Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm / Surfer SEO – czyli wsparcie dla contentu na Twojej stronie


Surfer SEO – czyli wsparcie dla contentu na Twojej stronie30 grudnia 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Surfer SEO to polskie narzędzie będące jednym z wielu dostępnych na rynku, które z powodzeniem jest wykorzystywane w tej branży już od kilku lat. Warto zaznaczyć, że zdobył popularność nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach na całym świecie. To narzędzie SEO pozwala w szybki sposób zaopatrzyć się w najważniejsze dane dotyczące naszej konkurencji, a także pozwala obrać odpowiednią strategię optymalizacji strony. Surfer SEO dba także o estetykę przedstawianych danych swoim użytkownikom, co również jest nie bez znaczenia. Z tych wszystkich względów, warto przyjrzeć się z bliska temu narzędziu.

Surfer SEO jako pomocne narzędzie w pozycjonowaniu stron

Surfer SEO to kolejne narzędzie, które warto znać i wykorzystywać pracując w branży pozycjonerskiej. Samo obsługiwanie narzędzia jest intuicyjne i proste, natomiast możliwości jakie posiada mogą okazać się nieocenione. Warto zaznaczyć, że w Surferze SEO, mamy duże możliwości ustawienia szczegółów wyświetlania danych.

Możemy np. ustawić dane statystyczne dla konkretnej frazy w taki sposób, aby narzędzie przedstawiło nam ilość słów, jakie znajdują się w konkretnej sekcji kodu źródłowego dla określonej liczby pierwszych stron w wynikach wyszukiwania, a także zobaczyć ile razy dane słowo kluczowe występuje w konkretnej witrynie.

Przeczytaj również  W jaki sposób poprawnie zliczać konwersje Google Analytics?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

W ten sposób otrzymujemy informacje jak bardzo nasycone są zasoby Internetu konkretną frazą, aby móc dostosować naszą strategię i zmaksymalizować efektywność działań. Jeśli np. dla frazy “narciarstwo” w sekcji “<body>” w pierwszych 20 wynikach wyszukiwania, liczba tego słowa kluczowego będzie bardzo duża. Będzie to sygnał, że może należy skupić się na frazach “sklep narciarski” w przypadku branży e-commerce itp.

Surfer SEO udostępnia także bardzo przydatną funkcję dostosowania przedstawianych danych, z wyłączeniem konkretnych największych serwisów. W ten sposób, możemy wyłączyć z otrzymanych przez nas wyników np. serwis OLX lub Ceneo, a następnie zobaczyć, jak bardzo różnią się uzyskane przez nas wyniki i je porównać.

Ponadto, Surfer SEO będzie przydatny także z uwagi na analizę linków danej strony, a także bez problemu wykonamy rozbudowany audyt SEO dowolnej witryny. Ciekawa jest także sekcja Quality, która przedstawia informacje dotyczące m.in. wskaźnika TTFB itp. To wszystko sprawia, że w branży pozycjonowania stron, Surfer SEO jest naprawdę przydatnym narzędziem.

Surfer SEO dla copywritingu i content marketingu

Surfer SEO będzie także przydatny z punktu widzenia pracy copywritera. Od jakiegoś czasu w narzędziu jest dostępny także tzw. Content Editor, który pozwala tworzyć treści pod SEO. Tworząc artykuł w panelu Surfera SEO będziemy mieli na bieżąco informacje o nasyceniu tekstu najbardziej wartościowymi słowami kluczowymi dla danego tematu. 

Przeczytaj również  Zmiana domeny a pozycjonowanie strony. Jak przekierować domenę?

Co ciekawe, narzędzie wyszczególnia, które frazy są główne, a które poboczne itp. Otrzymujemy sugestie dotyczące umieszczenia fraz w konkretnych rodzajach nagłówków (H1, H2, H3 itd.), a także otrzymamy sugestie odnośnie samego tekstu. Wszystko po to, aby jak najbardziej wpasować się w gusta algorytmów wyszukiwarek.

Dlaczego warto korzystać z Surfera SEO?

Surfer SEO jest wielofunkcyjnym narzędziem, które doceni każdy pracownik tej branży. Przede wszystkim możemy w dokładny sposób przeanalizować konkurencję, zobaczyć jakie czynności optymalizacyjne już zostały wykonane na innych witrynach i jakie rozwiązania się sprawdziły, a jakie nie. 

Ponadto, umożliwienie wykluczenia największych serwisów internetowych z danych statystycznych, takich jak chociażby Allegro lub Skąpiec, jest bardzo przydatną funkcją, ponieważ możemy wykluczyć serwisy, z którymi porównywanie się, nie ma dla nas sensu. Tak spersonalizowane dane są dla nas po prostu bardziej przydatne.

Podsumowanie

Surfer SEO to jedno z wielu dostępnych na rynku narzędzi, które może okazać nam nieocenioną pomoc w procesach związanych z pozycjonowaniem stron oraz w tworzeniu zoptymalizowanych treści. Jedną z charakterystycznych cech tego narzędzia, jest możliwość wysokiej personalizacji otrzymywanych danych, w postaci zmieniania ustawień prezentowanych wyników. Dzięki temu Surfer SEO jest w stanie pokazać nam dane tylko najbardziej dla nas istotne, co czyni go naprawdę przydatnym narzędziem.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Surfer SEO jako pomocne narzędzie w pozycjonowaniu stron"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *