Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Narzędzia dla firm / Wtyczki SEO do WordPress wspierające pozycjonowanie


Wtyczki SEO do WordPress wspierające pozycjonowanie23 listopada 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Bogactwo najpopularniejszego CRMa na świecie jest zawarte m.in. w jego wtyczkach. To one w dużej mierze nadają sens stronom internetowym. Przy okazji innych artykułów na naszym blogu mogliśmy się już wielokrotnie przekonać, że wtyczki do WordPressa w dużym stopniu mogą pomóc nam w pozycjonowaniu strony internetowej. Przyjrzyjmy się tym najbardziej przydatnym wtyczkom do WordPressa z punktu widzenia SEO. Ale po kolei.

Czym są wtyczki do WordPressa?

W najprostszym ujęciu, wtyczki do WordPressa to swego rodzaju rozszerzenia tematyczne określonych funkcjonalności. Można je także określi aplikacjami, które rozwijają naszego CRM`a robiąc z niego narzędzie idealne. Jeśli posiadamy “gołego” WordPressa, wiele czynności może okazać się dla nas trudne. Wtedy przeglądamy dostępne do pobrania wtyczki w poszukiwaniu tych, które nas będą interesować najbardziej. Na przestrzeni lat, uzbierało się bardzo wiele tego rodzaju rozszerzeń, które pełnią ogromną rolę m.in. pod kątem pozycjonowania stron internetowych.

Wtyczki WordPress przydatne w pozycjonowaniu stron

W tym miejscu trzeba sobie powiedzieć wprost – wtyczek jest całe mnóstwo, na tym także polega piękno WordPressa. Warto więc wiedzieć, czego w tym wszystkim szukać, aby po prostu nie tracić czasu. Jeśli interesujesz się tematyką pozycjonowania stron, nie powinieneś zapomnieć m.in. o:

Przeczytaj również  Jak wybrać domenę dla naszej strony internetowej?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

1. Yoast SEO

Ta wtyczka potrafi zdziałać cuda i jest absolutną podstawą jeśli chodzi o pozycjonowanie. Siła Yoast SEO polega również na tym, że posiada ona wewnętrzne wskazówki dotyczące optymalizacji naszej strony internetowej. Dzięki temu będziemy wiedzieć na bieżąco jakie elementy musimy poprawić i jak to zrobić. Wtyczka Yoast SEO przyda się także do optymalizacji treści znajdujących się na Twojej stronie internetowej. To wszystko sprawia, że jest to naprawdę must have wśród wtyczek SEO.

2. WooCommerce

Wtyczka WooCommerce w bibliotece WordPressa odpowiada za dział e-commerce. Dzięki niej możemy założyć własny sklep internetowy, a pod kątem SEO jest to o tyle istotne, że zdecydowanie lepiej jest pozycjonować sklep oparty o WordPressie, jeśli możemy wykorzystywać m.in. inne dostępne wtyczki. Co więcej, WooCommerce posiada ciekawe rozwiązania, które mogą zwiększyć funkcjonalność naszego e-sklepu, mowa tutaj m.in. o: 

  • Birds Custom Login, który pozwala dostosować podstronę logowania się naszych odbiorców, na swoje konta w naszym sklepie internetowym.
  • Product Slider, który pozwala np. na stworzenie listy ze zdjęciami produktów rekomendowanych. Dzięki temu rozszerzeniu wtyczki WooCommerce, te elementy mogą wyglądać naprawdę estetycznie.

3. All in One SEO Pack

Jest to swego rodzaju alternatywa dla Yoast SEO. Posiada dwie wersje: darmową oraz płatną. Warto zwrócić uwagę na unikalne funkcję, które posiada tylko All in One SEO Pack. Będzie to m.in. blokada złośliwych robotów, możliwość zarządzania wydajnością naszej strony internetowej, a także rozbudowane ustawienia dotyczące autorstwa. Jest to ciekawy wybór oraz także dość popularna wtyczka SEO, jednak mimo wszystko to Yoast cieszy się większym uznaniem.

Przeczytaj również  Yoast SEO – poradnik jak korzystać z wtyczki Wordpress

4. Really Simple SSL

Jak sama nazwa wtyczki wskazuje, przejście z http na https Twojej strony internetowej będzie naprawdę proste i zajmie Ci dosłownie chwilę. Jest to także podstawowy wybór pod kątem SEO, bo jak wiemy Google bierze pod uwagę również bezpieczeństwo użytkowników przy określaniu pozycji danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Dzięki Really Simple SSL, konfiguracja certyfikatu nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

5. UpdraftPlus

Ta wtyczka do WordPressa jest kluczowa przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Dzięki niej możemy regularnie tworzyć kopie zapasowe danych naszej strony internetowej. Co ciekawe, możesz sam wybrać np. godzinę kiedy backup ma być zrobiony, dzięki czemu nie musimy wykonywać wszystkiego ręcznie za każdym razem.

Podsumowanie

WordPress jest najpopularniejszym systemem typu CMR na świecie. Dzięki temu, użytkownicy mogą korzystać z bogactw jakie ma do zaoferowania, które przejawia się m.in. za pomocą różnego rodzaju wtyczek. Ze względu na silne powiązania z branżą SEO, w WordPressie mamy dostępnych bardzo wiele rozwiązań, które mogą realnie wpłynąć na nasze działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Najlepsze wtyczki SEO do Wordpressa - Zestawienie"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *