Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / 3 najlepsze Systemy CRM [Ranking]


3 najlepsze Systemy CRM [Ranking]7 stycznia 2022 (Zaktualizowano: 12 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny sprawił, że nie wyobrażamy sobie wykonywania jakiś czynności lub obowiązków służbowych, bez odpowiednich narzędzi. Tak też jest w przypadku zarządzania relacjami z klientami. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych programów, które łączą w sobie wszelkiego rodzaju przydatne dla nas informacje o kliencie. Są to tzw. systemy CRM.

Czym jest system CRM?

CRM to skrót od Customer Relationship Management, co można tłumaczyć jako zarządzanie relacjami z klientami. System CRM będzie zatem swego rodzaju oprogramowaniem, które będzie zawierało różnego rodzaju narzędzia, umożliwiające w efektywny sposób zarządzanie komunikacją z klientami, a tym samym, będą to kontaktowe bazy danych.

Dzięki systemom CRM firmy mogą nie tylko prowadzić komunikację, ale przede wszystkim mogą to robić w spójny sposób, nawet przy wieloosobowym zespole. System zapewnia spójność danych, a także umożliwia dostęp do obsługi procesów sprzedażowych i analizowanie najbardziej istotnych dla Ciebie wartości. W zależności od wybranego systemu CRM będą się różniły funkcjonalności, jakie poszczególne narzędzia posiadają. Mogą one także umożliwiać planowanie zadań, ich monitorowanie itp.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jakie są zalety systemów CRM?

Zanim przejdziemy do przedstawienia kilku przykładowych systemów CRM, skupmy się na tym, dlaczego warto go wykorzystać we własnej firmie. Przede wszystkim, całkiem oczywistą korzyścią jest usprawnienie obsługi klienta. Dostajemy narzędzie, które zawiera wszystkie najistotniejsze informacje o konkretnym kliencie. 

Przeczytaj również  Reklama sklepów z branży spożywczej

Nawet gdy odbierając telefon nie pamiętasz swojego klienta, to w systemie CRM możesz umieszczać informacje o tym, jaką usługę lub produkt zakupił, jak długo współpracujecie, czy jest on zadowolony z usługi/produktu itp. To sprawi, że w szybki sposób przypomnisz sobie całą historię klienta i będziesz mógł udzielić mu najbardziej odpowiednich informacji, z których będzie zadowolony. Co jeszcze warto wymienić wśród zalet systemów CRM?

  • Łatwy dostęp do danych i analiza wyników sprzedaży
  • Ujednolicenie komunikacji wewnątrz firmy
  • Ułatwiony cross-selling i up-selling poprzez posiadane informacje o kliencie

Przykłady systemów CRM

Przyjrzyjmy się teraz kilku przykładowym systemom CRM, które są jednymi z najpopularniejszych wyborów na rynku w Polsce, ale i nie tylko. Każdy z nich oferuje nieco inne funkcjonalności i dodatkowe narzędzia, a są podobne do siebie na poziomie jednej, najważniejszej z nich – zarządzania relacjami z klientem.

  • Salesforce

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych systemów CRM, a swoją popularność zawdzięcza m.in. szerokiemu zastosowaniu w takich gałęziach działalności jak sprzedaż, marketing itp. Jest to system CRM oparty na chmurze i jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi – Windows, Mac, Linux, Android. Może pochwalić się wieloma gotowymi szablonami e-mail, masowym ich wysyłaniem, a także obsługą klienta z wykorzystaniem wielu języków oraz walut.

  • Pipedrive

Ten system CRM skupia się głównie na dziedzinie sprzedaży. Co ciekawe, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zautomatyzować powtarzalne zadania. Pipedrive daje ciągły dostęp do zarządzania potencjalnymi klientami, sprawdzaniem danych z formularzy, chatbotów itp. Jest kompatybilny z różnymi innymi aplikacjami sprzedażowymi i dostępny jest z poziomu urządzeń mobilnych.

Przeczytaj również  DIMAQ - co to jest i dlaczego warto się nim zainteresować?

Z poziomu systemu CRM mamy dostęp do różnego rodzaju raportów, które pozwalają śledzić przychody ze sprzedaży, a także rozmowy i inne formy komunikacji z klientami. Warto zaznaczyć, że do Pipedrive jest dostępnych wiele (często darmowych) wtyczek, a także jest on kompatybilny z innymi programami np. do zarządzania projektami, takimi jak Trello.

Warto przywołać w tym zestawieniu także system CRM od firmy HubSpot. O ogromnych możliwościach tego narzędzia pisaliśmy niedawno na naszym blogu. HubSpot oferuje 4 główne narzędzia, które są ze sobą powiązane i poza sprzedażą, pozwolą nam kontrolować m.in. marketing, a także może zastąpić inny system CMS do wykonywania zadań z zakresu zarządzania treścią.

Decydując się tylko na system CRM, otrzymujemy możliwość wykonywania zadań z zakresu e-mail marketingu, a w tym wysyłania spersonalizowanych maili itp. HubSpot CRM świetnie sprawdzi się także do śledzenia efektywności kampanii reklamowych, a także ujednolicenia kanału komunikacji wewnątrz firmy. Warto zaznaczyć, że część funkcjonalności jest dostępna za darmo, a w razie konieczności możemy zdecydować się na płatny pakiet. Jest to jeden z wielu kombajnów funkcjonalności, dlatego warto rozważyć tę pozycję.

Podsumowanie

Systemy CRM to najprościej mówiąc zbiór narzędzi, który ułatwia i umożliwia zarządzanie relacjami z klientami w firmie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele systemów CRM, które różnią się od siebie m.in. na poziomie posiadanych funkcjonalności. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystywanie tego typu oprogramowania, możemy liczyć przede wszystkim na sprawniejsze procesy związane z obsługą klienta, która w dzisiejszych czasach jest bardzo istotna. Szczególnie jeśli chcemy osiągnąć sukces na rynku.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "3 najlepsze Systemy CRM [Ranking 2023]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *