Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Jak zarabiać na blogu internetowym?


Jak zarabiać na blogu internetowym?5 września 2017 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Dyskusje o zarobkach blogerów są coraz bardziej powszechne i wzbudzają skrajne emocje. Wiele osób zastanawia się jak zarabiać na blogu internetowym oraz czy można na tym zbić majątek? Dziś przybliżymy Wam temat zarabiania na blogu internetowym – w jaki sposób możemy monetyzować ruch w naszej witrynie, który z nich wybrać oraz czy możemy na tym zarobić fortunę? Niezależnie od tego, czy mamy już blog czy dopiero przymierzamy się do rozpoczęcie przygody z pisaniem w Internecie, warto wiedzieć które z metod zarabiania wybrać, tak by było to najbardziej opłacalne.

 

Artykuły sponsorowane


Jednym z głównych sposobów na to jak zarabiać na blogu internetowym, wskazywanych przez blogerów są sponsorowane artykuły. Jeżeli chcemy, by reklamodawcy byli zainteresowani artykułem na naszym blogu, muszą na nim być dobrej jakości teksty. Warto dbać o ich jakość, czytelność i przede wszystkim merytoryczne informacje. Koszt artykułu sponsorowanego zależny jest od ruchu na naszej stronie – im większy, tym więcej możemy oczekiwać, stawki ustalane są zazwyczaj indywidualnie pomiędzy blogerem, a reklamodawcą. 

AdSense czyli reklamy Google


Innym sposobem na to jak zarabiać na blogu może być zamieszczanie na nim reklam. Najpopularniejszą metodą jest skorzystanie z Google AdSense, dzięki czemu na naszej stronie będą wyświetlać się reklamy Google dopasowane do użytkownika, który przegląda witrynę. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla stron z na prawdę dużym ruchem – płatność otrzymujemy za każde kliknięcie w reklamę i nie są to niestety zawrotne sumy, dlatego żeby zarobić przyzwoite pieniądze, takich wejść w reklamę musi być stosunkowo dużo. Alternatywą dla blogerów z mniejszą publicznością mogą być programy partnerskie, które pozwalają na polecanie użytkownikom konkretnych produktów/usług w zamian za prowizję.

 

Programy Partnerskie


Koncepcja programów partnerskich jest bardzo psota – jeśli na blogu polecimy konkretny produkt lub usługę, a czytelnik skorzysta z tego polecenia, wtedy otrzymujemy prowizję. Do programów partnerskich można dołączyć bezpośrednio (podpisując umowę z konkretną firmą) lub wstępując do sieci afilacyjnej, która jest połączeniem wielu programów partnerskich w jednym miejscu. Przekrój produktów dostępnych poprzez PP jest bardzo szeroki i możemy polecać niemal wszystkie produkty i usługi sprzedawane w sieci. Kwoty prowizji zależne są od sprzedawanego towaru i są zazwyczaj ustalone odgórnie. Co ciekawe, zarobek z jednego sprzedanego produktu może być zdecydowanie większy niż ten oferowany przez AdSense, dlatego może to być dużo lepsze rozwiązanie w przypadku, kiedy ruch na naszej stronie nie jest szczególnie duży, za to znamy zainteresowania ludzi, którzy wchodzą na nasz blog. Wśród programów partnerskich znajdziemy między innymi takie sprzedające książki/e-booki, produkty finansowe (konta, lokaty, kredyty) czy odzież.

Przeczytaj również  Agile marketing - co to jest?

 

Płatne materiały własne


Coraz więcej blogerów decyduje się również na tworzenie własnych materiałów, takich jak szkolenia czy e-booki, które również mogą generować dodatkowy zarobek. Jeżeli takie treści będą istotne i użyteczne dla użytkowników, często będą w stanie zapłacić za dostęp do nich. Innym ciekawym pomysłem jest również założenie własnego sklepu internetowego, z produktami powiązanymi z działalnością bloga.

 

Czy na blogu można zarobić majątek?


To pytanie, na które nie ma prostej odpowiedzi. Są tacy blogerzy, którzy zarabiają ogromne pieniądze na swojej internetowej działalności, jednak warto pamiętać o tym, że są to bardzo odosobnione przypadki. Nie warto więc rzucać od razu wszystkiego na rzecz blogowania. Jest to natomiast świetna możliwość na dodatkowe pieniądze, która z czasem może stać się naszym podstawowym źródłem utrzymania.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak zarabiać na blogu internetowym? | Virtual Development"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *