Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Reklama warsztatu samochodowego – marketing internetowy dla mechaników


Reklama warsztatu samochodowego – marketing internetowy dla mechaników8 lutego 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Działania reklamowe w każdej branży w dzisiejszych czasach są tak naprawdę koniecznością. Hasła typu “reklama dźwignią handlu” nie są w żaden sposób przesadzone. Konkurencja na rynku jest liczna, a często drobny detal może przechylić szalę na Twoją korzyść. Nawet w branży motoryzacyjnej, zaistnienie na rynku może być możliwe tylko za sprawą odpowiedniej reklamy. Dowiedz się, jak możesz zareklamować swój warsztat samochodowy w skuteczny sposób.

Reklamowanie warsztatu samochodowego ma sens?

Szeroko pojmowana branża samochodowa wydaje się być jedną z tych, gdzie zawsze znajdzie się dla dobrego fachowca zajęcie. Wystarczy powiedzieć, że wg danych z października 2021 roku podawanych przez KPRM, w Polsce zarejestrowanych było ponad 38 milionów pojazdów1. Może to oznaczać, że materiału do pracy dla mechaników raczej nie zabraknie. Jednak liczba warsztatów samochodów także jest liczna. 

Co więcej, konkurencja jest o tyle groźna, że często mechaników się po prostu poleca znajomym, rodzinie itp. To sprawia, że bez odpowiednich działań reklamowych, Twój warsztat samochodowy może świecić pustkami. Szczególnie jeśli nie ma długiej historii lub wyrobionej renomy w swoim otoczeniu. Dlatego podjęcie reklamowania swojej firmy, może okazać się w wielu przypadkach koniecznością.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jaki rodzaj reklamy wybrać dla warsztatu samochodowego?

Działania reklamowe w przypadku prowadzenia warsztatu samochodowego mogą okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia. W jakiego typu reklamę najlepiej zainwestować? Przecież prowadząc warsztat we Wrocławiu, nie potrzebuje przyciągać klientów z Białegostoku. Racja, chociaż nie jest powiedziane, że nie musisz. Przecież kierowcy poszukując dobrego fachowca, często są w stanie przejechać nawet całą Polskę, aby rozwiązać odpowiednio swój problem (oczywiście w konkretnych, wyszukanych przypadkach).

Przeczytaj również  Pozycjonowanie sklepów internetowych z tym samym asortymentem

Z tego też względu, nie opłaca się ograniczać w przypadku branży motoryzacyjnej i naprawdę warto skorzystać z Internetu, jako miejsca do promowania swojego biznesu. Jako doświadczona agencja SEO możemy Ci w tym pomóc. Na przestrzeni lat funkcjonowania na rynku, współpracowaliśmy z wieloma różnymi firmami z różnych branż. Dlatego wiemy, że pozycjonowanie stron internetowych, może pomóc również Twojemu warsztatowi samochodowemu.

Pozycjonowanie stron dla warsztatów samochodowych

Czy wiedziałeś, że na 38 milionów osób mieszkających w Polsce, prawie 32 miliony korzystają z Internetu2? Oznacza to, że zdecydowana większość Polaków ma dostęp do sieci, a to sprawia, że jest to szczególnie atrakcyjne miejsce do reklamowania swojego biznesu, również w przypadku warsztatu samochodowego. Jakie działania warto wykonać?

Pozycjonowanie lokalne warsztatu samochodowego

Chciałbyś zwiększyć rozpoznawalność Twojego warsztatu samochodowego wśród lokalnej społeczności? Pozycjonowanie stron internetowych może być wciąż dla Ciebie. Dzięki narzędziom takim jak Google Moja Firma, będziesz posiadał internetową wizytówkę swojej firmy. 

Dzięki niej pojawisz się w Google Maps, a także w rozszerzonych wynikach wyszukiwania z poziomu wyszukiwarki. Współpracując z nami, będziesz mógł realnie wpłynąć na wzrost popularności Twojego warsztatu samochodowego w Twoim mieście.

Pozycjonowanie ogólnokrajowe

Pozycjonując lokalnie swój warsztat samochodowy, możesz także wpłynąć na pozycje swojej strony w rankingach ogólnopolskich. Jeśli np. specjalizujesz się w naprawie konkretnych samochodów, być może nie ma podobnych fachowców na większym obszarze niż Ci się wydaje. Rozpoznawalność w sieci przy tak dużym procencie użytkowników Internetu w społeczeństwie oraz zarejestrowanych samochodów, naprawdę ma sens.

Przeczytaj również  Inbound marketing - co to jest?

Inne działania promocyjne na Twojej stronie internetowej

Prowadząc warsztat samochodowy masz większe możliwości reklamowania swoich usług, niż Ci się może wydawać. Strona internetowa jest świetnym miejscem do zaprezentowania cennika usług serwisowych, możesz ją wykorzystać do współpracy z blogami motoryzacyjnymi, a także zastosować metodę zdjęć “przed i po”. 

Na pewno masz mnóstwo przykładów wykonywania przeróżnych usług, które świadczysz. Udokumentuj zdjęciami samochody przed wykonaniem Twojej pracy i po. Tego rodzaju zabiegi są świetnym sposobem, aby zaprezentować jakość Twoich usług z zakresu mechaniki, lakiernictwa, blacharstwa i wielu innych działań wykonywanych w warsztatach samochodowych każdego dnia.

Reklama warsztatu samochodowego – kilka słów na koniec

Chociaż może się wydawać, że strona internetowa warsztatu samochodowego to niepotrzebny wydatek, to nic bardziej mylnego. W Internecie nie brakuje przykładów stron Twojej konkurencji, a skoro jest dość sporo przykładów, to dlaczego Ty miałbyś nie móc wykorzystać narzędzia jakim jest strona internetowa? Sama strona to jednak za mało. W dzisiejszych czasach obecność w Internecie jest bardzo ważna, jednak sama w sobie może nie być wystarczająca. 

Dlatego powinieneś zadbać także o odpowiednią widoczność swojej strony internetowej w Google. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć dokładnie jak to zrobić – skontaktuj się z nami. Przekażesz nam informacje dotyczące tego, jaka jest Twoja sytuacja i jakich efektów oczekujesz, a my przedstawimy Ci najlepszą strategię pozycjonowania strony internetowej dla Twojego warsztatu samochodowego.

Źródło: 
(1) http://www.cepik.gov.pl/statystyki
(2) https://datareportal.com/reports/digital-2021-poland


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama warsztatu samochodowego [Marketing dla mechaników]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *