Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Materiał błyskawiczny na Facebooku – Kanwa


Materiał błyskawiczny na Facebooku – Kanwa4 grudnia 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Rynek mediów społecznościowych stale się rozwija i poszerza nie tylko sobie, ale także i nam horyzonty. Jednym z pionierów w branży social mediów, jest oczywiście Facebook. Co jakiś czas zarzuca nam, coraz to nowsze rozwiązania m.in. w zakresie reklamy. Materiał kanwa lub materiał błyskawiczny, jest coraz częściej wykorzystywany. Czym są i jak można je wykorzystać na własne potrzeby?

Czym jest materiał błyskawiczny Facebooka?

Materiał błyskawiczny (materiał kanwa) to pełnoekranowa kreacja reklamowa, która jest przeznaczona dla urządzeń mobilnych. Jak to wygląda? Po kliknięciu w reklamę, użytkownik przechodzi do widoku przypominającego osobną stronę. Ma tam do dyspozycji materiał graficzny lub audiowizualny, na który zdecydował się reklamodawca i opis tekstowy. Dzięki temu zyskujemy przede wszystkim większą powierzchnię reklamową.

Jakie są korzyści materiałów błyskawicznych?

Przede wszystkim dostosowanie do potrzeb użytkownika. Z wielu raportów różnych firm (np. Hootsuite) wynika, że udział urządzeń mobilnych w Internecie stale rośnie. To właśnie smartfony generują coraz więcej zysków w e-commerce, zdecydowanie częściej są wykorzystywane w social mediach itp. Co jeszcze można uznać jako korzyść materiałów błyskawicznych?  • Przyciąganie uwagi – przede wszystkim różnica w formie pomiędzy klasycznymi postami sponsorowanymi itp. Jeśli mamy większy asortyment produktów, albo nasza usługa wymaga obrazowego przedstawienia itp. Warto się zainteresować materiałami kanwa.
  • Szybkość działania – użytkownicy nie muszą czekać, a materiały błyskawiczne jak przystało na ich nazwę, ładują się od razu z poziomu Facebooka.
  • Prostota – Facebook udostępnia gotowe szablony, z których możemy korzystać. Oczywiście możemy zdecydować się także na własne projekty. Jest to świetny pomysł na zaprezentowanie swojej oferty, jeśli np. chcemy ruszyć ze sprzedażą produktów, a nasz e-sklep nie jest jeszcze gotowy lub przechodzi modernizację.

Jak stworzyć materiał kanwę na Facebooku?

Generalnie stworzenie materiału błyskawicznego na Facebooku nie jest skomplikowanym procesem. Tym bardziej warto się nim zainteresować. Wszystkie szczegóły dotyczące materiałów kanwa znajdziecie tutaj, a już teraz przyjrzyjmy się, jak wygląda proces tworzenia tych treści reklamowych:

(https://pl-pl.facebook.com/business/ads-guide/instant-experience)

  • Przede wszystkim proces tworzenia różni się w zależności od tego, czy chcemy skorzystać z szablonu, czy też stworzyć własny niestandardowy projekt. Przez dużą personalizację nieszablonowego tworzenia kanwy na Facebooku, skupimy się na jej tworzeniu z szablonu.
  • Menedżer reklam – musimy do niego przejść, a następnie wybrać opcję “+Utwórz”. Wybieramy cel obsługujący materiały błyskawiczne i klikamy “kontynuuj”.
  • Informacje o kampanii – jeśli będzie to potrzebne, system poprosi nas o podanie informacji dotyczących naszej kampanii, ustawień budżetu, grup odbiorców, umiejscowienia reklamy oraz jej optymalizację. Musimy przejść przez poszczególne pozycję.
  • Tożsamość – w tej sekcji wybieramy stronę na Facebooku, której ma dotyczyć tworzony materiał błyskawiczny. Co ciekawe, możemy połączyć z nią konto na Instagramie.
  • Format – tutaj wybieramy, interesujący nas wariant. System zaproponuje poszczególne rozwiązania na podstawie wybranego przez nas celu kampanii. Możemy zdecydować się na pojedynczy obraz, film, karuzelę lub kolekcję.
  • Następnie musimy zaznaczyć pole “dodaj materiał błyskawiczny”. Jeśli zdecydowaliśmy się na format kolekcji, będziemy mogli pominąć ten krok.
  • Szablon materiału błyskawicznego – teraz będziemy mogli wybrać interesujący nas szablon, a następnie będziemy uzupełniać poszczególne informacje, które będą nieco inne w przypadku różnych szablonów. Po zakończeniu edycji materiału naciskamy “Gotowe”.
Przeczytaj również  Co to jest chmura i na czym polega praca w chmurze? Google Cloud oraz Microsoft Azure

Teraz pozostało już nam tylko przesłanie interesujących nas filmów, grafik i wprowadzenie tekstu reklamowego. Po wykonaniu wszystkich czynności, klikamy “Opublikuj” i nasz materiał błyskawiczny zacznie funkcjonować w przestrzeni Facebooka.

Materiał błyskawiczny na Facebooku – kilka słów na koniec

Trzeba przyznać, że materiał błyskawiczny na Facebooku wymaga więcej pracy, niż klasyczny post reklamowy. Jednak jest to świetna okazja do tego, aby się wyróżnić na tle naszej konkurencji. Pamiętaj, że nie wszyscy korzystają z tej opcji promocji, a być może w Twojej branży, będziesz jako pierwszy.

Warto zapoznać się z materiałami błyskawicznymi, ponieważ przede wszystkim mają ciekawą, niestandardową strukturę i otrzymujemy znacznie więcej miejsca do zaprezentowania np. swojej oferty produktowej.

źródło:
https://datareportal.com/reports/digital-2021-global-overview-report
https://pl-pl.facebook.com/business/ads-guide/instant-experience


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Materiał błyskawiczny na Facebooku - Kanwa"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *