Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Wix SEO – Pozycjonowanie i optymalizacja strony [Wskazówki]


Wix SEO – Pozycjonowanie i optymalizacja strony [Wskazówki]10 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Czym jest WIX?

Wix jest prostym kreatorem stron www. Każda, nawet niedoświadczona osoba poradzi sobie bez problemów ze stworzeniem strony, sklepu lub bloga. Zaletą programu jest wykorzystywanie technologii HTML5, co wpływa pozytywnie na wydajność strony. Wix kieruje swoją ofertę do influencerów i blogerów, którym zależy na umieszczaniu na stronie angażujących treści, a także do przedsiębiorców. Mamy do dyspozycji wersję darmową i pakiety odpłatne, im droższa opcja tym mamy więcej możliwości, np. wykupimy hosting, domenę, a jeśli nie chcemy mamy dostęp do bezpłatnego serwera.

Wix a pozycjonowanie

Jeżeli chodzi i pozycjonowanie strony, to Wix udostępnia dobrze przygotowany support, w tym krótkie filmiki instruktażowe, dzięki którym możemy poznać, w którym miejscu w panelu do zarządzania są potrzebne nam funkcje. Możemy również sprawdzić, co znaczą niezrozumiałe dla nas pojęcia z zakresu pozycjonowania i optymalizacji serwisu internetowego. CMS wspiera nas w poprawieniu wyników wyszukiwania.

Przeczytaj również  Czym się różnią linki dofollow od nofollow? Wpływ na pozycjonowanie

Na przykładzie płatnego planu Combo sprawdźmy, jak pozycjonować Wix? Po pierwsze w panelu do zarządzania w prostu sposób umieścimy znaczniki Title i Description dla każdego portalu. Możemy też uzupełnić meta name=”Keywords” odpowiednimi frazami (teraz Google nie bierze tego parametru pod uwagę). Tutaj też możemy wejść do sekcji <head> kodu strony, żeby podpiąć Google Analytics bądź sprawdzić stronę poprzez Google Search Console. Mamy możliwość z tego poziomu podpiąć do strony social media. Wszystko można w prosty sposób wprowadzić i nie wymagane są do tego dodatkowe wtyczki ani pliki źródłowe.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Optymalizacja treści

Kreator Wix umożliwia bardzo proste umieszczanie treści na stronie. Możemy ją wrzucić w każdym miejscu, sekcji i boksie. Jeśli chcemy wstawić nagłówki H1-H6 trzeba zaznaczyć odpowiedni śródtytuł i gotowe. Nie wolno zapominać o właściwej kolejności znaczników i dobierać do nich odpowiednie frazy, żeby nie obniżyć rankingu strony przez niepoprawną optymalizację serwisu. Tak samo wygląda sytuacja, gdy chcemy zoptymalizować zdjęcie lub obraz. Dzięki WIX w prosty sposób dodamy do fotografii atrybuty alt, co będzie pozytywnie wpływać na pozycjonowanie. Możemy też animować zdjęcia poprzez wykorzystanie różnych efektów np. gdy użytkownik naciśnie, to się powiększy.

Przeczytaj również  Reklama Biura Podróży [Marketing]

Widoczność portalu w Google

Z łatwością poprawimy na przyjazne adresy url wszystkich podstron. Nie musimy zwracać uwagi na znaki specjalne, polskie litery czy parametry, które źle wpływają na zaindeksowanie strony internetowej. Możemy też usunąć konkretną stronę z indeksu, ale trzeba robić to rozważnie, żeby nie była to podstrona, która jest przez nas pozycjonowana. Wix sam przygotowuje informacje o błędach 404, plik robots.txt i sitemapę, ale niestety nie można wdrożyć zmian w tych dokumentach. Nie da się też przez panel zarządzający dostać się do pliku .htaccess, dlatego wszelkie modyfikacje należy zrobić przy pomocy serwera FTP.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Wix SEO - Pozycjonowanie i optymalizacja strony [Wskazówki]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *