Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Co to jest Visual Search?


Co to jest Visual Search?26 lipca 2021 (Zaktualizowano: 24 listopada 2022) 6-8 min. czytania

Dzisiejsze wyszukiwanie informacji znacząco się różni od tego, co miało miejsce chociażby 10 lat temu. Technologia cały czas idzie do przodu i to co jeszcze niedawno było tylko nierzeczywistym światem w książkach science fiction jest teraz dostępne dla zwykłych ludzi. Te rozwiązania są związane z rozwojem i powszechnym używaniem smartfonów. Wiele osób do wyszukiwania niezbędnych informacji wykorzystuje Siri lub Asystenta Google poprzez zapytania głosowe. Zastanówmy się, jak ma się z kolei sytuacja z systemami do rozwoju wizualnego na sposoby wyszukiwania informacji? W jaki sposób możemy zastosować visual search i co to właściwie jest?

Czym jest visual search?

Visual search jest tym, co określimy jako wyszukiwanie wzrokowe, wizualne. Opiera się na postępie technologii SI, poprzez którą możemy przy wykorzystaniu dostarczonych zdjęć, grafik obrazków i screenów otrzymać właściwe wyniki wyszukiwania, które są z nimi bowiem niejako połączone. Uzyskane wyniki są poprawne w związku z tym, że zastosowanie sztucznej inteligencji umożliwia właściwe badanie zawartości fotografii i branie pod uwagę jego kontekstu. Tego typu rozwiązania są cały czas na etapie badań i są bez przerwy ulepszane, ale już na tym etapie robią niezwykłe wrażenie. Przykładem wyszukiwarek, które doskonalą wyszukiwanie wzrokowe jest Google, Bing, Amazon i Pinterest.

Przeczytaj również  Pozycjonowanie sklepów internetowych z tym samym asortymentem

Komu przyda się wyszukiwanie wzrokowe?

Przede wszystkim takiemu rozwiązaniu powinni przyjrzeć się właściciele e-sklepów, a zwłaszcza te osoby, które są związane z segmentem kosmetycznym, odzieżowym i wystrojem wnętrz. Visual search może też się przydać podczas pokazów biznesowych, sklepu z fototapetami, dla firm weselnych, restauracji, sklepów obuwniczych itd. To idealne rozwiązanie, które wspomoże kampanię reklamową naszych towarów i usług poprzez interesujące materiały wzrokowe. Dobrze wykonane zdjęcia, ciekawe ujęcia i ładne grafiki przedstawiające produkt, to szansa na zwrócenie uwagi użytkowników i zwiększenie sprzedaży.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jak wykorzystać wyszukiwanie wizualne w firmie?

Chcąc wykorzystać w e-commerce wszystkie możliwości, jakie daje nam narzędzie do wyszukiwania wizualnego, musimy pamiętać o właściwej optymalizacji. Te działania często są związane z czynnościami, które wykonujemy pod pozycjonowanie witryny. Musimy pomyśleć o właściwej wielkości i dobrej jakości wszystkich grafik i fotografii, które zamieszczamy w serwisie. Sprawdźmy też rodzaj pliku, żeby zdjęcia odpowiednio się załadowały na smartfonach i wszystko było wyraźne. Warto poświęcić również czas na podanie wszystkich tytułów i opisów grafik oraz fotografii poprzez wykorzystanie fraz branżowych, co ułatwi zaindeksowanie witryny. Kolejną istotną kwestią jest stworzenie dodatkowej sitemapy do zdjęć, do której będziemy wysyłać wszystkie grafiki. Na bieżąco musimy kontrolować, czy wszystko działa, a w razie problemów trzeba szybko zareagować i wprowadzić niezbędne modyfikacje.

Przeczytaj również  Pozyskiwanie klientów przy pomocy content marketingu


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Co to jest visual search?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *