Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Marketing dla trenera personalnego


Marketing dla trenera personalnego26 października 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Zawody freelancerskie w Polsce zyskują coraz większą popularność, a wśród nich wybija się na czołowe miejsca rankingów trener personalny (osobisty). Tendencje rosnące można również zauważyć w samej liczbie osób, które zapisują się na szkolenia w tym zakresie. Mają nadzieje na rozwój swojej działalności, a także stworzenia własnej marki w branży.

Trener personalny to osoba, przed którą klienci nie powinni czuć się niekomfortowo – musi postarać się o zaufanie swoich podopiecznych. Jak wiemy na to często trzeba po prostu sobie zapracować. 

Daj się rozpoznać

Jak przekonać do siebie osoby, które w ogóle zdecydują się na współpracę z trenerem personalnym? Niemniej ważne jest, aby przekonać do takiej formy treningu osoby, które już mają za sobą sporo godzin spędzonych na siłowniach. Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, pozwolisz sobie na znalezienie pierwszego klienta, co da Ci podwaliny pod zbudowanie własnej, stałej grupy odbiorców.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Musisz postarać się, aby można było Cię rozpoznać – gdziekolwiek nie będziesz. W tym aspekcie niezwykle przydatny jest Internet. Wybór trenera personalnego to decyzja długofalowa. Czasem kilkuminutowe wykonywanie wspólnych ćwiczeń jest więc tylko Twoją reklamą – możliwością zaprezentowania swojego warsztatu. Jednak w erze cyfryzacji, nawet jeśli komuś spodobają się Twoje metody pracy, jest większa szansa na to, że ta osoba wybierze kogoś kto posiada bogate portfolio i jest rozpoznawalny w Internecie.

Przeczytaj również  Jak przygotować stoisko firmowe na targi?

Wybrane strategie działania

Na samym początku warto zastanowić się, co tak naprawdę pomoże Ci w dotarciu do większej grupy odbiorców. Więc zanim przedstawimy konkretne narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć cel – zastanówmy się jaki kierunek w marketingu internetowym, Twoje działania powinny obrać:

  • Treść – pamiętaj, że musi być bogata. Niech przyciąga wzrok, zainteresuje Twojego odbiorcę. Sprawdź się – podczas przeglądania np. mediów społecznościowych, treści zazwyczaj mają tylko 5 sekund, aby zainteresować. W przeciwnym razie są po prostu scrollowane.
  • Marka – Ty jesteś swoją marką, więc zrób wszystko, żebyś był kojarzony z wysoką jakością. Wykorzystaj np. opinie osób, które z Tobą współpracują już jakiś czas i widać u nich wyraźny progress. W przypadku tej branży najbardziej popularne są też zdjęcia “przed/po”.
  • Działaj wielokanałowo – nie rezygnuj z żadnej formy promocji. Nawet jeśli sam trenujesz, a widzisz, że nadarza się okazja, żeby rozpocząć współpracę – wykorzystaj to. Nie można się ograniczać do jednej metody działań. Zmniejszasz wtedy swoje szanse na sukces.

Najpopularniejsze formy marketingu dla trenera personalnego

VD Marketing dla trenera personalnego
Marketing dla trenera personalnego 3

Praktycznie wszędzie spotkasz się z opiniami, żeby stworzyć profil na Facebook`u. Bez wątpienia jest to najpopularniejszy kanał promocji jakiego używa się w tej branży i nie tylko. Jednak wykorzystywany w niewłaściwy sposób, po prostu nie okaże się skuteczny. Należy pamiętać o działaniu wielokanałowym – zwróć uwagę, że najbardziej rozpoznawalne osoby korzystają np. z 3 lub 4 narzędzi. Nie dlatego, że coś osiągnęły, tylko dlatego, że chciały to osiągnąć.

Nie oznacza to jednak, że od razu masz robić wszystkie profile jednocześnie. Na samym początku skup się na przygotowaniu materiałów oraz na samym zarysie profili jakie będziesz prowadził:

  • grupa docelowa – zastanów się do kogo chcesz kierować swoje usługi. Czy będzie to określona grupa wiekowa, podział ze względu na płeć, czy zdecydujesz się na szerszy zakres. Content musi być dopasowany do odbiorców – dla nich to robisz.
  • kanały – jeśli wybrałeś daną grupę, zastanów się z jakich kanałów komunikacyjnych korzystają najczęściej. Tutaj dostaniesz odpowiedź np. na pytanie od jakiego profilu w mediach społecznościowych rozpocząć.
  • treści – znasz już odbiorców, kanał – czas na treść. Musi być spójna z całą Twoją działalnością, ale nie może być duplikowana. Zastanów się, co najbardziej interesowałoby Twoich odbiorców, czy zdjęcie typu “przed/po”, czy może wywiad z jednym z Twoich odbiorców?
  • efekty – mogą być pomocne przy tworzeniu treści. Spróbuj sobie uzmysłowić, czy jakie konkretne efekty pracy chcesz gwarantować i na tej podstawie tworzyć całą resztę przez profile, po strony internetowe i znajdujący się w nich content.
Przeczytaj również  Stworzenie nazwy firmy lub marki - Pomysły i inspiracje
VD Marketing dla trenera personalnego
Marketing dla trenera personalnego 4

Poza “tradycyjnymi” metodami promocji swojej działalności, zastanów się, czy może warto zainwestować w kampanie Google Ads oraz pozycjonowanie strony. Wyobraź sobie, że ktoś wpisuje w wyszukiwarkę po prostu “trener personalny Wrocław”, “ćwiczenia na siłownie z trenerem Wrocław”, czy nawet “postanowienie noworoczne”, a na samej górze wyników wyświetla się Twoja strona z małym dopiskiem “reklama”. Link przekierowuje na Twoją stronę internetową, a tam content mówiąc wprost – zrobi już swoje. Kusząca wizja?

Podsumowanie

Przez popularność zawodu trenera personalnego, wchodząc do branży należy spodziewać się dużej konkurencji. Jednak nie należy załamywać rąk. Wykorzystaj wskazówki, rady doświadczonych kolegów, połącz to w jedną całość, a osiągniesz wymagany złoty środek. Nie każdy dobry trener personalny, może dobrze radzić sobie z działaniami marketingowymi. Pamiętaj, że jeśli nie posiadasz odpowiedniej ilości wolnego czasu, zawsze całość zadań możesz zlecić firmie zewnętrznej.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Marketing (reklama) dla trenera personalnego"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *