Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest DirectAdmin?


Co to jest DirectAdmin - Definicja


DirectAdmin, a w zasadzie panel DirectAdmin, to graficzny panel zarządzania serwerem. Umożliwia wykonywanie różnych czynności administracyjnych, co jest szczególnie ważne, gdy nie posiadamy wiedzy, na temat wykonywania ich w trybie tekstowym. DirectAdmin jest projektowany z myślą o intuicyjności i prostocie, aby każdy jego użytkownik mógł bez żadnych problemów, wykonywać najważniejsze czynności związane z usługą hostingową.

Do czego można wykorzystać panel DirectAdmin?

Panel DirectAdmin wykorzystywany jest do czynności administracyjnych, za jego pośrednictwem możemy wykonywać różnego rodzaju działania, bez znajomości specjalistycznych języków programowania, kontaktowania się z hostingodawcą itp. W panelu DirectAdmin możemy znaleźć m.in.:

  • Zarządzanie domenami;
  • Administracja kont FTP;
  • Zarządzanie bazami danych MySQL;
  • Administracja poczty e-mail;

Obsługa panelu DirectAdmin

Panel DirectAdmin jest wykorzystywany przez dość dużą liczbę firm hostingowych na całym świecie. Warto zaznaczyć, że możliwa jest swego rodzaju personalizacja interfejsu pod nasze potrzeby. DirectAdmin jest prosty oraz intuicyjny, jednak ma to również swoje wady. Przede wszystkim brakuje w nim zaawansowanych funkcji. 

Z tego powodu jest on polecany jedynie początkującym hostingobiorcom, którzy nie mają dużej wiedzy na temat administracji serwera i nie potrzebują rozbudowanych funkcji. Warto jednak zaznaczyć, że dużo bardziej popularnym tego typu rozwiązaniem jest tzw. cPanel. Jednak ten wymaga już większej znajomości zagadnień związanych z obsługą hostingu.