Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Na czym polega pisanie artykułów eksperckich?


Na czym polega pisanie artykułów eksperckich?18 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

W ostatnim czasie roboty Google zwracają szczególną uwagę na wartościowe i unikalne treści na stronie. Użytkownicy również szukają specjalistycznych treści, które nie są przysłowiowym laniem wody lub lokowaniem produktów. Chcąc przebić się w gąszczu umieszczanych w internecie treści warto zastanowić się, jak tworzyć content żeby przyciągnął na naszą stronę potencjalnych klientów i zainteresować ich naszymi artykułami? Warto zainteresować się tzw. tekstami eksperckimi, które z pewnością zwiększą zainteresowanie użytkowników stroną internetową, naszymi produktami oraz marką.

Co to są teksty eksperckie?

Teksty eksperckie, to takie które są pisane przez specjalistę w danej dziedzinie. Przygotowuje je ekspert, który zna się na temacie, a często posiada duże doświadczenie i wiedzę również z pokrewnych dyscyplin. Tematyka takich treści jest różnoraka, w zależności od odbiorców można pisać o wszystkim. Często osoby tworzące teksty eksperckie są znane szerszemu gronu osób i są swego rodzaju autorytetem. Treści muszą zawierać tylko prawdziwe informacje, które mogą się przydać odbiorcy, warto podać źródło, na które się powołujemy. Możemy napisać, jakie jest nasze zdanie na dany temat. Tworząc teksty trzeba napisać odpowiednie rozwinięcie, które zachęci użytkownika do przeczytania dalszej części artykułu, rozwinięcie, które wyjaśni niezrozumiałe lub trudne terminy, opiszemy konkretny przypadek, podamy ciekawe przykłady i omówimy najważniejsze w danym temacie kwestie, a w zakończeniu zaś zawrzemy sensowne wnioski. Tworząc teksty eksperckie możemy zaprezentować swoją firmę i jej pracowników jako znawców tematu i orientujących się w najnowszych trendach.

Przeczytaj również  Koszt Google Ads: Ile kosztuje kampania w Google?

W jaki sposób tworzyć teksty eksperckie?

Jeśli chcemy, żeby treści umieszczane na stronie nosiły miano eksperckich muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim wszystkie informacje zawarte w tego typu artykułach muszą być wartościowe i przynieść korzyść czytającemu. Warto zastanowić się, kim jest nasza grupa docelowa, jakie może mieć potrzeby i pytania? Jeśli piszemy do grona osób, które bardzo interesują się danych temat, to musimy zastosować odpowiednie specjalistyczne słownictwo i fachową terminologię. Tworząc dla tzw. laików trzeba tak dostosować wykorzystane wyrazy, żeby wszystkie treści były zrozumiałe, ale nie wolno wykorzystywać tzw. słownictwa potocznego. Tak, jak wspominałam wcześniej warto podać źródło, z którego np. przetłumaczyliśmy badania albo cytowaliśmy fragment wypowiedzi innego eksperta. Treści powinny być bezstronne i obiektywne. Można delikatnie wspomnieć jakiś produkt który oferujemy lub przedstawić informacje o firmie, ale musimy to wpleść subtelnie w treść artykułu. Nie może to być jawna reklama. W tekstach eksperckich powinien być podany autor, możemy również zamieścić jego zdjęcie, żeby odbiorca mógł się z nim utożsamić. Warto umieścić ciekawe zdjęcia, infografiki, tabelki, wykresy, filmy wideo itd., to wpłynie na atrakcyjność naszego tekstu. Zadbajmy również o właściwą optymalizację treści pod pozycjonowanie, dzięki czemu treści będzie można łatwiej odnaleźć w wyszukiwarce.

Przeczytaj również  Formy dostawy w sklepie internetowym – jak je wybrać?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Czym są i jak pisać teksty ekspercie?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *