Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Canva – tworzenie i edycja filmów / zdjęć za darmo


Canva – tworzenie i edycja filmów / zdjęć za darmo18 listopada 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Prowadząc własną firmę na pewno nie raz musiałeś zainteresować się szerokim tematem grafiki. Tworzenie loga, opracowywanie stron internetowych, profili w mediach społecznościowych oraz działanie w ich ramach – te przykładowe aspekty, posiadają powiązania z grafiką, których nie sposób nie zauważyć. Jednak studia graficzne, często mogą okazać się dla nas, po prostu za drogie. W tym miejscu, warto jest poznać Canve.

Czym jest Canva?

Canva to mówiąc najprościej program graficzny. Jest dostępna jako bezpłatna aplikacja internetowa z możliwością wykupienia pakietu Pro, który umożliwia korzystanie z olbrzymiej biblioteki grafik, ilustracji, znaków, filmów itp., a także pewnych funkcjonalności, np. wycinanie tła z obrazu. 

Poza wspomnianymi już zaletami Canvy, jej popularność wynika przede wszystkim z prostoty i intuicyjności interfejsu. Naprawdę wystarczy kilka minut, a będziemy w stanie w pełni korzystać z tej aplikacji. Istotne jest również to, że Canva dostępna jest w języku polskim.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jak można wykorzystać Canve?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że Canva nie zastąpi usług profesjonalnego studia graficznego. Jednak wykonywanie logo, infografik, posterów itp. staje się możliwe, nawet bez specjalnych umiejętności graficznych.

Canva w swojej bibliotece posiada ogromną liczbę szablonów, które mają swoje przeznaczenie. Możemy wybierać m.in. w:

 • CV
 • Ulotki, broszury, plakaty
 • Wizytówki, oferty, zaproszenia
 • Plany lekcji, mapy myśli
 • Posty na media społecznościowe
Przeczytaj również  Kampanie społeczne i reklama społeczna - czym są?

I wiele, wiele więcej. To wszystko sprawia, że tworzenie materiałów graficznych oszczędza nam przede wszystkim dużą ilość czasu. Warto również zaznaczyć, że nasze materiały możemy pobierać w popularnych formatach graficznych, a także w formacie pdf. To znacznie ułatwia wykorzystywanie naszych prac.

Charakterystyka Canvy

Canva świetnie nadaje się dla osób, które nie posiadają umiejętności korzystania z narzędzi takich jak Photoshop. Innymi argumentami może być także niższa cena od bardziej specjalistycznych rozwiązań lub brak czasu na naukę korzystania z często bardzo rozbudowanych interfejsów. 

Canva nie wymaga od nas tego wszystkiego. Oczywiście jest płatna wersja programu, ale jego darmowa odsłona w zupełności wystarczy do wykonywania prostych prac. Jeśli mielibyśmy opisać Canvę trzema słowami, to byłyby to:

 • Prostota
 • Intuicyjność
 • Wielozadaniowość

Wykonywane prace w Canvie są bardzo przyjemne w odbiorze, a efekty często są ponad zadowalające. To wszystko sprawia, że Canva jest bardzo mocnym graczem na rynku graficznym i po prostu warto się z nim zaznajomić. Na pewno bardzo szybko sami uznacie, że był to dobry pomysł.

Czy warto kupować Canvę Premium?

Cena Canvy Premium w Polsce to 449 zł na rok lub 49.99 zł miesięcznie. Możemy podpiąć do naszego pakietu maksymalnie 5 osób (wliczając w to nas), a jeśli posiadamy większy zespół, cena będzie proporcjonalnie rosnąć. Istnieje także pakiet Canvy Enterprise, jednak w celu wyceny, trzeba skontaktować się z działem sprzedaży, ponieważ oferta będzie dopasowana do naszej sytuacji.

Dzięki pakietowi premium, otrzymamy rozszerzenie podstawowej wersji Canvy, m.in. o:

 • Grafika – ponad 100 milionów materiałów graficznych, a w tym zdjęcia, wideo, audio itp.
 • Szablony – rozbudowa szablonów do liczby 610 tysięcy. Zespół Canvy zaznacza, że liczba ta rośnie każdego dnia. Co ciekawe, możemy tworzyć własne szablony, dzięki możliwości zapisywania projektów w ten sposób.
 • Usuwanie tła ze zdjęć – bardzo ważna funkcja pod względem graficznym. Co ciekawe jest także w dużym stopniu dokładna. Wycinanie tła w photoshopie może zająć czasem sporo czasu, w Canvie otrzymujemy podobny efekt w zaledwie kilka sekund.
 • Brand kit – udostępnia szablony identyfikacji wizualnej marki, które możemy modyfikować. Dzięki temu, możemy zapisywać kolory, logo, czcionki, które wykorzystujemy i szybko wykorzystywać je w materiałach, które tworzymy. Jest to niezwykle przydatne do tworzenia spójności w komunikacji.
 • Okres próbny – warto wspomnieć, że możemy bezpłatnie przetestować funkcjonalności pakietu premium przez 30 dni i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie Canvy Pro lub rezygnacji z pakietu.
 • Co ciekawe, pakiet Enterprise oferuje wszystkie powyższe funkcjonalności i rozszerza ofertę o narzędzia wspierające współpracę zespołów oraz całodobowe wsparcie dla firm.
Przeczytaj również  Jak wykorzystać unboxing w celach promocyjnych?

Canva Premium ma do zaoferowania znacznie więcej, jednak te funkcjonalności mogą okazać się szczególnie przydatne. Warto zakupić pakiet premium? Znając rozszerzenia wersji bezpłatnej najlepiej samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy w naszej sytuacji jest to potrzebne i ułatwi nam to prowadzenie własnej działalności.

Podsumowanie

Canva jest bardzo ciekawą aplikacją internetową, która cieszy się dużą popularnością. Jest to spowodowane najpewniej tym, że jest to po prostu dobre narzędzie graficzne. Przez swoją prostotę, intuicyjność oraz wielozadaniowość, może faktycznie być wykorzystywana efektywnie przez każdego, po krótkim zapoznaniu się z interfejsem.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Canva - tworzenie i edycja filmów / zdjęć za darmo"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *