Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Content Marketing - Marketing / Jak promować treści w internecie?


Jak promować treści w internecie?5 stycznia 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

W Internecie dostępnych jest tak bardzo wiele różnych zasobów, że obecnie bez odpowiedniej promocji własnych treści, jesteśmy praktycznie skazani na niepowodzenie. Stworzenie wartościowego contentu jest oczywiście absolutną podstawą, jednak niestety to nie wystarczy, aby dać się zauważyć użytkownikom i docierać do zadowalającej liczby osób. Może być tak, że pomimo najszczerszych chęci, wkładania w nasze treści ogromnego wysiłku itp. nie uzyskamy takich wyników, jakich byśmy oczekiwali. Dlatego odpowiednia promocja własnych treści w Internecie, jest absolutnie konieczna.

Jak zabrać się do promowania własnego contentu?

Przede wszystkim musimy określić swoją grupę docelową. Bez względu na to, na jakim etapie swojej działalności jesteś, w działaniach promocyjnych również jest to bardzo istotne. Załóżmy, że prowadzisz firmę od jakiegoś czasu, masz własną stronę internetową i masz jakąś stałą grupę odbiorców. Przeanalizuj to. Spróbuj określić czy osoby, do których docierasz ze swoimi treściami w Internecie, są np. Twoimi klientami, czy też nie.

Jeśli Twoi klienci pomimo współpracy z Tobą, nie są odbiorcami Twojego contentu, to właśnie na tej grupie osób możesz się skupić. Dzięki temu dotrzesz do nowych osób i zwiększysz swoje zasięgi, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. To oczywiście tylko przykład, który ma pokazać to, że przed rozpoczęciem działań promocyjnych, najważniejsze jest, aby przeanalizować swoją sytuację i wybrać cel Twoich przyszłych działań. To także w dużej mierze wpłynie na to, na jakie działania promocyjne powinieneś się zdecydować.Sposoby na promowanie treści w Internecie

Jeśli dokonałeś dokładnej analizy wszystkich istotnych czynników. Możemy zająć się wyborem sposobu na promowanie własnych treści w Internecie. Przedstawimy kilka przykładów działań, które są skuteczne i mogą naprawdę Ci pomóc w zależności od Twojej sytuacji. Zaczynajmy.

Pozycjonowanie strony internetowej

Przy jakiejkolwiek promocji w Internecie, absolutną podstawą będzie pozycjonowanie własnej strony internetowej. Jest to najbardziej skuteczny sposób na to, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Dzięki wyższym pozycją w organicznych wynikach wyszukiwania, mamy zdecydowanie większą szansę na to, że użytkownik wejdzie na naszą stronę i zajmie się naszą treścią, a nie konkurencji.

Można to uargumentować przede wszystkim współczynnikiem kliknięć (CTR) dla poszczególnych pozycji z wyników wyszukiwania. Będzie to świadczyło o tym, jak często użytkownicy przechodzili na strony Internetowe, zajmujące poszczególne pozycje. Z badania przeprowadzonego przez Senuto w 2020 roku wynika, że:

  • Pozycja 1 – wskaźnik CTR dla urządzeń mobilnych wynosi 34,5%, a dla komputerów stacjonarnych blisko prawie 40%.
  • Pozycja 2 – dla urządzeń mobilnych CTR wyniósł ponad 17,5%, a dla urządzeń stacjonarnych ponad 16%.
  • Pozycja 3 – CTR kolejno dla mobilnych i stacjonarnych – 5,7% oraz 8,8%.

Już samo porównanie wyników wskaźnika CTR dla 3 pierwszych pozycji pokazuje, jak ważne jest, aby nasza strona znalazła się jak najwyżej. Współczynnik kliknięć dla jeszcze dalszych pozycji, będzie po prostu jeszcze niższy i będzie już mniej drastycznie spadał. Zatem jeśli chcemy zająć się promocją naszych treści w Internecie, aby docierać do jak największej liczby osób, to musimy po prostu zająć się pozycjonowaniem własnej strony.

Newsletter

Newsletter jest innym, bardzo dobrym pomysłem do promowania swojej strony internetowej. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że przecież zdecydowana większość użytkowników Internetu posiada skrzynkę mailową. Jest ona po prostu wymagana w wielu miejscach w sieci i nie możemy się bez niej obyć. A jeśli Twoja strona wymaga od użytkowników założenia konta, to prawdopodobnie masz gotową bazę mailingową, a to oznacza, że pierwszy krok za Tobą.

Przeczytaj również  Jak napisać regulamin sklepu internetowego?

O tym czym jest newsletter i jak go można wykorzystać m.in. w celach promocyjnych opisywaliśmy przy okazji artykułu o nim. Wystarczy wspomnieć, że newsletter jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu branżach, a zdecydowana większość marketerów wskazuje, że to właśnie e-mail jest najlepszym kanałem do dystrybucji contentu. Warto o tym pamiętać.

Social Media

Odpowiednie grupy w social mediach np. na facebooku, mogą być świetnym miejscem do wypromowania własnych treści. Ludzie dołączają do grup, które są zbieżne z ich określonymi zainteresowaniami i mogą znaleźć tam po prostu podobne osoby. Dzięki temu, szybko możesz zweryfikować (np. po nazwie lub opisie grupy), czy mogą być tam Twoi potencjalni odbiorcy. Jeśli tak to Twoje treści ich prawdopodobnie zainteresują.

Podsumowanie

W obecnych czasach promowanie treści w Internecie jest absolutną koniecznością. Różnego rodzaju twórców w tych samych branżach jest po prostu zbyt wiele, aby każdy z nich mógł dotrzeć do tych samych osób. Dlatego jeśli nie zajmiemy się odpowiednimi działaniami promocyjnymi, nie będziemy mieli szansy na to, aby użytkownicy Internetu w ogóle do nich dotarli. 

W celu promocji własnych treści w Internecie, najlepszym wyborem będzie pozycjonowanie stron. Jednak należy pamiętać, że istnieją inne metody, które mogą realnie wspomóc nasze działania pozycjonerskie. W tym celu można przede wszystkim wykorzystać metody z e-mail marketingu, który jest niezwykle skuteczny.

Źródło:

https://www.senuto.com/pl/blog/ctr-seo/


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak promować treści w internecie?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *