. Jest to jedna z kluczowych pozycji w przypadku wtyczek SEO.

  1. Seo Minion

Jest to jeden z najlepszych wyborów wtyczek do Chrome pod kątem SEO. Dzięki Minionowi będziemy mogli określić podstawowe czynniki danej strony, które mają wpływ na pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Będzie chodziło tutaj m.in. o meta tagi, hierarchię nagłówków, a także analizę linków poszczególnej strony internetowej. Uzyskamy także informacje dotyczące tego, czy możliwa jest jej indeksacja itp.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

  1. Check My Links

Dzięki tej wtyczce możemy przeskanować wszystkie linki, które znajdują się na danej stronie i wyświetlić nagłówki HTTP. Dzięki przeskanowaniu danej witryny, mamy informacje o tym, czy linki działają poprawnie, czy też jest z nimi jakiś problem. Pomimo jej podstawowych możliwości, może ona naprawdę pomóc nam w zlokalizowaniu problemu na danej stronie. Warto o niej wiedzieć, tym bardziej, że podobnie jak większość wtyczek SEO do Google Chrome, jest ona darmowa.

  1. Meta SEO Inspector
Przeczytaj również  Pomiar efektywności i skuteczności Content Marketingu

Za sprawą tej wtyczki SEO do przeglądarki internetowej, otrzymujemy możliwość przeanalizowania metadanych danej strony. Wystarczy jedno kliknięcie i Meta SEO Inspector wyświetli nam wszystkie istotne sprawy związane z metadanymi. Dzięki tej wtyczce do Google Chrome, możemy zobaczyć jak wygląda sytuacja dowolnej strony i czy powinniśmy wprowadzić jakieś poprawki. Meta SEO Inspector zaznaczy nam wszelkie rozbieżności, a także przedstawi porady co możemy zrobić w konkretnej sytuacji. Może być to przydatne narzędzie, szczególnie na początku pracy w branży SEO.

  1. Alt Text Tester

O tym, że atrybuty alt obrazów odgrywają znaczącą rolę w pozycjonowaniu stron internetowych, wiemy nie od dziś. Są one dostępne z poziomu kodu HTML i właśnie w ten sposób wtyczka SEO do Google Chrome Alt Text Tester, wyszukuje informacje, które następnie wyświetla użytkownikowi na ekranie. Jedyne co trzeba zrobić to najechać na grafikę kursorem myszy. W ten sposób, szybko i skutecznie możemy znaleźć informacje dotyczące tego czynnika SEO.

  1. Keyword Surfer

W branży SEO słowa kluczowe są prawdopodobnie najważniejszym narzędziem pracy. Keyword Surfer to popularna wtyczka SEO do Google Chrome nie tylko w kręgach specjalistów SEO, ale także wśród copywriterów, a także marketerów. Wtyczka umożliwia wyświetlenie liczby wyszukiwań bezpośrednio z poziomu okna przeglądarki, pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze słowa kluczowe dla zadanego zapytania itp. To sprawia, że jest niezwykle użyteczną pozycją w branży SEO.

  1. SEO Site Tools, Site Analysis

SEO Site Tools, Site Analysis pozwala nam na sprawdzanie statystyk SEO danych stron internetowych, w których skład wchodzą takie zmienne jak podstrony w wyszukiwarkach, adresy IP, zaindeksowane linki itp. Możemy wykonać badanie gęstości słów kluczowych, generować meta tagi, a także w sprawny sposób policzyć słowa. To czyni SEO Site Tools, Site Analysis również ciekawą pozycją w tym zestawieniu.

  1. Web Vitals
Przeczytaj również  Co to jest konwersja i wskaźnik konwersji na stronie?

Ta wtyczka SEO do Google Chrome umożliwia nam dostosowanie poszczególnej strony pod standardy Core Web Vitals. Dzięki niej możemy bez problemu przebadać takie elementy storny jak jej interaktywność lub ładowanie, a ponadto uzyskać ocenę, jak te parametry wypadają. Jeśli będzie trzeba coś poprawić, wtyczka stosownie nas o tym poinformuje.

  1. Robots.txt Viewer

O tym jak ważny jest plik robots.txt w przypadku SEO, mogliśmy już kiedyś przekonać się na naszym blogu. Ta wtyczka do Google Chrome umożliwia nam za sprawą jednego kliknięcia, zobaczenie treści pliku robots.txt dla danej witryny, z poziomu wyszukiwarki.W ten sposób możemy dokonać szybkiej analizy konkurencji itp.

  1. SerpWorx

I na zakończenie – SerpWorx. Jest to przydatna wtyczka SEO do Google Chrome, która z poziomu wyników wyszukiwania, jest w stanie pokazać nam ponad 31 różnych wartości określonych adresów stron internetowych. Wtyczka gromadzi w sobie funkcjonalności z wielu różnych narzędzi SEO i w ten prosty sposób, otrzymujemy istotne dane. Informacje dotyczące Domain Authority, ilości backlinków, hierarchii nagłówków wraz z ich liczbą i wiele, wiele więcej. To wszystko sprawia, że SerpWorx może być naprawdę przydatną wtyczką.

Podsumowanie

Przeglądarka internetowa, podobnie jak w przypadku WordPressa, w swojej podstawowej formie, to zaledwie zwykłe narzędzie, jak jedno z wielu. W większości przypadków na to, na którą przeglądarkę się zdecydujemy będzie bez znaczenia. Jednak jeśli zaczniemy myśleć pod kątem wtyczek, a więc różnego rodzaju możliwości rozszerzenia funkcjonalności przeglądarki internetowej, wtedy dobrym wyborem okaże się być Google Chrome. Z uwagi na swoją popularność, Chrome doczekał się wielu rozwiązań, w tym także wtyczek SEO, które w realny sposób mogą wpłynąć na nasz osobisty warsztat.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "10 najlepszych wtyczek SEO do przeglądarki Chrome"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *