Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Social Media / Agencja Social Media – czym się zajmuje?


Agencja Social Media – czym się zajmuje?14 marca 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Media społecznościowe z roku na roku zaskakują nas jakimiś nowymi funkcjonalnościami. Od wielu już lat, social media są postrzegane bardziej jako kolejne narzędzia, które warto wykorzystywać podczas prowadzenia własnej firmy, promowania swoich produktów lub usług itp. Rozbudowane środowiska poszczególnych mediów społecznościowych sprawiły jednak, że nie wszyscy są w stanie maksymalizować efektywność prowadzonych działań w social mediach. To wszystko doprowadziło do tego, że z agencji marketingowych wyłonił się ich kolejny rodzaj – agencje social media. Zastanawiałeś się kiedyś, czym dokładnie jest agencja social media i czym się właściwie zajmuje?

Czym jest agencja social media?

Agencja social media to najprościej mówiąc firma, która zajmuje się Social Media Marketingiem. W szerszym rozumieniu, będzie chodziło tutaj o takie przedsiębiorstwo, które wykorzystuje różnego rodzaju kanały komunikacyjne w postaci mediów społecznościowych, aby realizować konkretne cele biznesowe, marketingowe itp. 


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Decydując się na współpracę z odpowiednią agencją social media, powinieneś praktycznie nie przejmować się tym, co się dzieje z Twoimi profilami w mediach społecznościowych, ponieważ wszystkie działania powinna wykonywać za Ciebie właśnie agencja social media (oczywiście w zależności od rodzaju współpracy).

Przeczytaj również  Monitoring Social Media - czyli jak poznać swoich klientów?

Czym zajmuje się agencja social media?

Warto dokładnie przedstawić to, czym zajmują się agencje social media w Polsce i na świecie. Oczywiście oferty poszczególnych firm mogą się znacznie od siebie różnić, jednak są pewne działania, które powinieneś bez problemu odnaleźć w ofercie większości agencji social media. 

Do najbardziej podstawowych działań można zaliczyć prowadzenie profili w mediach społecznościowych, raportowanie osiąganych przez profile statystyk itp. Jakiego rodzaju konkretnych i szerszych znaczeniowo działań możesz oczekiwać od agencji social media?

Przygotowywanie strategii marketingowej w social mediach

Jest to oczywiście klucz do całego sukcesu. Wszelkiego rodzaju działania marketingowe powinny być odpowiednio dopracowane przed ich rozpoczęciem. Na potrzeby strategii marketingowych wykonuje się badania, analizy, research, sprawdza trendy, analizuje odbiorców itp. Agencja social media na potrzeby odpowiedniej strategii marketingowej stworzy także persony marketingowe, które mają za zadanie odzwierciedlać m.in. Twoją grupę docelową, czyli odbiorców Twoich działań.

Odpowiednie przygotowanie na różnego rodzaju scenariusze w mediach społecznościowych

W Internecie nie brakuje przykładów sytuacji, kiedy to wybucha jakiś kryzys wokół danej marki, a ta nieporadnie sobie z nią radzi i w zasadzie tylko pogarsza swoją sytuację. Od agencji social media możesz również oczekiwać, że zajmie się przygotowaniem specjalnego planu na “wszelki wypadek” dla Twojej firmy. 

Może on obejmować ataki hackerskie i hejterskie, nietrafiony wpis, nagłe zmiany w zasięgach publikacji itp. Co więcej, tego rodzaju strategie antykryzysowe będą często zawierały wytyczne dla pracowników. Będą one dotyczyły możliwych zachowań, sposobu wypowiadania się o marce w mediach społecznościowych itd.

Content marketing w social mediach

Media społecznościowe to jedne z tych miejsc, gdzie content odgrywa kluczową rolę. Agencja social media zajmie się odpowiednim dopracowaniem komunikacji marketingowej Twojej marki, uwzględni Twoje dotychczasowe działania (jeśli się pojawiały), a także zajmie się spójnością contentu. 

Przeczytaj również  Zwiększenie ruchu na sklepie internetowym

Agencja social media przeanalizuje Twoją grupę docelową i dopasuje komunikację marketingową Twojej firmy do Twoich odbiorców. Zadba o odpowiednie grafiki do postów, a także o wykorzystywanie różnego rodzaju technik marketingowych, aby zwiększyć skuteczność działań, np. real-time marketing, viral marketing itp.

Monitoring social media

W mediach społecznościowych bardzo ważne jest to, aby być na bieżąco. Agencja social media będzie monitorowała sytuację wokół Twojej marki nie tylko w mediach społecznościowych (monitoring social media). Ponadto, zajmie się sprawdzaniem bieżących trendów, które mogą zostać wykorzystane w komunikacji marki np. na potrzeby viral marketingu itp. Wszystko po to, aby nawiązywać do aktualnych wydarzeń, które mogą zainteresować Twoich odbiorców.

Kampanie reklamowe w mediach społecznościowych

Coraz więcej mediów społecznościowych posiada własne systemy reklamowe, które pozwalają promować Twoją firmę za opłatą. Facebook Ads jest przykładem pierwszym z brzegu, jednak należy pamiętać o możliwościach reklamy na Instagramie, reklamy na TikToku itd. Agencja social media po odpowiednich ustaleniach, zajmie się również tego rodzaju kampaniami reklamowymi dla Twojej firmy.

Agencja social media – kilka słów na koniec

Poprzez popularność social mediów, działania reklamowe oraz marketingowe w ich środowisku stają się dość mocno atrakcyjne dla przedsiębiorców. Jednak jeśli chcesz w pełni wykorzystać ich potencjał, może się okazać, że nie masz odpowiedniej ilości czasu, ani niezbędnej wiedzy na temat poszczególnych serwisów. W tym wszystkim może okazać się niezwykle pomocna agencja social media.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Agencja Social Media - czym się zajmuje?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *