Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Czym się zajmuje Agencja SEO?


Czym się zajmuje Agencja SEO?3 sierpnia 2017 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Optymalizacja stron internetowych to wszystkie działania wewnątrz witryny, mające na celu poprawienie pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google. Na naszym blogu pisaliśmy czym jest pozycjonowanie strony, jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe oraz jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarkom. Dziś podpowiemy Wam, jak jeszcze można poprawić widoczność w Google działając w granicach naszej strony internetowej, czym właśnie zajmuje się Agencja SEO.

Zmiany na stronie m.in. atrybuty ALT obrazków

Alternatywny opis obrazka, to tekst który wyświetla się na stronie, w przypadku gdy obrazek nie może się załadować (ze względu na słabe łącze, brak zdjęcia na serwerze itp.). Pełni też inną funkcje, daje Google znać czego dotyczy grafika. Możemy to w łatwy sposób wykorzystać, wplatając słowa kluczowe w atrybuty ALT. Należy jednak pamiętać, że atrybuty powinny być różne dla wielu grafik i nie warto wrzucać w każdą z nich samego słowa kluczowego, należy je raczej wplatać w rzeczywisty opis obrazka. Aby dodać alternatywny opis do obrazka należy dodać atrybut ALT w znaczniku <img> jak poniżej:

<img src="http://mojastrona.pl/obrazek.jpg" alt="alternatywny opis obazka">

Linkowanie wewnętrzne

Jak wspominaliśmy wyżej, linki z innych (wartościowych) serwisów mają dobry wpływ na pozycję naszej strony. Warto zadbać też o linki wewnątrz naszej witryny, które mogą oddziaływać korzystnie na pozycjonowanie witryny. Wielu specjalistów SEO uważa nawet, że linki wewnętrzne mogą całkowicie zastąpić działania „zewnętrznego SEO”, tym bardziej warto o nie zadbać. Na podstronach czy w artykułach na blogu warto tworzyć odnośniki do innych podstron, podobnych tematycznie lub nawiązujących w jakiś inny sposób. Ułatwia to algorytmom Google poruszanie się po witrynie oraz odpowiednie zindeksowanie zawartości strony, co może pozytywnie wpłynąć na pozycję w wyszukiwarce.

Przeczytaj również  .htaccess - Jak stworzyć plik htaccess?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Metadane, a optymalizacja stron

Metadane w informatycznym żargonie nazywane są „danymi o danych” lub „informacją o informacji”. Mówiąc prosto, na przykładzie strony internetowej, są to informacje na temat witryny, takie jak opis, słowa kluczowe czy tytuł. Meta title oraz meta description, to informacje, które wyświetla Google w wynikach wyszukiwania. Poza wyszukiwarką, te dane mają też wpływ na interakcje użytkownika, gdyż to właśnie od tytułu i opisu strony zależy, czy potencjalny klient wejdzie na naszą stroną. Optymalna długość meta title pod wyszukiwarkę Google to ok. 50-70 znaków, natomiast meta description to ok. 200-250 znaków. Jedno i drugie powinno zawierać w sobie słowo kluczowe (meta description w pierwszym zdaniu). Znacznik meta keywords nie jest brany pod uwagę przez Google od jakiegoś czasu, natomiast zwracają na niego inne wyszukiwarki. Możemy w nim dodać konkretne słowa kluczowe, których dotyczy nasza witryna.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie strony firmy z branży produkcyjnej


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Czym się zajmuje Agencja SEO?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *