Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing - Pozycjonowanie / Jaką wybrać reklame dla sklepu rowerowego w internecie?


Jaką wybrać reklame dla sklepu rowerowego w internecie?9 maja 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Założyłeś internetowy sklep z rowerami i wyczekujesz pierwszych klientów. Niestety nie wygląda to tak kolorowo, konkurencja jest bardzo duża i jeśli sam nic nie zrobisz, to klienci cię nie znajdą. Konieczna jest odpłatna reklama strony, oczywiście możemy przeprowadzić szereg działań bezpłatnie, ale jeśli myślimy o profesjonalnym biznesie i chcemy zwiększyć rozpoznawalność marki i zyskać nowych klientów, to konieczna jest reklama w sieci. Sprawdźmy z czego warto skorzystać?

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania to świetna forma promocji, jednakże musimy poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy na efekty. Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, optymalizacji strony, właściwemu linkowaniu i odpowiednim unikalnym i wartościowym treściom możemy wypromować naszą stronę. Nasza witryna będzie się pokazywać użytkownikom, którzy wpisali w wyszukiwarkę pozycjonowanie przez nas frazy. Dzięki tej formie reklamy trafiamy do osób, które faktycznie są zainteresowane naszymi produktami. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która będzie wiedziała, jakie praktyki są dozwolone, a których działań należy unikać.

Przeczytaj również  Google Adwords (Ads) czy pozycjonowanie strony (SEO)?

Kampania Google Ads

To również bardzo dobry sposób na reklamowanie rowerów i akcesoriów rowerowych. Główną zaletą Google Ads jest to, że nasz baner reklamowy pojawia się praktycznie od razu po przygotowaniu kampanii i wpłaceniu budżetu do Google. Nie musimy czekać na efekty miesiącami, a opłaty są naliczane tylko jeśli użytkownik kliknie w naszą reklamę i wejdzie na stronę. Minusem tej formy promocji jest to, że gdy wyłączymy kampanię, to nasza strona nie pojawia się wysoko.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Marketplace

Marketplace to portale, na których można sprawdzić i porównać z sobą towary różnych firm. Warto wziąć je pod uwagę wybierając formę reklamy dla swoich produktów, bo wielu internautów wyszukuje w nich produkty i sprawdza ceny, zanim dokona zakupu. Przykładem takiego Marketplace jest Allegro, mamy również wszelkiego rodzaju porównywarki cen np. Nokaut, Ceneo, trzecią odmianą są serwisy dedykowane jednej powiązanej branży np. Allani i Domodi. Tego typu portale przeważnie pobierają prowizję od sprzedanych artykułów.

Przeczytaj również  e-PR - Na czym polega Public Relations w internecie?

Social media

Warto rozważyć utworzenie profilu firmowego np. na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Pintereście czy Snapchacie. Dzięki temu możemy nawiązywać i utrzymywać relacje z klientami. Warto w interesujący sposób informować użytkowników o nowych produktach, wydarzeniach (np. wyścigach kolarskich), przygotowywać konkursy i wstawiać filmiki instruktażowe. Takie działania mogą sprawić, że ktoś poleci nasz post znajomym. Warto zastanowić się również nad płatną formą promocji, żeby znacząco zwiększyć zasięg reklamy np. Facebook Ads.

Bezpłatne formy reklamy

Jeśli chcemy, żeby nasza marka była bardziej rozpoznawalna poświęćmy czas i prowadźmy ciekawego bloga. Branża rowerowa to kopalnia wiedzy, możemy pisać o wszystkim np. ciekawych trasach rowerowych, nowych modelach rowerów, jak naprawić rower, który typ roweru będzie najlepszy na daną trasę itd. Dzięki temu z czasem możemy się stać ekspertami i znaleźć wielu fanów. Możemy też prowadzić kanał na YouTube i umieszczać w nim ciekawe filmiki. Inną, prostszą formą promocji może być udzielanie się na forum rowerowym. Możemy udzielać rad lub wstawiać odpowiednie komentarze. Nie zapominajmy o podaniu nazwy firmy i jeśli jest taka możliwość linka do naszego sklepu.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak skutecznie reklamować sklep rowerowy w Internecie? [Pomysły]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *