Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm / Ile kosztuje strona internetowa www 2023?


Ile kosztuje strona internetowa www 2023?3 grudnia 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Można powiedzieć, że Internet obecnie jest wiodącym medium masowym. Nie powinien nikogo dziwić fakt, że coraz większa liczba osób chce być w nim widoczna, a przede wszystkim, po prostu w nim być. Można to zrobić za sprawą mediów społecznościowych, różnego rodzaju platform itp. Jednak największą niezależność i największy wpływ na sposób w jaki będziemy widoczni w Internecie, mamy w przypadku strony internetowej.

Rodzaj strony internetowej ma znaczenie

Ogólny koszt strony internetowej będzie uzależniony od szeregu zmiennych. Pierwszym i najważniejszym jest określenie jej rodzaju. Przede wszystkim więcej pracy będzie wymagał od specjalisty projekt strony ze sklepem internetowym, a zdecydowanie prostszym zadaniem będzie utworzenie np. strony-wizytówki. Jakie jeszcze można wyróżnić rodzaje stron internetowych? Do najbardziej popularnych zalicza się:

  • Blog – będzie służył Ci do umieszczania swoich wpisów blogowych. Budowa tego rodzaju stron, które są przeznaczone głównie do prowadzenia bloga, nie będzie skomplikowanym procesem i nie będzie wiązała się ze znacznymi kosztami.
  • One page – nazwa wzięła się z tego, że składają się z jednej strony. Ten wariant również jest dość prosty pod względem projektowania i nie będzie wymagał dużych nakładów pracy.
  • Landing page – jest to rodzaj strony, na którą najczęściej trafiają użytkownicy. Nie będzie miała rozbudowanej struktury, a będzie rozszerzeniem informacji np. znajdujących się w reklamie itp.
  • Firmowa – pełni rolę wizytówki firmy, jednak ten wariant będzie już bardziej rozbudowany. Ma przyciągać odbiorców, służyć do komunikacji z nimi oraz skupiać w sobie naszą działalność. Powinna być zadbana w każdym, najmniejszym szczególe.
  • Premium – jak można się domyślić, często będzie to najdroższy wariant. Będzie spełniał najwyższe oraz najnowsze standardy graficzne oraz User Experience. Na takiej stronie łatwiej będzie wdrożyć strategię SEO, a także naturalnie będzie przyjazna i bezpieczna dla użytkowników oraz administratora.
Przeczytaj również  Pomiar efektywności i skuteczności Content Marketingu

Są to najbardziej popularne i “utarte szablony” stron internetowych. W zależności, której z nich potrzebujemy, będziemy rozpatrywać innych cen stworzenia, utrzymania i rozwoju naszej strony internetowej.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Wykonawca strony internetowej

Drugą najbardziej istotną zmienną, która wpływa na koszt strony internetowej będzie jej wykonawca. Oczywiście najtańszym sposobem pod tym względem będzie stworzenie strony internetowej własnoręcznie. Jednak jeśli nie mamy w tym polu żadnego doświadczenia, zdecydowanie rozsądniej jest to zlecić specjalistom. Możemy zdecydować się na jedno z dwóch najbardziej popularnych rozwiązań:

  • Profesjonalna agencja – jest to wyższy koszt, jednak poza samą stroną internetową, jako klient niewątpliwie dostaniesz szereg innych usług, funkcjonalności itp. Przede wszystkim, taka agencja może od razu zająć się pozycjonowaniem Twojej strony internetowej, jej optymalizacją itp. Profesjonalna agencja będzie gwarantem funkcjonowania strony, a także zapewni Ci niezbędną pomoc w jej obsłudze.
  • Freelancer – na pewno będzie to tańsze rozwiązanie, jednak w przypadku stron internetowych, niekoniecznie lepsze. Raczej nie będziemy chcieli stawiać na szczęście i mieć nadzieję, że trafił nam się prawdziwy profesjonalista, który po prostu dobrze wykona swoją pracę. W tym przypadku nie mamy gwarancji, a także rzadko otrzymamy obsługę posprzedażową. Jeśli jednak masz “pod ręką” sprawdzonego webmastera, oczywiście możesz zdecydować się na ten rodzaj współpracy.

Inne koszty związane ze stroną internetową

Przy stronie internetowej wpływ na jej cenę będą miały także tzw. koszty zewnętrzne, takie na które ani agencja, ani freelancer, ani Ty nie będziesz miał wpływu. Należy także powiedzieć o tym, że sama administracja strony (jeśli nie chcemy się tym zajmować sami), także będzie oznaczać stały, miesięczny koszt. Co jeszcze ma wpływ na cenę strony internetowej?

  • Domena – bez niej ani rusz. W zależności od jej rozszerzenia (.pl, .com, .org itp.), koszty będą inne. Wpływać na cenę domeny może także jej stan w “cyklu życia domeny”. Być może będziemy musieli przechwycić interesującą nas domenę, a wtedy najlepiej skorzystać z usług konkretnej firm. Trzeba liczyć się z kosztami ok. 50 zł i więcej.
  • Hosting – tutaj również cena będzie zależeć właśnie od rodzaju naszej strony. Opłata za hosting będzie inna dla małych stron www, a inna np. dla rozbudowanego sklepu e-commerce z dużym asortymentem. Ceny będą rozpoczynać się od 80 zł na rok dla małych stron i sięgać wyżej nawet do kilkuset złotych miesięcznie.
  • Pozycjonowanie – obecnie samo posiadanie strony nie jest już wystarczające. W Internecie jest już tak wiele firm z przeróżnych branż, że żeby zostać zauważonym przez użytkowników, po prostu musimy zainteresować się SEO. Ceny pozycjonowania często są zależne od tego, czego potrzebujemy. W celu wyceny możesz skontaktować się z nami, porozmawiamy o Twojej sytuacji i powiemy Ci ile będzie kosztować pozycjonowanie strony w Twoim przypadku.
Przeczytaj również  Analityka internetowa i narzędzia do analizy ecommerce

Ile kosztuje strona internetowa? – kilka słów na koniec

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – ile kosztuje strona internetowa. Przez szereg różnych czynników, które wpływają na jej ostateczną cenę, jest to po prostu niemożliwe. Rodzaj strony internetowej, jej wykonawca, sprawy związane z domeną, hostingiem i pozycjonowaniem itp. To wszystko sprawia, że zakres cen jest bardzo szeroki od 3 000 – 20 000 zł. 

Można powiedzieć, że ceny będą rozpoczynać się od kilkuset, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego jeśli zastanawiasz się, ile w Twoim przypadku będzie kosztowało założenie strony internetowej, nie warto się męczyć i po prostu zdecyduj się na kontakt z profesjonalną agencją, której przekażesz wszystkie ważne dla Ciebie aspekty i uzyskasz konkretną odpowiedź.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Ile kosztuje strona internetowa www 2023?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *