Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Kampanie Allegro Ads


Kampanie Allegro Ads18 listopada 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Myśląc o wejściu na rynek e-commerce na pewno zastanawiałeś się nad otworzeniem swojego sklepu na Allegro. Jest to największy serwis e-commercowy w Polsce, więc chcąc być widocznym w sieci, warto jest przynajmniej poznać jego zasady. Jednym ze sposobów na poprawienie widoczności e-sklepu są m.in. płatne reklamy, które umieszcza się w wielu miejscach w Internecie. Jednym z tego typu rozwiązań jest właśnie Allegro Ads.

Czym jest Allegro Ads?

Allegro Ads jest po prostu systemem reklamowym. Jego odpowiednikami w innych miejscach w Internecie są Google Ads, Facebook Ads itp. Pozwala to na wyświetlanie użytkownikom Twoich ofert w wielu miejscach widocznych dla odbiorców. Serwis Allegro w swojej ofercie reklamowej posiada m.in. oferty sponsorowane, sieci reklamowe, linki reklamowe itp.

Czy warto korzystać z Allegro Ads?

Wszystko oczywiście zależy od naszej konkretnej sytuacji. Jednak istnieje kilka dość ogólnych celi marketingowych, których osiągnięcie może być łatwiejsze dzięki Allegro Ads. Będą to przede wszystkim: 


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

  • Umocnienie pozycji na rynku  – nawet jeśli jesteśmy liderem w naszej branży, nie oznacza to, że zawsze nim będziemy. Allegro Ads może pomóc w umacnianiu naszej pozycji poprzez ciągły kontakt z klientami. Innymi słowy, im częściej będą widzieć nasze logo, produkty, usługi – tym większa będzie ich świadomość.
  • Zwiększenie sprzedaży – to oczywiście podstawowy cel wykorzystywania tego typu narzędzi. Dzięki Allegro Ads mamy szansę po prostu być wysoko w wynikach wyszukiwania serwisu. Zasada jest taka sama jak wszędzie w Internecie. Użytkownik raczej nie zdecyduje się na przeglądanie 50 stron ofert, a jedynie ograniczy się do pierwszej strony.
  • Pomoc sezonowa – Allegro Ads może posłużyć jako wsparcie dla naszych produktów sezonowych. Nie wiesz kiedy rozpocząć działania reklamowe? Sprawdź to w dostępnych narzędziach np. w Google Trends. Wzrost zainteresowania konkretnymi frazami np. nartami – oznaczać będzie, że warto już rozpocząć współpracę z systemami reklamowymi. Dzięki temu to Twoje produkty sezonowe będą wybierane częściej przez użytkowników.
Przeczytaj również  Jak reklamować firmę w Internecie? [Reklama Firmy]

Jak korzystać z Allegro Ads?

Wiemy już w jakich przypadkach może nam pomóc system reklamowy od Allegro i że ma w swojej ofercie wiele do zaoferowania. Jeśli jesteście zainteresowani wykorzystaniem oferty Allegro Ads nie musicie się martwić. Jest to raczej proste, a co najważniejsze – wygodnie będziecie mogli zarządzać swoim budżetem reklamowym. Sam proces wygląda dość podobnie jak w przypadku innych systemów takich jak Google Ads, czy Facebook Ads.

  • Elastyczność – przede wszystkim masz wpływ na to ile wydasz. Ustalasz budżet i w momencie gdy okaże się, że ten się skończył np. w połowie miesiąca – Twoje oferty po prostu przestaną być promowane.
  • Konfiguracja  – w systemach reklamowych typu Allegro Ads masz duży wpływ na to jak skonfigurujesz swoje kampanie. Jeśli zrobisz to odpowiednio precyzyjnie, zapewnisz sobie duży zwrot z inwestycji.
  • Metody rozliczania – cieszącą się dużą popularnością jest model CPC, czyli koszt za kliknięcie. Dzięki temu, płacimy tylko wtedy, gdy jakiś użytkownik faktycznie kliknie na naszą ofertę.
Przeczytaj również  Podstawowe zasady na temat zwiększania sprzedaży internetowej

Raporty Allegro Ads

Gdy zdecydujemy się na korzystanie z oferty reklamowej Allegro, otrzymamy dostęp do danych statystycznych, które będą zawierane w raportach. Na ich podstawie będziesz mógł decydować się o ewentualnych poprawkach swojej strategii, a także monitorować efekty swoich działań. Co znajdziemy w raportach od Allegro?

  • Liczbę osób, które były zainteresowane naszymi aukcjami
  • Liczbę wyświetleń oraz kliknięć w Twoje reklamy
  • Liczbę transakcji, a także kwotę przychodu jaką wygenerowały
  • Uśrednione CPC oraz wszystkie koszty związane z konkretną kampanią

A także wiele więcej istotnych danych z punktu widzenia systemu reklamowego.

Podsumowanie 

Allegro Ads to system reklamowy, który jest tym samym czym jego odpowiedniki od Google, Facebooka itp. To czy warto z niego skorzystać, będzie zależeć od naszej sytuacji i tego co chcemy osiągnąć. Należy pamiętać, że Allegro jest największym serwisem branży e-commerce w Polsce, dlatego dobra widoczność naszych ofert, może mieć realny wpływ na zyski generowane przez naszą markę.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Prowadzenie reklamy i Kampanii Allegro Ads"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.