Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Marketing / Reklama Księgarni Internetowej


Reklama Księgarni Internetowej29 września 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Księgarnie internetowe

Wydawać by się mogło, że czytelnictwo w Polsce jest na bardzo niskim poziomie, więc nie ma sensu prowadzenie księgarni internetowej. Nic bardziej mylnego, bo mimo iż konkurencja w branży jest ogromna, to co roku powstaje wiele nowych księgarniami oferujących swoje usługi w sieci i osiąga ogromne zyski. Cześć placówek zamyka sklepy stacjonarne i przerzuca się wyłącznie na sprzedaż online. Okazuje się, że zmieniają się nawyki czytelników, którzy rzadziej niż kiedyś korzystają z bibliotek, a chętniej kupują nowe książki. Coraz więcej osób szuka tzw. nowości wydawniczych i bestsellerów w korzystnych cenach. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób możemy zaistnieć na tak konkurencyjnym rynku i dotrzeć do nowych klientów?

Jak zachęcić klientów?

Podobnie, jak w innych branżach musimy zadbać, żeby potencjalni klienci chcieli odwiedzić naszą księgarnię internetową. Po pierwsze trzeba zainwestować w atrakcyjną i przede wszystkim użyteczną stronę internetową. Witryna musi się szybko ładować, być intuicyjna, wygodna w korzystaniu i mieć wersję mobilną, bo wiele osób przegląda strony na smartfonach lub tabletach. Na stronie powinna znaleźć się wyszukiwarka, a wszystkie pozycje książkowe powinny być dopasowane do odpowiednich kategorii, żeby użytkownicy szybko znaleźli to, czego szukają. Czytelnicy nie zawsze poszukują konkretnego tytułu, czasami szukają tylko książek z danej kategorii. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest cena, wiadomo im taniej tym lepiej. Czytelnicy są w stanie dłużej poczekać na przesyłkę, ale cena musi być niższa niż ta znajdująca się na okładce. Warto zaproponować klientom darmową dostawę od określonej kwoty, jest szansa, że zdecydują się na większe zakupy. Możemy pomyśleć o dodatkowych rabatach dla stałych klientów, akcjach promocyjnych lub programach lojalnościowych, dzięki którym czytelnicy zostaną z nami na dłużej.

Przeczytaj również  Najlepsze platformy sprzedażowe - marketplaces w internecie

Promocja księgarni

Najważniejszą kwestią jest oczywiście pozycjonowanie strony księgarni internetowej. Warto zaznaczyć, że pierwszym miejscem, gdzie użytkownicy szukają produktów jest wyszukiwarka Google. Jeśli nasza witryna będzie wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania, to zapewnimy sobie większy ruch w księgarni, a co za tym idzie zwiększą się nasze zyski. Jeśli nasza strona znajduje się daleko za konkurencją na najważniejsze frazy branżowe, to nie dziwmy się, że ilość osób na stronie jest znikoma. Wybierając słowa kluczowe warto sprawdzić, co promuje nasza konkurencja, jakie frazy wpisują sami użytkownicy w wyszukiwarce lub skorzystać z dedykowanych narzędzi do analizy słów kluczowych. Trzeba zadbać o odpowiednie treści, które wpłyną pozytywnie na pozycjonowanie, a jeśli będziemy unikać duplikatów z innych stron będą ciekawe dla odbiorców. Wiele księgarni kopiuje tzw. Blurby z okładki książki lub innych stron o tematyce czytelniczej, przez co opis nie jest ciekawy dla odbiorców, a przez roboty Google uznawany jest za plagiat. Kolejnym sposobem na rozreklamowanie naszych usług są social media. Warto prowadzić konto firmowe np. na Facebooku lub Instagramie i informować użytkowników o nowościach, ciekawych wydarzeniach, organizować konkursy z nagrodami itp. Możemy również promować nasze posty, żeby zwiększyć zasięg lub skorzystać z odpłatnej kampanii reklamowej typu Facebooku Ads lub Google Ads. Sprzedając książki z pewnością warto skorzystać z remarketingu lub Google Shopping, dzięki czemu już w wyszukiwarce odbiorca znajdzie interesujący produkt. Możemy dotrzeć do nowych klientów z konkretnej grupy docelowej.

Przeczytaj również  Co to jest networking?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama (Pozycjonowanie / Google Ads) dla Księgarni Internecie"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *