Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing / Reklama sklepu narciarskiego


Reklama sklepu narciarskiego27 października 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Wielkimi krokami nadchodzi sezon narciarski – w niektórych krajach takich jak Austria, Włochy czy Szwajcaria już można korzystać z uroków zjeżdżania po białych zboczach. Natomiast w Polsce, zazwyczaj stoki rozpoczynają działalność na początku grudnia. W związku ze wzrostem popularności sportów zimowych, wzrasta również zapotrzebowanie na sprzęt narciarski. Jak więc zareklamować się na tle dużej konkurencji?

Pozycjonowanie strony internetowej

SEO to podstawa dla sklepów narciarskich. Dlaczego? Nawet jeśli swój sklep masz w kurorcie zimowym, należy pamiętać, że zdecydowana większość osób wyszukuje informacji w Internecie. Część osób może Cię odnaleźć jeśli masz odpowiednią lokalizację, ale zdecydowanie lepiej jest zadbać o dobrą widoczność w wynikach wyszukiwania. 

Wyobraź sobie sytuację, że osoba, która nie posiada własnego sprzętu narciarskiego, w drodze do Twojej miejscowości sprawdza, gdzie może znaleźć najlepszy tego rodzaju sklep z bogatym asortymentem. Sklepów konkurencyjnych na pewno jest w Twojej okolicy sporo, a miejsca na szczycie pierwszej stronie Google – nie wystarczy dla wszystkich.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Co zyskam dzięki SEO?

Prowadząc biznes tego rodzaju, widoczność w Internecie jest bardzo ważna. W celu jej uzyskania, a także wyróżnienia się na tle ogromnej konkurencji, należy rozważyć działania pozycjonujące naszą stronę internetową.

Przeczytaj również  ATL, BTL oraz TTL - czym są?

Działania, które prowadzone są w ramach pozycjonowania, obejmują m.in.:

  • poprawność budowy mapy Twojej strony, z jasnym podziałem na kategorie produktów
  • funkcjonowanie strony – prędkość ładowania, responsywność, bezpieczeństwo
  • optymalizacja wszystkich adresów URL
  • meta dane strony – w celu zawierania słów kluczowych związanych z zawartością witryny

Wszystko to po to, aby algorytmy Google uznały Twoją stronę za wartościową, wobec zapytań użytkowników. Docelowo wygląda to w ten sposób, że użytkownicy wpisując wyrażenia związane z Twoją firmą w wyszukiwarkę, otrzymają wyniki odpowiadające Twojej stronie. 

Dzięki temu frazy typu “sklep narciarski”, “akcesoria dla narciarzy”, “wosk do ślizgów” itp. poprowadzą na Twoją stronę internetową, gdy będziesz zajmował pierwsze pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

Działania z zakresu SEO, mogą być wspierane poprzez kampanie reklamowe Google Ads. Jest to jeden z najbardziej powszechnych metod reklamy na świecie, ze względu na wysokie znacznie Google jako źródła informacji. Warto jednak nadmienić, że ten rodzaj promocji, nie ogranicza się do reklamy w wyszukiwarce, ale pozwala na m.in. reklamy w serwisach zewnętrznych. W jaki sposób?

Prowadzenie tego typu działań, przejawia się przez wyświetlenie odnośnika do Twojej oferty nad wynikami wyszukiwania. Jest to powiązane ze słowami kluczowymi. Oznacza to np. wyszukiwanie asortymentu Twojego sklepu pozwoli na pokazanie się takiego odnośnika, ale również w przypadku, gdy użytkownik użyje hasła powiązanego z tematyką Twojej firmy.

  • Reklamy PLA
Przeczytaj również  Jak sprawdzić statystyki w Google Moja Firma (Google Maps)?

Ten rodzaj działań może przynieść najlepsze rezultaty w trakcie sezonu. Wtedy kupujący są prawdopodobnie bardziej zdecydowani na zakup niż np. w okresie letnim. Reklamy PLA objawiają się jako boksy produktowe z Twoją ofertą, ceną, zdjęciem i odnośnikiem do Twojej strony.

Są to reklamy kontekstowe, które trafiają na serwisy zewnętrzne jako banery. Wyświetlają się wyselekcjonowanym użytkownikom. Selekcja dotyczy np. danych demograficznych lub wcześniej przeglądanych stron. Jest to idealne narzędzie do działań remarketingowych.

Wszystkie wymienione działania, prowadzone z odpowiednią uwagą na pewno pozytywnie wpłyną na widoczność Twojego sklepu narciarskiego. Jednak jak w przypadku każdej branży, należy pamiętać o zmiennych charakterystycznych dla Twojego biznesu.

Podsumowanie

Aby osiągnąć oczekiwane efekty reklamy sklepu narciarskiego, swoje działania należy prowadzić z uwzględnieniem m.in. sezonowości. Odpowiednio zachowana ciągłość działań pozwoli na zwiększenie widoczności oraz wpłynie na rozpoznawalność Twojej marki. Absolutnie podstawowym narzędziem w tym przypadku jest pozycjonowanie, które pozwoli użytkownikom Cię dostrzec. Znacząco zwiększysz tym samym swoją grupę odbiorców.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama sklepu narciarskiego"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *