Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Promowanie produktów ze sklepu online na Facebook


Promowanie produktów ze sklepu online na Facebook16 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Z uwagi na ogromną konkurencję wiele sklepów internetowych decyduje się na reklamowanie swoich produktów na Facebooku. Obecność w social mediach jest świetnym uzupełnieniem standardowej reklamy, bo trafia do szerokiego grona odbiorców. Jednakże trzeba zwrócić uwagę na to, że choć informowanie użytkowników o nowych, premierowych artykułach będzie proste, o tyle starsze produkty mogą nie cieszyć się taką popularnością. Zastanówmy się więc, jak nakłonić do zakupu naszych artykułów na Facebooku?

Analiza i określenie odbiorcy

Przed wykonaniem jakichkolwiek działań konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy. Wiele firm, które z pozoru z łatwością komunikuje się w social mediach, tak naprawdę odgrywa wcześniej przygotowaną rolę, strategię poprzedzoną dogłębną analizą. My również musimy sprawdzić, czy nasza propozycja będzie atrakcyjna dla potencjalnych klientów, jakie działania przeprowadza konkurencja i jak wypadniemy na jej tle. Konieczne jest wybranie odpowiedniej grupy docelowej, żeby przygotować właściwą reklamę i dobrać dobrą formę komunikacji. Jeśli chcemy zwrócić uwagę na naszych produktach trzeba dobrać właściwy język do wybranej grupy docelowej. Ustalmy, kto jest fanem naszych artykułów i starajmy się, żeby nasze wszystkie wypowiedzi były spójne, zrozumiałe i ciekawe dla danej grupy odbiorców.

Przeczytaj również  Certyfikaty dla firm - jakie warto mieć? Ranking certyfikatów

Strategia działania

Warto stworzyć strategię działania na Facebooku. Jeśli tego nie zrobimy może się okazać, że nasze działania są niespójne, nieuporządkowane, a przez to niejasne dla odbiorców. W związku z tym nie spowodują oczekiwanych reakcji i nie doprowadzą do sprzedaży naszych produktów. W naszym planie marketingowym musimy wziąć pod uwagę charakterystykę grupy docelowej i sposób, w jaki będziemy się komunikować. Dzięki temu poznamy potrzeby użytkowników i spiszemy nasze cele. Tworząc kampanię weźmy różne sposoby promocji, nie ma jednego schematu działań. W strategii działania wykorzystaj standardowe, ale też oryginalne chwyty reklamowe.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Monitorowanie trendów

Sprawdzanie trendów na Facebooku jest bardzo istotne. Musimy być na bieżąco i cały czas monitorować, co w danym momencie jest popularne, jakie są zachowania i potrzeby użytkowników. Dane, jakie zbierzemy pomogą nam przygotować dobrze dopasowane reklamy. Ważne jest dostosowywanie na bieżąco reklam do oczekiwań grupy docelowej, dzięki temu nie stracimy jej zainteresowania.

Przeczytaj również  Co to jest Crowdsourcing?

Płatne reklamy

Stworzenie profilu na Facebooku jest bezpłatne, ale warto zastanowić się nad płatnym promowaniem swoich postów. Dzięki temu wzrasta zasięg naszej reklamy, a co za tym idzie powiększamy zyski. Algorytmy mogą sprawić, że niepromowany post zobaczy tylko garstka osób, bo zostanie uznany za mało ciekawy, a treści za nieangażujące. Facebook umożliwia nam kilka sposobów promocji: karuzelę zdjęć, post sponsorowany i galerię. Najczęściej wybieraną opcją jest karuzela, bo przynosi duży ruch, a na urządzeniach mobilnych współczynnik klikalności jest znacznie większy niż na pojedynczych grafikach.

Podsumowanie

Prowadząc reklamę na Facebooku pamiętaj o zdobywaniu dobrych opinii i dbaniu o relacje z użytkownikami. Twórz odpowiednie hashtagi i nakłaniaj użytkowników, żeby je udostępniali. Oprócz standardowych grafik i postów możesz przygotować ciekawe wideo lib relacje na żywo.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak promować produkty ze sklepu przez Facebooka?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *