Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Sposoby na zdobywanie zleceń dla firmy


Sposoby na zdobywanie zleceń dla firmy20 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Każdemu właścicielowi firmy bez względu na zakres prowadzonych usług zależy na dotarciu do jak największej liczby klientów. Konkurencja jest bardzo duża, więc nie można czekać z założonymi rękami, ale należy działać. Jeśli firma nie jest rozpoznawalna, nigdzie się nie reklamuje, nie ma dobrych opinii to szanse, że klienci ją wybiorą są znikome. Sprawdźmy, co warto zrobić, żeby zabłyszczeć na tle konkurencji.

Strona internetowa

Po pierwsze należy stworzyć stronę internetową. W dzisiejszych czasach to konieczność. Jeśli zajmujemy się sprzedaż musimy stworzyć sklep internetowy i zaproponować obecnym i nowym klientom sprzedaż online. Jeżeli natomiast działamy w branży usługowej wystarczy nam strona informacyjna, na której możemy również co jakiś czas zamieszczać ciekawe artykuły. Dzięki witrynie internetowej mamy szansę dotrzeć do większej ilości osób.

Pozycjonowanie strony

Sama strona internetowa nie wystarczy, teraz naszym zadaniem jest jej wypromowanie. Po co nam witryna, której nikt nie będzie odwiedzał. Musimy zainwestować w reklamę i świetnym rozwiązaniem jest uzyskanie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Przeczytaj również  Na czym polega marketing rekomendacyjny?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Trzeba zastanowić się nad właściwym doborem fraz. Jeśli nasza firma działa w danym mieście, to dobrze jest promować razy lokalne np. usługi brukarskie Wrocław, bukiety ślubne Wrocław Psie Pole itd. Jeśli mamy sklep internetowy, to produktów do promowania będzie bardzo dużo, dlatego warto skorzystać z pozycjonowania w tzw. długim ogonie. Po wybraniu odpowiednich fraz należy zoptymalizować kod źródłowy strony, żeby był przyjazny robotom wyszukiwarek. Musimy również zadbać o odpowiednie linkowanie. Najlepiej zastanowić się nad zaangażowaniem agencji SEO.

Kampania Google Ads

Kolejną możliwością promowania strony jest płatna reklama Google Ads. Zaletą takiej formy reklamy jest to, że nasza strona od razu wyświetla się wysoko. Nie musimy czekać na efekty, wystarczy wpłacić budżet do Google i przygotować kampanię. Rozliczenia są na zasadach licytacji, ten go da więcej jest na wyższej pozycji. Opłaty są pobierane dopiero wtedy, gdy użytkownik kliknie w reklamę. Mamy różne formy reklamy: tekstowe w wyszukiwarce, reklamy typu „tylko połączenie” w sieci wyszukiwania, dynamiczne reklamy w wyszukiwarce DSA, reklamy produktowe PLA, reklamy banerowe w sieci reklamowej GDN, reklamy animowane, reklamy w YouTube, reklamy w Gmailu.

Przeczytaj również  AI Marketing - sztuczna inteligencja w marketingu

Content marketing

W Content marketingu chodzi oto, żeby przygotowywać wartościowe treści związane z działalności firmy, oferowanymi produktami itd.. Teksty powinny zawierać pozycjonowane słowa kluczowe, być ciekawe i wartościowe dla użytkowników. Chodzi o to, żeby dotrzeć do jak największej liczy osób z danej grupy docelowej i skłonienia ich do działań, które przyniosą nam korzyść. Warto przygotować ładne grafiki lub zdjęcia.

Social media

Warto stworzyć konto na Facebooku, Twitterze czy Instagramie i zaprezentować swoje usługi i produkty. Dzięki social mediom możemy dotrzeć do większego grona odbiorców i utrzymywać z nimi relacje, a jeśli nasze wpisy będą ciekawe internauci sami nas polecą swoim znajomym. Poinformujmy o nowych produktach, promocjach, czy ciekawych wydarzeniach w firmie. Wrzućmy zdjęcia i pochwalmy się co się u nas dzieje. Możemy również skorzystać z Facebook Ads, to płatna reklama w serwisie, która ma szeroki zasięg dotarcia do użytkowników.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak skutecznie zdobywać zlecenia dla firmy w internecie?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *