Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Praca w domu: zarabianie przez Internet [Pomysły]


Praca w domu: zarabianie przez Internet [Pomysły]10 stycznia 2022 (Zaktualizowano: 12 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

W dzisiejszych czasach praca w domu zyskała znacząco na popularności. Zostało to spowodowane m.in. koniecznością przejścia na taki typ pracy np. przy pracy hybrydowej lub po prostu kierowaniem się własnym bezpieczeństwem. Takie rozwiązanie jest również korzystne z bardzo wielu czynników, które wpływają na naszą ogólną ocenę o pracy w domu. Często mogą być to jednak zbyt pochopne wnioski. Aby taki model pracy był dla nas korzystny, musimy pamiętać m.in. o odpowiedniej organizacji, rozgraniczaniu przestrzeni domowej oraz roboczej itp.

12 sposobów na zarabianie przez Internet w 2022 roku

Wraz z rozwijaniem się Internetu, przybywa różnego rodzaju obszarów, które pozwalają nam na pracę z domu. Możemy w ten sposób traktować zarabianie przez Internet, jako główne źródło dochodu lub możliwość “dorobienia” po godzinach naszej pracy. Taki system również jest interesującym rozwiązaniem dla studentów. Dlatego warto przyjrzeć się 12 sposobom na zarabianie przez Internet w 2022 roku.

 1. SEO Copywriting

Chociaż dla wielu osób pisanie różnego rodzaju tekstów może być formą zainteresowania, hobby itp., to należy pamiętać, że w ten sposób również można zarabiać przez Internet. Ilość blogów ciągle wzrasta, nie brakuje firmowych stron internetowych, na których zamieszcza się content. Jeśli posiadamy lekkie pióro, a także znajomość tworzenia tekstów zgodnych z zasadami SEO, może być to naprawdę korzystny sposób, na zarabianie przez Internet szczególnie w 2022 roku.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

 1. Tworzenie webinarów lub podcastów

Jeśli mamy ciekawą wiedzę, którą możemy się podzielić, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie nagrywania webinarów lub podcastów. W dzisiejszych czasach, spokojnie możemy to zrobić w warunkach domowych. Wymagany będzie jedynie odpowiedni sprzęt i możliwość wypromowania własnych treści, posiadanie pewnego “rynku zbytu”. Chociaż wydaje się być to trudnym przedsięwzięciem, to jeśli odpowiednio do niego podejdziemy, naprawdę może to być efektywny sposób na pracę w domu.

 1. Prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych

Obecnie wiele firm poszukuje specjalistów ds. social media. Często ogłoszenia kierowane są do osób, które nie mają doświadczenia zawodowego. Jedyne czego się wymaga to odpowiednia znajomość konkretnych środowisk. W Polsce najczęściej wymienia się takie jak: Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube, Twitter, TikTok. Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę dotyczącą poszczególnych mediów społecznościowych, może okazać się to “strzałem w dziesiątkę”.

 1. Tłumaczenie tekstów
Przeczytaj również  Makieta strony internetowej – UX

Oczywiście nie chodzi tutaj o dokumenty oficjalne. Wiele osób poszukuje tego typu usług na potrzeby prostych tekstów, często nawet na własny użytek. Dlatego jeśli biegle znasz jakiś język obcy, możesz zająć się tłumaczeniem tekstów po godzinach, nawet jeśli nie masz wykształcenia kierunkowego lub uprawnień tłumacza przysięgłego – chociaż te niewątpliwie mogą okazać się pomocne. Teoretycznie im mniej popularny język, tym więcej będziesz w stanie zarobić.

 1. Przepisywanie treści

Tego rodzaju działalność nie wymaga kierunkowego wykształcenia. Chociaż na to, czy będzie to zajęcie opłacalne, na pewno wpłynie znajomość zasad ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych itp., a także umiejętność szybkiego pisania. W Internecie pojawiają się różnego rodzaju oferty, w których może chodzić o przepisywanie książek, nagrań, zeskanowanych dokumentów, e-booków, audiobooków itp. Należy jednak uważać, ponieważ tego rodzaju ogłoszenia często są fałszywe i tworzone w celu np. wyłudzenia naszych danych.

 1. Programy partnerskie

Polegają one na zawieraniu umowy z określoną firmą w celu promocji produktu lub usługi. Będziesz musiał np. umieszczać linki na portalach tematycznych, blogach, forach itp. Za każdego klienta, który zakupi produkt lub usługę z Twojego linku, otrzymasz prowizję. Programy partnerskie są często wykorzystywane przy okazji promocji nowych aplikacji mobilnych, programów itp.

 1. Programowanie

Obecnie firmy na całym świecie są w stanie sowicie zapłacić za dobrego programistę. Oczywiście im lepszy będziesz, tym lepsze warunki będziesz mógł wynegocjować. Podpisując umowę np. z amerykańską firmą, przy dzisiejszym rozwoju technologicznym, nie będziesz musiał odwiedzać siedziby firmy np. w Kalifornii. Wymaga to jednak doskonałej znajomości języków programowania, a także języków obcych. Na szczęście nie brakuje odpowiednich kursów lub bezpłatnych materiałów w Internecie, które umożliwią Ci naukę wszystkich niezbędnych umiejętności.

 1. E-commerce

Obecnie założenie sklepu internetowego nie jest konieczne, aby móc sprzedawać w sieci. Wystarczy skorzystać z usług jednej z platform sprzedażowych takich jak Allegro, OLX, eBay, Amazon itp. Możesz sprzedawać praktycznie wszystko. Rzeczy kupione na promocjach, własnoręcznie wykonaną biżuterię lub jeśli masz zdolności artystyczne – amatorsko wykonane obrazy itp. Rynek e-commerce jest obecnie tak obszerny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 1. Montowanie i edytowanie filmów
Przeczytaj również  Kanały marketingowe - jakie wybrać dla swojego biznesu?

Video Marketing czyli m.in. montowanie i edytowanie różnego rodzaju materiałów audiowizualnych jest obecnie na porządku dziennym. Jeśli umiesz odpowiednio obsługiwać programy, umożliwiające montaż i edycję video, na pewno znajdziesz osoby, które się tym zainteresują. Co więcej, jeśli wyrobisz sobie pewną markę w tym środowisku, nie będziesz narzekał na brak zleceń.

 1. Grafik

Jeśli chcesz zarabiać jako grafik tworząc layouty oraz loga, nie musisz posiadać studia graficznego. Posiadając pewne umiejętności, a także znając zasady edytorskie możesz rozpocząć od prostych grafik na potrzeby poszczególnych klientów. W ten sposób zaczniesz budować swoją markę osobistą na tym rynku. Oczywiście niezbędne będzie także odpowiednie wyczucie stylu, ogólnej estetyki itp.

 1. Udzielanie korepetycji

Chociaż jeszcze parę lat temu wydawałoby się to nie do pomyślenia, to obecnie jest to coraz częściej spotykaną praktyką. Nie brakuje narzędzi technologicznych, które pozwolą na pełną interakcję z osobą, której będziesz udzielał korepetycji. Nie musi ona przychodzić do Twojego domu lub Ty do niej. Jedyne czego będziesz potrzebował to odpowiedniej wiedzy na określone tematy. Najczęściej można się spotkać z korepetycjami z przedmiotów ścisłych, ale nie zabraknie zleceń również dla humanistów.

 1. Tester oprogramowania

Powstające coraz nowsze aplikacje, strony internetowe, programy itp. wymagają od firm rzetelnego przetestowania, np. zanim zostaną wprowadzone na rynek. W tej branży również nie brakuje zleceń, które będą wymagały wyszukiwania i odnotowywania przeróżnych błędów, niedoskonałości itp. Wszystko po to, aby udoskonalić produkt końcowy dla konsumentów. Jest to również dobry pomysł na pracę w domu.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach nie brakuje rozwiązań, które umożliwiają nam pracę w domu. Zarabianie przez Internet w 2022 roku jest prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. W ten sposób możemy pozwolić sobie na “dorobienie paru groszy” lub po prostu zmienić wykonywany przez nas zawód. Dlatego warto znać kilka najbardziej popularnych rozwiązań, które nam to umożliwią. 


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "12 sposobów na Pracę w Domu - Zarabianie przez Internet [2023]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *