Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak brać urlop w sklepie internetowym, aby nie stracić klientów?


Jak brać urlop w sklepie internetowym, aby nie stracić klientów?27 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Już niedługo wakacje, więc powoli zaczynamy myśleć o dłuższym wyjeździe z rodziną. Właściciele firm, którzy samodzielnie obsługują sklepy internetowe oprócz szukania ciekawych wakacyjnych ofert noclegowych, powinni się zastanowić, jakie działania trzeba wcześnie wdrożyć w e-sklepie. Zastanówmy się, o czym należy pamiętać wyjeżdżając na urlop, żeby móc w spokoju odpocząć i cieszyć się daniami wolnymi z rodziną?

Czy urlop należy zaplanować wcześniej?

Jeżeli prowadzimy własny biznes nie musimy się przejmować, czy szef zgodzi się na dłuższą nieobecność w pracy. Jednakże wszystkie obowiązki są na naszych barkach i żeby nie zrazić do siebie klientów trzeba wszystko dokładnie przygotować. Przede wszystkim 

musimy dać znać klientom, że nas nie będzie. Trzeba, o tym napisać w widocznym miejscu na stronie, żeby każdy miał świadomość, że nie odpiszemy na maila, nie wyślemy towaru, a reklamację rozpatrzymy dopiero po powrocie z urlopu. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie towaru i ewentualnie zrobienie zapasów na nasz powrót. Jeśli mamy zintegrowany ze sklepem system płatności, to dużo prościej będzie nam zweryfikować wszystkie transakcje i przygotować towar do wysyłki.

Przeczytaj również  Narzędzia do analizy konkurencji w internecie

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Czy będzie z nami możliwy kontakt?

Wyjeżdżając na wakacje może nie chcemy całkowicie odcinać się od firmy. Może jesteśmy dopiero na etapie budowania biznesu i zdobywania klientów chcemy o nich zadbać nawet na urlopie. Musimy zdecydować, czy zamierzamy na wakacjach być dostępni online czy chcemy być cały czas offline i załatwić wszystkie sprawy po powrocie. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej musimy w widocznym miejscu napisać, o tym że będziemy przez kilka dni niedostępni i koniecznie napiszmy, czy będzie z nami możliwy kontakt. Podajmy datę powrotu, żeby klienci wiedzieli, jak długo nas nie będzie.

Informacja o wakacjach

Po pierwsze możemy po prostu chwilowo zawiesić możliwość kupowania w e-sklepie i niczym się nie przejmować. Niestety takie rozwiązanie może się wiązać z obawami klientów, czy to nie będzie stałe zamknięcie sklepu. Większość klientów jest zainteresowana produktem teraz i nie będzie czekać aż wrócimy z urlopu. Po prostu zdecyduje się na zakup u konkurencji, a co gorsze jeśli będzie zadowolona może przerzucić się na stałe na zakupy w innym sklepie. Lepiej będzie poinformować klientów o tym, że nas nie ma i wydłużyć czas przygotowania i wysyłki zamówienia. Ustawmy informację o urlopie we wszystkich kanałach z jakich korzystamy, dodajmy autorespondera na mailu, informację w social mediach i w sklepie internetowym, a w telefonie firmowym możemy ustawić wiadomość głosową, że jest przerwa wakacyjna w takim terminie.

Przeczytaj również  Co to jest newsletter?

Profity dla klientów

Okres urlopowy możemy wykorzystać jako formę promocji. Przygotujmy ciekawą opcję rabatową, gratisowe produkty przy większym zamówieniu dla klientów, którzy założą zamówienie z dłuższym terminem wysyłki, możemy zaproponować darmową dostawę. Poinformujmy o akcji w social mediach lub wyślij maila do stałych odbiorców, żeby dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak brać urlop w sklepie intenetowym i nie stracić zamówień?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *