Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak brać urlop w sklepie internetowym, aby nie stracić klientów?


Jak brać urlop w sklepie internetowym, aby nie stracić klientów?27 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Już niedługo wakacje, więc powoli zaczynamy myśleć o dłuższym wyjeździe z rodziną. Właściciele firm, którzy samodzielnie obsługują sklepy internetowe oprócz szukania ciekawych wakacyjnych ofert noclegowych, powinni się zastanowić, jakie działania trzeba wcześnie wdrożyć w e-sklepie. Zastanówmy się, o czym należy pamiętać wyjeżdżając na urlop, żeby móc w spokoju odpocząć i cieszyć się daniami wolnymi z rodziną?

Czy urlop należy zaplanować wcześniej?

Jeżeli prowadzimy własny biznes nie musimy się przejmować, czy szef zgodzi się na dłuższą nieobecność w pracy. Jednakże wszystkie obowiązki są na naszych barkach i żeby nie zrazić do siebie klientów trzeba wszystko dokładnie przygotować. Przede wszystkim 

musimy dać znać klientom, że nas nie będzie. Trzeba, o tym napisać w widocznym miejscu na stronie, żeby każdy miał świadomość, że nie odpiszemy na maila, nie wyślemy towaru, a reklamację rozpatrzymy dopiero po powrocie z urlopu. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie towaru i ewentualnie zrobienie zapasów na nasz powrót. Jeśli mamy zintegrowany ze sklepem system płatności, to dużo prościej będzie nam zweryfikować wszystkie transakcje i przygotować towar do wysyłki.

Przeczytaj również  Reklama firmy fotowoltaicznej [marketing fotowoltaika]

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Czy będzie z nami możliwy kontakt?

Wyjeżdżając na wakacje może nie chcemy całkowicie odcinać się od firmy. Może jesteśmy dopiero na etapie budowania biznesu i zdobywania klientów chcemy o nich zadbać nawet na urlopie. Musimy zdecydować, czy zamierzamy na wakacjach być dostępni online czy chcemy być cały czas offline i załatwić wszystkie sprawy po powrocie. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej musimy w widocznym miejscu napisać, o tym że będziemy przez kilka dni niedostępni i koniecznie napiszmy, czy będzie z nami możliwy kontakt. Podajmy datę powrotu, żeby klienci wiedzieli, jak długo nas nie będzie.

Informacja o wakacjach

Po pierwsze możemy po prostu chwilowo zawiesić możliwość kupowania w e-sklepie i niczym się nie przejmować. Niestety takie rozwiązanie może się wiązać z obawami klientów, czy to nie będzie stałe zamknięcie sklepu. Większość klientów jest zainteresowana produktem teraz i nie będzie czekać aż wrócimy z urlopu. Po prostu zdecyduje się na zakup u konkurencji, a co gorsze jeśli będzie zadowolona może przerzucić się na stałe na zakupy w innym sklepie. Lepiej będzie poinformować klientów o tym, że nas nie ma i wydłużyć czas przygotowania i wysyłki zamówienia. Ustawmy informację o urlopie we wszystkich kanałach z jakich korzystamy, dodajmy autorespondera na mailu, informację w social mediach i w sklepie internetowym, a w telefonie firmowym możemy ustawić wiadomość głosową, że jest przerwa wakacyjna w takim terminie.

Przeczytaj również  Czym są breadcrumbs i jaki mają wpływ na SEO?

Profity dla klientów

Okres urlopowy możemy wykorzystać jako formę promocji. Przygotujmy ciekawą opcję rabatową, gratisowe produkty przy większym zamówieniu dla klientów, którzy założą zamówienie z dłuższym terminem wysyłki, możemy zaproponować darmową dostawę. Poinformujmy o akcji w social mediach lub wyślij maila do stałych odbiorców, żeby dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak brać urlop w sklepie intenetowym i nie stracić zamówień?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *