Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Social Media / Jakie komunikatory używać do wewnętrznej komunikacji w firmie?


Jakie komunikatory używać do wewnętrznej komunikacji w firmie?24 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Przyjrzymy się dzisiaj komunikatorom, które z pewnością przydadzą się w każdej firmie. Tego typu programy zapewniają szybką komunikację wśród pracowników. To duża oszczędność czasu i wielka wygoda. Wewnętrzne komunikatory pozwalają na tworzenie wybranych grup, dzięki czemu nie musimy pisać do kilku osób z osobna. Mamy też do wyboru różne formy komunikatorów np. standardowe przesyłanie tekstu, wiadomości głosowe, a nawet wideoczat. Wiele narzędzi tego typu jest dostępnych za darmo. Sprawdźmy zatem, jakie są najpopularniejsze programy do rozmów firmowych i które sprawdzą się w ciebie?

Facebook Messenger

Facebook Messenger jest łatwym w obsłudze narzędziem oferowanych przez Facebooka. Możemy przesyłać dzięki niemu wiadomości tekstowe, głosowe oraz wideo. Jego dużą zaletą jest szyfrowanie wiadomości, dzięki czemu jest bardzo bezpieczny. Jeśli ktoś ma zainstalowaną aplikację Facebook Messengera na smartfonie, to podczas przechodzenia na inne aplikacje komunikator się nie wyłącza. Taka funkcjonalność jest zapewniona przez tzw. dymki czatu.

Przeczytaj również  Czy portale społecznościowe mają wpływ na SEO?

Microsoft Teams

Microsoft Teams to program stricte do użytku biznesowego. Aplikacja oferuje wiele ciekawych funkcji np. tworzenie nawet bardzo dużych spotkań od 10 do 10 000 użytkowników, opcja podniesionej ręki, która informuje że dana osoba pragnie coś powiedzieć, dzięki czemu uczestnicy rozmowy nie przekrzykują się. Możemy również oddać kontrolowanie ekranu laptopa konkretnej osobie, doinstalować inne programy niezbędne pracownikom oraz zapisać kluczowe informacje z przeprowadzonej rozmowy.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Skype

Skype to od wielu lat bardzo niezwykle często wybierany komunikator internetowy. Wiele osób może się zdziwić, że Skype można wykorzystać w firmie, jednakże warto zastanowić się nad takim wyborem. Funkcjonalność programu pozwala na przeprowadzanie rozmów tekstowych, wideo oraz z dźwiękiem bez obrazu. Ciekawą funkcją jest możliwość wysyłanie plików za pośrednictwem Skype.

Slack

Slack jest niezwykle prostym w obsłudze komunikatorem biznesowym. Pozwala na założenie wielu różnych kanałów o różnorodnej tematyce. Nie ma niepotrzebnych dodatków, wyłącznie niezbędne funkcje. Ten komunikator jest bardzo często wybierany przez właścicieli firm, szczególnie związanych z IT i takich, które pracują w większych grupach projektowych. Slack uchodzi na najlepszy program dla firm, jednakże w opcji bezpłatnej nie wszystkie funkcje są dostępne, a opcja płatna jest dosyć droga.

Przeczytaj również  Dodawanie rozszerzenia messengera na stronie internetowej / sklepie

Google Chat

Google Chat (wcześniej Google Hangouts) to komunikator dla firm, który przez jednych jest wychwalany, a inni widzą w nim wiele wad. Główną wadą tego programu jest to,że trzeba mieć konto Google, żeby móc korzystać z komunikatora. Takie rozwiązanie dla części osób może być odstraszające. Plusem aplikacji jest dość łatwa obsługa i czytelny wygląd.

Ryver

Komunikator Ryver w ostatnim czasie jest częściej wybierany przez firmy. Jest prosty w obsłudze, ma dobrą funkcjonalność i możliwość integracji z innymi aplikacjami. Jedną z zalet komunikatora jest opcja włączania kilku kanałów ogólnodostępnych lub prywatnych, czyli takich które mogą zobaczyć wyłącznie wybrane osoby.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "6 Najlepszych komunikatorów wewnętrznych dla firm [Ranking]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *