Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Reklama Barber Shopu [Marketing]


Reklama Barber Shopu [Marketing]9 maja 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Działania reklamowe i marketingowe bez względu na branżę zawsze są szansą na rozwój dla firmy. W przypadku salonów fryzjerskich i barberskich, poza klasycznymi sposobami na reklamę i ściągnięcie klientów, warto iść z duchem czasu i rozejrzeć się za możliwościami, jakie daje nam internet. Obecnie posiadanie strony internetowej, chociaż wiąże się z kosztami, to nie są one przesadnie duże, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, co można otrzymać w zamian. Mówi się, że obecność w internecie to w dzisiejszych czasach to podstawa – pełna zgoda. Jednak równie ważna lub nawet ważniejsza jest odpowiednia widoczność.

Pozycjonowanie strony Barber Shopu

Pozycjonowanie strony to w dużym skrócie, zbiór działań, który pozwoli stronie osiągnąć wysokie pozycje w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. W przypadku reklamowania salonów fryzjerskich, bardzo ważne będzie tzw. pozycjonowanie lokalne, które skupia się na poprawie widoczności danej strony w wynikach wyszukiwania, które są związane z danym miastem, daną dzielnicą, okolicą, czy też osiedlem itp. 

To właśnie lokalne frazy kluczowe będą wykorzystywane przez użytkowników, którzy chcą znaleźć fryzjera lub barbera położonego najbliżej, posiadającego najlepsze opinie itp. Za sprawą pozycjonowania lokalnego, użytkownicy będą trafiać na stronę Twojego salonu, a to pozwoli im np. zapisać się na wizytę w dogodnym dla nich terminie, czy też zapoznać się z Twoim portfolio.

Przeczytaj również  Reklama sklepu narciarskiego

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Co więcej, przy pozycjonowaniu lokalnym z naszą agencją SEO, Twój salon otrzyma wizytówkę Google, która pozwoli na ustawienie lokalizacji salonu fryzjerskiego pod faktycznym adresem, co ułatwi odnalezienie go potencjalnym klientom. Co więcej, w ten sposób można zyskać większą przestrzeń reklamową w wyszukiwarce Google, ponieważ wizytówka z Google Moja Firma, pozwoli na pojawianie się w rozszerzonych wynikach wyszukiwania, jako jeden z punktów mapy.

Dzięki temu użytkownicy będą mogli np. z poziomu wyników wyszukiwania, łatwo poprosić Google o wyznaczenie trasy do Twojego salonu fryzjerskiego/barberskiego i o pokierowanie do niego z miejsca, gdzie przebywał użytkownik.

Inne sposoby warte uwagi na reklamowanie się Barber Shopu

W przypadku salonu fryzjerskiego/barberskiego absolutną podstawą jest nie tylko internet, ale także działanie w najbliższej okolicy. Wyjdź do osób, które są najbliższe Twojej firmie. W końcu to im możesz świadczyć swoje usługi, a skoro to do Twojego salonu jest im najbliżej, mogą się skusić przynajmniej na przetestowanie Twojego fachu, a wtedy otrzymasz szansę na zatrzymanie klienta. 

Może warto skusić mieszkańców okolicy atrakcyjną ceną lub drobną darmową usługą (np. układanie/mycie włosów w cenie)? Jakie działania jeszcze warto rozważyć na potrzeby reklamy salony fryzjerskiego/barberskiego?

Social Media Marketing

Media społecznościowe przez swoje zasięgi oddziaływania, są ważnym miejscem do pozyskiwania nowych klientów. Warto to wykorzystać m.in. do zwiększania liczby rezerwacji online.

Przeczytaj również  Co to jest CTR?

Aplikacje internetowe oraz mobilne

Wszelkiego typu aplikacje takie jak booksy. Polegają one na obecności Twojego salonu fryzjerskiego/barberskiego w bazie aplikacji. Dostępna jest w niej Twoja oferta, a potencjalni klienci mogą Cię znaleźć zarówno na mapie, jak i poprzez wpisywanie różnego rodzaju cech Twojego salonu, np. nazwy usługi “strzyżenie”. Możliwe jest także umówienie się na wizytę w wolnych terminach przez 24 godziny na dobę.

Content marketing

Szeroko rozumiany content w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Co więcej, odpowiednio dopracowany będzie wspierał różnego rodzaju kanały komunikacji salonu z klientami. 

Jest on nieocenionym wsparciem nie tylko na potrzeby pozycjonowania stron internetowych, ale także jest kluczowy dla działań z zakresu social media marketingu. Oczywiście warunkiem jest treść o odpowiedniej jakości, która będzie angażowała użytkowników i zachęcała do skorzystania z usług salonu.

Marketing Barber Shopu – podsumowanie

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się na temat tego, że to internet jest głównym miejscem na reklamowanie własnej firmy, bez względu na branżę, w której się funkcjonuje. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, jednak nie należy zapominać także o klasycznych sposobach na promowanie własnego biznesu – w tym przypadku salonu fryzjerskiego lub/i barberskiego.

To prawda, że posiadanie własnej strony internetowej, czy też kanału w social mediach jest kluczowe. Można tam m.in. ustawić system rezerwacji wizyt, co będzie dużym odciążeniem personelu salonu. Jednak warto pamiętać także o podstawowych rodzajach promocji, takich jak obniżka dla mieszkańców z najbliższej okolicy itp. W ten sposób także można zyskać wielu stałych klientów.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama Barber Shopu [Marketing]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *